Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
20 minut temu, Xawier napisał:

Lyder ilość 11 tyś tł 3.8 bi 3.2 ocena brutto 1.42zł

Vatowiec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felekfeluś    1
Dnia 13.07.2019 o 19:23, xzzz napisał:

lider tl 3.80 bialko 3,10 ilosc pow. 20tys. 1,41

lider tł  3.83 białko 3.42 ilość 63000 tyś  1.46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ale kilka groszy  raczyła obciąć poprzez parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xzzz    8
Dnia 14.07.2019 o 20:23, felekfeluś napisał:

lider tł  3.83 białko 3.42 ilość 63000 tyś  1.46

Taka mała roznica az dziwne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Mlekovita w Kaliszu nie przyjmuje nowych dostawców do odwołania. 

Co do ceny przedział 10-15k tl ok 4,00; bi 3,25  1,43zł brutto.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kentar    864

Pare stron temu pisaliscie o kierowcach mleczarek- tak jest k**wa w calej polsce. To jest oddzielny typ kierowcy. Jak masz ciut wezsza droge to lepiej od razu zjezdzac na bok bo kierowca mleczarki za ch*j nie zwolni albo sie nie posunie na bok. Ura bura szef podwora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12836
Dnia 19.07.2019 o 14:08, Hebiii2300 napisał:

Polmlek, niecałe 17 tyś. 1,33 zł. 

U mnie podobna ilość bi 3,12 tl 3,9 1,38 i ważne że  na czas bo w moim regionie to Ozo  nie płaci od 4 m-cy 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uczcijmy dawną cenę 1,74 zł minutą ciszy. Wiataj kryzysie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Uczcijmy dawną cenę 1,74 zł minutą ciszy. Wiataj kryzysie. 

Już dostawcy piątnicy narzekają na brak opłacalności 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

Już dostawcy piątnicy narzekają na brak opłacalności 🤣

Smiechy smiechami, ale np moj brat cioteczny oddaje xx lat do Piątnicy i miał zamiar budowac obore, lecz sie wycofał. Z tego co mowi to roznica cena teraźniejszej do tej zimowo-wiosennej wynosi 30gr/l . Mleczarnia obniżyła cene, na parametrach tez uciela , lato i cena ogolna ostro w dół.

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
Dnia 8.07.2019 o 04:51, pawelol1905 napisał:

Mam tak samo. Jeszcze 3-4 lata temu kupowałem bardzo dużo sera i był to tylko Królewski z Sierpca. Jednak to co jest produkowane obecnie to nawet koło sera z tamtego okresu nie stało. Nie wiem jaka jest przyczyna: czy zmienili proces wytwarzania, recepturę czy po prostu jakość skupowanego mleka po przejęciu Żuromina tak spadła.

Prezesa nie zmienili, a może to pogoda tak wpływa na smak. U nas już kukurydze wysychają, krowy na łąkach nie mają co robić. Czy nie spotkaliście się z gorzkimi ogórkami z pola? Wysuszone rośliny są gorzkie, a u nas suszy nie pierwszy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jadłem ser Polski z Mlekovity i smak niezmieniony, nawet lepszy niż zimą. Smak się zmienił jak ser pakowany  w koperty zaczął być pakowany w zwykłe opakowania z odklejanym wierzchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łolalo Boga zaraz na chleb nie będą mieli :D w tej Piątnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    694

żebyś wiedział. kolega już popłynął... najgorzej będą mieli Ci co dopiero co wybudowali obórki za 4-5 baniek.... tu liczy się każdy grosz z ceny.


:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Prezesa nie zmienili, a może to pogoda tak wpływa na smak. U nas już kukurydze wysychają, krowy na łąkach nie mają co robić. Czy nie spotkaliście się z gorzkimi ogórkami z pola? Wysuszone rośliny są gorzkie, a u nas suszy nie pierwszy rok.

u matki co roku niektóre mają gorzkie brzegi , ale to czy rok mokry czy suchy , a szczególnie te pierwsze , ale i teraz nie każdy ale trafi sie z gorzkim brzegiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
1 godzinę temu, Grabos1981 napisał:

żebyś wiedział. kolega już popłynął... najgorzej będą mieli Ci co dopiero co wybudowali obórki za 4-5 baniek.... tu liczy się każdy grosz z ceny.

To co mają powiedzieć Ci co oddaja do słabszych mleczarni? Dla nich nikt taniej nie wybuduje. Przeinwestowali i tyle.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj