Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariusz4321    98

Teraz powinien ktoś z mediów tak dla przykładu dostać kilka lat odsiadki za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i reszta pismaków pomyślałaby nad tym co wypisują bo wieść po kraju się rozeszła, że wykryto bakterię tylko nikt już się tym nie zainteresuje, że ser jednak spełniał normy unijne . Chyba konkurencja jest coraz bardziej zazdrosna o coraz większą popularność ryckich serów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może zamiast sam pisać bzdury sprawdź źródła tych informacji... 

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/wycofanie-jednej-partii-sera-zoltego-gouda-w-plastrach-wyprodukowanego-przez-spoldzielnie-mleczarska-ryki-ze-wzgledu-na-wykrycie-listeria-monocytogenes/

To nie jest uderzenie w SM Ryki a w nas wszystkich, można się tylko spodziewać kolejnych. Jak w aferze z wołowiną nie mówi się, że wołowina z Kalinowa tylko wołowina z Polski, tak samo w Kanadzie, znaleźli bakterie w serze z Polski a nie, że z Ryk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
13 godzin temu, RudaWiewióra napisał:

Może zamiast sam pisać bzdury sprawdź źródła tych informacji... 

https://gis.gov.pl/zywnosc-i-woda/wycofanie-jednej-partii-sera-zoltego-gouda-w-plastrach-wyprodukowanego-przez-spoldzielnie-mleczarska-ryki-ze-wzgledu-na-wykrycie-listeria-monocytogenes/

To nie jest uderzenie w SM Ryki a w nas wszystkich, można się tylko spodziewać kolejnych. Jak w aferze z wołowiną nie mówi się, że wołowina z Kalinowa tylko wołowina z Polski, tak samo w Kanadzie, znaleźli bakterie w serze z Polski a nie, że z Ryk.

Może na świecie, ale w Polsce jest to uderzenie w Ryki. 

Chyba na każdej możliwej stronie jest informacja o serach z Ryk bakteriami. Redaktorzyny specjalnie pisali huczne hasła i tytuły by jeszcze podkręcić temat. 

Niestety zapomnieli opublikować komunikatu mleczarni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mleczarnia pisowską kontrolę przetrwała, to i z tym sobie poradzi, najwyżej zapłacimy za promocję po 20 groszy na litrze, raz już ten sklep o którym wspomniał Tomek walczył z mleczarnią i jednak zaczął sprzedaż sera z Ryk, między innymi dlatego powstał sklep obwoźny bo wokół komina nie można było kupić sera w marketach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
33 minuty temu, karol6130 napisał:

Mleczarnia pisowską kontrolę przetrwała, to i z tym sobie poradzi, najwyżej zapłacimy za promocję po 20 groszy na litrze, raz już ten sklep o którym wspomniał Tomek walczył z mleczarnią i jednak zaczął sprzedaż sera z Ryk, między innymi dlatego powstał sklep obwoźny bo wokół komina nie można było kupić sera w marketach.

O jakiej kontroli mówisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tej co siedzieli w papierach w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felekfeluś    1
Dnia 20.08.2019 o 20:24, karol6130 napisał:

tej co siedzieli w papierach w tamtym roku

Jak stoicie z paszami objętościowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

Jest zapas i to spory sianokiszonkę z ll pokosu z 2018 zaczęłem skarmiać i z tego roku będzie na zbyciu ze 120 bel qq z dużym zakładem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja też po niedzieli wystawiam na sprzedaż ponad 100 sztuk sianokiszonki z 2018, nie mogę się doczekać pryzmy z tego roku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli dziadostwo w ludzi puścić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6701
8 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Czyli dziadostwo w ludzi puścić? 

Bo pewnie Ty bys najlepsze sprzedawał? 😛 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164
Thomas2135 napisał:

Czyli dziadostwo w ludzi puścić? 

Jakie dziadostwo ? Nadwyżki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co do SM Ryki . w ubiegłym tygodniu wykryto tą bakterie w miesie , 1 osoba już zmarła a wiele jest hospitalizowanych .nie w Polsce , ale ta bakteria jest dosc grożna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Bo pewnie Ty bys najlepsze sprzedawał? 😛 

 

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

Jakie dziadostwo ? Nadwyżki

Jak sprzedawać to dobre lub wcale. Czesio niedawno pisał, że krowy jeść nie chcą tych bel. A inne zjedzą? Sławek a Ty też miałeś jakieś nadyżki z "naturalnych" łąk. Ja już kilka razy się przejechałem na super towarze od rolnika. Zwykli oszuści. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja sprzedaje nadwyżke bo folia na 1 pokosie z 2018 zaczyna pekać i szkoda żeby się zmarnowało. W tym roku pierwszy raz robiłem sianokiszonkę w pryzmie i bardzo mnie ciekawi na ile rozwiąze to problem skoków mleka w zależności jaka bela się trafi. A w kwestii dziadostwa to najpierw mam zamówienia po rodzinie i znajomych, a dpiero jak zostanie idzie na olx

1 minutę temu, Thomas2135 napisał:

 

Jak sprzedawać to dobre lub wcale. Czesio niedawno pisał, że krowy jeść nie chcą tych bel. A inne zjedzą? Sławek a Ty też miałeś jakieś nadyżki z "naturalnych" łąk. Ja już kilka razy się przejechałem na super towarze od rolnika. Zwykli oszuści. 

U mnie nie jedzą suchych, wczoraj wrzuciłem 250 sianokiszonki i wlałem 250 wody bo taka sucha się belka trafiła. Przez ostatni rok 3 razy trafiło mi się że krowy nie zjadły tmru prawdopodobnie przez coś co trafiło się w balocie pomimo tego, że z łąki 30 sztuk zjedzą, a jedna jakaś nie wiadomo dlaczego nie idzie im i co zrobisz? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

Thomad2135 łąki organiczne nie koniecznie znaczy torfowe nie robię na handel poprostu na tych niskich szybciej odrasta albo odrasta w suszę z pierszego pokosu idzie wszystko w pryzmę i z tych niższych łąk a sprzedaję i z sianych łąk nie przebieram zostawiam tylko najgorsze co wiem że może być gorzej pobierane przez krowy i ładuję to oporowo młodzieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Każdy normalnie myślący człowiek sprzeda najgorsze,na jakim świecie Ty żyjesz Thomas.Pytanie tylko co znaczy to najgorsze...może być i rzeżucha.Na ogłoszeniach pełno dziadostwa,nikt dobrego towaru nie sprzedaje a nawet jeśli to nie za grosze.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6701

Sam mam do sprzedania 2 pokos, w tamtym roku pryzma z drugiego pokosu miała prawie 18 % białka to nie jest zły towar 😛 w czerwcu sprzedałem 20 bel połowa pierwszego pokosu tegorocznego i reszta mix z tamtego klient zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Czyli u was nie ma żadnej suszy. Albo macie mało bydła? U mnie jak w przyszłym roku nie zmieni się pogoda to mnie chyba poskłada. Na IV i V nic nie urośnie. Już widzę że pozbieram z 15ha qq to co w zeszłym roku z 8. A też było słabo. Albo będzie jeszcze gorzej przez te j**ane dziki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7202

Ja mam jeszcze z 2017 10 bel gnoju i nic nie pęka to co to za folia czesiu? Apropo jakby był chętny to oddam za symboliczną flaszkę 😋 nie mogę znieść tego smrodu bo okropnie mokre. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, leszek1000 napisał:

Ma ktoś kukurydzę w bele i trzeba za szt dać ? 

po ile dajesz za bele ? dobry towar 30% skrobi murowane

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj