Polecane posty

Bercik92    2200
1 minutę temu, Marcin133 napisał:

Chodzilo ogólnie że my krowiarze myślimy że bez krów koniec świata będzie 

Bo co miesieczna kasa się konczy :P

Niech @pedro2 się wypowie jak żyje się bez krów czy warto było zlikwidować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Już teraz wszyscy za bożka będziecie mnie stawiać. To jest sprawa indywidualna, zależy jakie kto ma podejście. 

Myślicie, że gdyby nie choroba to bym zrezygnował? Po cholere budowałem oborę...? wniosek na mgr poszedł, na ten moment już bym pewnie czekał na maszyny... w praniu wyszło, że można było dorzucić robota do treściwych więc przy kolejnym naborze pewnie bym się starał , zaraz jakieś hektary,  wiata, garaż. Z roku na rok były plany. A że swojej ziemi sporo to i już była koncepcja przedłużenia obory. To jest to o czym mówię, duży obrót pieniądza i bogactwo, bo jak by nie było to jednak bogactwo, ale takie wymuszone bo kasę pompować trzeba bez ustanku. 

Teraz mam lajcik, domek ogarniam, stodołę pokryć, ciągnik w planach, wielkich wydatków nie ma. Ale kasy też nie ma 😉 gdyby nie jałówki i ziemniaki to z opasow pewnie bym chleb z mortadelą co najwyżej wpierniczał

Edytowano przez pedro2
  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja przedwczoraj celowo chciałem kupić ser z Ryk. W intermarshe lyder zajął ich miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

To co? Teraz kolej mleko dobić?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Przecież dawno pisałem że tak będzie. Nikt się nawet wtedy nie zająknął tylko wszystkim przeszkadza to że chwałę Mlekpol. Czas i pora panowie zwrócić uwagę na otaczające Was problemy. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziwne to jest z Tymi Rykami. Wedlug europejskich norm ilość tej bakterii jest w normie a na Kanadzie maja inne normy. Dziwne jest to tym bardziej że ten transport z Kanady wrócił na początku lipca a teraz dopiero to wyszło nagle w mediach tym bardziej że na 8 ton tego sera w plastrach aż całe 40 kg miało przekroczona norme.

Wygląda to na Jakieś celowe zagrywki może bliskiej konkurencji która płaci aktualnie 20 groszy mniej za mleko

Tak czy siak ciężko to wyjaśnić nawet sobie 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Numer podobny jak z mięsem. Tysiące ton wyjechało a oni gdzieś 40 kg znaleźli. Pewnie już przygotowują grunt. Kanada też jest w tej umowie handlowej acta, ceta, sreta czy jak tam się zwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

To celowa zagrywka żeby wykończyć Polskie rolnictwo

2 godziny temu, Smoka napisał:

Ile macie mleka od 20 krów

Już pytałeś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko 500+ zostanie,i to nie długo😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
9 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Dziwne to jest z Tymi Rykami. Wedlug europejskich norm ilość tej bakterii jest w normie a na Kanadzie maja inne normy. Dziwne jest to tym bardziej że ten transport z Kanady wrócił na początku lipca a teraz dopiero to wyszło nagle w mediach tym bardziej że na 8 ton tego sera w plastrach aż całe 40 kg miało przekroczona norme.

Wygląda to na Jakieś celowe zagrywki może bliskiej konkurencji która płaci aktualnie 20 groszy mniej za mleko

Tak czy siak ciężko to wyjaśnić nawet sobie 🤔

Tu wielka afera że nie taki poziom bakterii jak trzeba, a jak w m. in. przetwórstwie mięsnym walą rakotwórczą chemię to jest wszystko cacy. NIK alarmuje że jakość żywności słaba i nikt sobie z tego nic nie robi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Nie ma co panikować. Gorzej gdyby TVN zrobił reportaż jak rolnicy katują te bakterie i konają w męczarniach 😉

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj