Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jaro70    123
47 minut temu, Xawier napisał:

Tylko dziwna ta róznica w cenie u @Jaro70 i @emattti  bo za tł i białko płaci Lyder po 10gr (przynajmniej u mnie) to powinna taka same cena wyjśc albo bardzo podobna a tu róznica spora. Jakie oddziały jesteście?

3.5 gr masz na tłuszczu i ponad 3.5gr bi i masz już 7 groszy  tak wychodzi  , oddział Baranowo 

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27
21 godzin temu, pedro2 napisał:

Jako doświadczony niedawno spadochroniarz z mleka na opasy, jałówki odradzam pchać się w mleko tym bardziej od zera. Kasa jest, ale w rzeczywistości masz tylko większy obrót pieniądza bo zaraz zechcesz zwiększyć łbów - zakup ziemi - zakup sprzętu bo mgr dają - kostka- silosy- magazyn, wiata. Potem obora i h.. za przeproszeniem garb Ci zostanie na starość z bogactwa. 

Przy opasach Głowa spokojna przede wszystkim, ja to mocno odczułem, mam na głowie zamówić paszy jak się kończy, sprawdzać wiązania i odrobaczanie. Nie mówiąc o obrządku,odpajaniu cielaków oczywiście. Ale psychicznie serio jest wielka ulga

 

Jeśli dobrze kojarze produkowałeś spore ilości surowca.. Decyzja podjęta wyłącznie kwestiami ilości pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
Dnia 1.08.2019 o 10:30, Jan21744 napisał:

  widzę że Pedro nie odpowiada,jest problem jak jest powietrze a nie ma czym oddychać😐,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
3 godziny temu, jimmy871 napisał:

Jeśli dobrze kojarze produkowałeś spore ilości surowca.. Decyzja podjęta wyłącznie kwestiami ilości pracy?

Aż tak dużo to nie... Ostatni rok było chyba ponad 200tys. Alergia na pyły organiczne,  co tydzień w szpitalu zapalenie płuc 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 5.08.2019 o 13:29, kizak napisał:

      Przerobienie,zakup krów,miejsce na zbiornik,ze zbiornikiem,wodami,szambem,kanalizacją,kafelkami,atestem,utwardzony podjazd dla mleczarni wraz z dojazdem twardymi drogami i przejezdnym zima - lato.Dojarka z całą infrastrukturą,czy mleczarnia cię zechce z taką obsadą,i  co na to jak będzie tylko 6 dojnych i jak długo zechcą przyjeżdżać po mniej jak 200l mleka,ile za to dodatkowo odejmą. Przy tej obsadzie nie za długo nabrykasz,a wwalonej kasy nie wiele odzyskasz,choć tam zbiornik czy dojarka w terażniejszym czasie kupisz za bezcen,bo te po 600 l zaczynają pod płotami się walać. Człek młody,to ,ambitny,ale z wiekiem ostro  się temperuje i rzeczywistość bardzo zagląda w oczy. Zacznij od no 18 sztuk,wtedy choć z mleczarnią łatwiej,ale jak pasza czy miejsce to już nie wiem.

Kiedyś jak było się młodszym to wydawało się że można światem zawojować a póżniej z czasem przyszło otrzeżwienie 🙄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

SM Ryki 7796 tł, 4,56 bi, 3,20 cena 1,41zł. brutto, ryczałt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Ile tej premi, znając piątnicę to pewnie ze 20gr ,większości mleczarni tendencja spadkowa a tu proszę to się nazywa spółdzielnia. .......

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najpierw obniżyli a teraz premia? Myślicie, że dzięki tej proszkowni u lydera cena nie spada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kto wie. Mleka do lydera przyjeżdża dużo i bierze z chęcią nowych dostawców czyli gdzieś to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2019 o 15:39, Łolek napisał:

Już  wiadomo za czyją kasę Polmlek robi imprezę  25 lecia SMS z informacją że za lipiec 4 gr w dół krwa mać udanej zabawy

A u mnie bez zmian 😉A z jakiej ceny obniżka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Najpierw obniżyli a teraz premia? Myślicie, że dzięki tej proszkowni u lydera cena nie spada?

Też mi się wydaje że proszkownia trzyma cenę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie tak

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, komizmo napisał:

Też mi się wydaje że proszkownia trzyma cenę...

Poszkownia to wykorzystuje 1/4 mocy produkcyjnych.  Ciekawe czy to wogóle na zero wychodzi?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz654    5

Cześć

Zna ktoś dobrego prawnika od spraw spółdzielczych z województwa Kuj-Pom, który by pomógł rozwiązać umowę z mleczarnia bez okresu wypowiedzenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, lukasz654 napisał:

Cześć

Zna ktoś dobrego prawnika od spraw spółdzielczych z województwa Kuj-Pom, który by pomógł rozwiązać umowę z mleczarnia bez okresu wypowiedzenia? 

@komizmo nie Ty kogoś polecałeś od prawa spółdzielczego? Wiem, że ktoś rok temu polecał jak @leszek1000 pisał o swoim wypowiedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj