Polecane posty

komizmo    2694
4 godziny temu, grzesiu napisał:

Ten brak popytu na przeżut nie jest spowodowany pauza proszkowni w wys-maz? Cena już oscylowała 2 - 2.5zl litr i nagle spadła do max 1.8zl??? 

Czy ty mówisz poważnie?.. czy się pomyliłeś...bo chyba wyjdę z siebie i stanę obok... KIERWA!

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Thomas2135 napisał:

12 minut temu, radekz200 napisał:

Ale sobie chociaż VAT od paliwa odliczysz 😛

Łod benzyny?

kup dezla 😀 albo lpdzi załóż 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2002
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Co tak mało zaproponowali? 1,35 brutto przy ilości poniżej 10 tys wychodzi

Żeby tyle dali to będzie dobrze patrząc co ten ku...... Zapłacił za dwa miesiące a teraz jeszcze urwie za to że się odchodzi ale ch*j jemu niech się udławi dłużej za tą kasę nie będę dawał i jeszcze pilnował kierowcę bo potrafi nawet 10 l zakosic.

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531
1 godzinę temu, komizmo napisał:

Czy ty mówisz poważnie?.. czy się pomyliłeś...bo chyba wyjdę z siebie i stanę obok... KIERWA!

Zajrzyj na foodcom 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
14 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Łod benzyny?

Da się i od benzyny 😉

13 godzin temu, Jaro70 napisał:

Zmień na diesla, a z tą fakturą to spróbuj załatwić, dwóch moich kolegów oddaje tam gdzie Ty i po faktury niejeżdzą , czyli można. ....

W mlekovicie jestesmy z 3 lata i jeszcze nigdy nie byliśmy po faktury,chyba ze trzeba było cos podpisać to tak,przez te 3 lata bylem z 2 razy w Wysokim,nie wyobrazam sobie żeby jeździć co msc po fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Marcin133 napisał:

Chyba tylko on jeden jeździ po faktury

Ty uważaj. Taki poje.. odział w Baranowie.Innych też widzę jak odbierają. Zaczęło się jak weszło to posrane RODO. Nazwa pasuje do pracowników. Pytałem w oddziałe, dzwoniłem do centrali i wszędzie tak samo mówią my nic nie wiemy, to centrala rządzi, może kiedyś się zmieni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzeba list do prezesa napisać, bo na zebraniach oddziałowych usłuszę to samo. Niektórzy vatowcy co oddają do centrali pisali, że kierowca fakturę przywozi a w centrali mówią, że odbierają osobiście. Bądź tu mądry i znajdź argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
grzesiu napisał:

Ten brak popytu na przeżut nie jest spowodowany pauza proszkowni w wys-maz? Cena już oscylowała 2 - 2.5zl litr i nagle spadła do max 1.8zl??? 

Ceny tam oderwane od rzeczywistości.


Thomas2135 napisał:

Trzeba list do prezesa napisać, bo na zebraniach oddziałowych usłuszę to samo. Niektórzy vatowcy co oddają do centrali pisali, że kierowca fakturę przywozi a w centrali mówią, że odbierają osobiście. Bądź tu mądry i znajdź argument.

Przepisy o fakturach vat RR się zmieniły i można wysyłać e-fakturę. Proste rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W Działdowie czy Lubawie nikt nie jeździ po żadne faktury czy ryczaltowiec czy vatowiec było do podpisania jakąś tam klauzula i normalnie kierowcy worza za zgodą. Moim zdaniem Thomas i jego jeżdżenie to ewenement i złość po stronie firmy zapewne z jakiegoś powodu bo chore jest to jak on musi sobie jechać po fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ryczałtowcom tak. Teraz już wstępnie wiem. Trzeba napisać do prezesa, żeby się za to wzięli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1571
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Ryczałtowcom tak. Teraz już wstępnie wiem. Trzeba napisać do prezesa, żeby się za to wzięli.

A od kiedy to RODO ma inne przepisy dla vatowca i inne dla ryczałtowca skoro jeden i drugi to taki sam obywatel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mnie nie pytaj. Tak się tłumaczą. Nadinterpretowują przepisy i nie wiedzą co robić. Różnica jest taka, że teoretycznie vatowiec wystawia fakturę mleczarni(w rzeczywistości mleczarnia i samofakturowanie) i faktura to jego własność. Tak to rozumiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1571

Siedzi za biurkiem pani Krysia (tępa dzida ) i tak nadinterpretuje te przepisy. Rodo jest dla wszystkich jednake .

Gdyby na USkorbowy winę zwaliła to bym jeszcze zrozumiał 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
11 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Mnie nie pytaj. Tak się tłumaczą. Nadinterpretowują przepisy i nie wiedzą co robić. Różnica jest taka, że teoretycznie vatowiec wystawia fakturę mleczarni(w rzeczywistości mleczarnia i samofakturowanie) i faktura to jego własność. Tak to rozumiem. 

 Thomas Sam sobie wystawiasz fakturę, to czemu wstawiasz  taką niską cenę za litr, wstaw po 1.8 jak mają w Piątnicy 😀😀😀

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Chłopaki z Piątnicy, czy to prawda , że za wrzesień  lub sierpień wyszło wam nawet po 2.20 , czy była jakaś premia? 

Edytowano przez Jaro70
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj