Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcin133    944

Jak będzie potrzeba to na własną rękę. Nie wiem ile podnieśli dokładnie ale coś 12.50 netto od sztuki niech ktoś poprawi jak źle pisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

1.50 do szt. Ja też zmienię umowę na jedną próbę miesięcznie teraz mam rano i wieczór. 

najważniejsze to somatyka białko,tłuszcz i mocznik. A można nie brać tych gazetek przecież to też kosztuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353
1 godzinę temu, Marcin133 napisał:

Dziś ostatni raz pobór mleka z federacji i żegnam się z nimi...

Ja tez tak zrobilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
28 minut temu, leszek1000 napisał:

1.50 do szt. Ja też zmienię umowę na jedną próbę miesięcznie teraz mam rano i wieczór. 

najważniejsze to somatyka białko,tłuszcz i mocznik. A można nie brać tych gazetek przecież to też kosztuję. 

Gazetka jest jakby gratis, możesz nie brać a i tak zapłacisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No i to jest wkurzające. Jak będzie inna firma która będzie taniej badać to się przeniosę. Bo wszystko drożeje a mleko stoi w miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Też mnie wk***ia, że wszystko wszystkim drożeje. Nam nic nie drożeje. Wszystko teraz policzysz do kupy to niewiele więcej zostaje jakbyś wymłócił pole. Czekam tylko na pierwszy rachunek za prąd po nowym roku. To może już całkiem za***iście podsumować opłacalność produkcji

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184
13 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Te kilka stówek to dokładniej 1 zł za litr pojemności zbiornika więc łatwo policzyć ile kosztuje legalizacja zbiornika np. 2000 L.

 

  Ja  swego czasu 650l,to tyle nie kosztowało,na chyba z 3 lat,nie pamiętam,ale 60,70 gr.a że zbiornik sprzedałem,to poszedł z legalizacją za free w komplecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita też już myśli nad obniżoną żeby zrównać się z mlekpolem. 

Dostawcy Bielmeku uciekajcie szybko i składajcie wypowiedzenia bo nie ma raczej szans na ratunek spółdzielni.  A ostatnio powiększono fundusz udziałowy i będziecie musieli spłacać z własnej kieszeni.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zrównać? To mi musieliby dołożyć. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No jo, dziś sms  "Zarzad ustala obnizke ceny mleka za lipiec o 4 gr w poz. doplata za umowe. Uchwala RN zawiesza sie odpisy na udzialy". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli ile realnie obniżą? 2-3 grosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

2gr w dół.  Ale dziwne bo napisali za lipiec a nie od lipca czyli jakby tylko za 1 m-c obniżka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 Za lipiec czyli po zaaaa...... [sierpień,wrzesień......]. 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

Paulina1985 napisał: No jo, dziś sms :  "Zarzad ustala obnizke ceny mleka za lipiec o 4 gr w poz. doplata za umowe. Uchwala RN zawiesza sie odpisy na udzialy".  a gdzie @grzesio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

W Polmleku tez raczej bedzie obnizka. Zapraszaja na 25lecie firmy, wiec ktos musi za to zaplacic. A wiadomo z kto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Mlekovita ciągnie mleko aż z Czech, czyżby tam za pół darmo oddawali? Jak to wszystko zrozumieć, przecież gdyby dali godną cenę to my dostawcy napewno byśmy te braki uzupełnili !!!!!!!

Ps.  A ponoć jest zastój i towar słabo schodzi........

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
5 godzin temu, KARGO napisał:

Mlekovita też już myśli nad obniżoną żeby zrównać się z mlekpolem. 

Dostawcy Bielmeku uciekajcie szybko i składajcie wypowiedzenia bo nie ma raczej szans na ratunek spółdzielni.  A ostatnio powiększono fundusz udziałowy i będziecie musieli spłacać z własnej kieszeni.

To dlatego pan prezes nie jest już wiceministerem? Jeździł obiecywał ludziom gruszki na  wierzbie w Rypinie że państwo zakład kupi w Łowiczu że będzie holding spożywczy który kupi od nich wszystko po każdej cenie a dziś co sam położył biznes. Ciekawe kto to weźmie. Obstawiamy? 

Ja stawiam na GK Pxxxxxx . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Pan wiceminister kładł ten zakład już dobrych parę lat i kto ogarnięty już dawno uciekł. Na tą mleczarnie jest już inny plan od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj