Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
16 godzin temu, Mateusz1q napisał:

Podziękujcie Ministrowi. Obciął dotacje na PFHIPM

a wiesz dlaczego w ogóle sa obcięte dotacje dla pfhbipm???

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...W pewnym momencie  powstało takie ch..ostwo jak POLSKA FEDERACJA, zarzad skopiowany z Pfhbipm, cwaniacy założyli prywatną firmę ślizgając się na reputacji pfhbipm, sprzedają kolczyki, wydają pisemko,ktore nam przywozi zootechnik oceny. Tylko kasa z kolczykow i innych pier**l,za reklamy w pismie itd., nie szla do kieszeni PFHBIPM, a do kieszeni calego szanownego zarzadu Polskiej Federacji. Mylę się ??? 

Ja nie jestem zwolennikiem tego rządu, ale moze Ardanowski chce z nimi zrobic porządek?? Nie moze nic zrobic z Polska federacją,bo to spolka niepanstwowa, wiec wbił szpilę PFHBIPM, a madre glowki z zarzadu zamiast ciąć koszty stwierdziły, że podniosą cenę oceny i elegancko, oni sobie beda nafal czerpac zyski z Polskiej federacji...Coś pokręciłam ???🤨🤨🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Jak będą podwyżki to dużo ludzi odejdzie u nas sporo starszych rolników ma ocenę z dawien dawna na zasadzie że sąsiad ma to i ja . Oni nie otwierają nawet kopert , i będą pierwsi do odejścia . Podwyżki to kolejny strzał w stope federacji. Szkoda , że wszędzie radzą debile , złodzieje i oszuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co chcesz ta klike rozjebac ? Ja bym się starał tam dostać niż to niszczyć 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrRula    3
15 godzin temu, Paulina1985 napisał:

a wiesz dlaczego w ogóle sa obcięte dotacje dla pfhbipm???

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę...W pewnym momencie  powstało takie ch..ostwo jak POLSKA FEDERACJA, zarzad skopiowany z Pfhbipm, cwaniacy założyli prywatną firmę ślizgając się na reputacji pfhbipm, sprzedają kolczyki, wydają pisemko,ktore nam przywozi zootechnik oceny. Tylko kasa z kolczykow i innych pier**l,za reklamy w pismie itd., nie szla do kieszeni PFHBIPM, a do kieszeni calego szanownego zarzadu Polskiej Federacji. Mylę się ??? 

Ja nie jestem zwolennikiem tego rządu, ale moze Ardanowski chce z nimi zrobic porządek?? Nie moze nic zrobic z Polska federacją,bo to spolka niepanstwowa, wiec wbił szpilę PFHBIPM, a madre glowki z zarzadu zamiast ciąć koszty stwierdziły, że podniosą cenę oceny i elegancko, oni sobie beda nafal czerpac zyski z Polskiej federacji...Coś pokręciłam ???🤨🤨🤨

W końcu znalazł się minister rolnictwa, który się za to bierze, tylko na Boga koledzy nie przeszkadzajmy mu i to wyjdzie nam na dobre. Taka organizacja powinna być, ale nie taka mafijna jak jest obecnie. 

6 minut temu, PiotrRula napisał:

W końcu znalazł się minister rolnictwa, który się za to bierze, tylko na Boga koledzy nie przeszkadzajmy mu i to wyjdzie nam na dobre. Taka organizacja powinna być, ale nie taka mafijna jak jest obecnie. 

Jeszcze tylko dopowiem, że minister obciął im te dotacje bo podobno na karnawał w Rio pojechali "reklamować" polskie mleczarstwo. Kiedyś jak mleko było tanie to z mleczarni jechaliśmy autokarami na protest do Brukseli, a oni samolotami w klasie biznes przylecieli, w drogich hotelach się zatrzymali i na czele pochodu wystąpili, przed kamerami się wypowiedzieli, w drogiej restauracji obiad zjedli, a my po proteście znowu autokarami do domu wracaliśmy kilkanaście godzin.  Uważam, że ten Stachura powinien od nowa zbudować tą Federację, ale tam kliki są od dołu więc trudno będzie, żeby go wybrali. Miałem z nim kiedyś kontakt i myślę, że o nasze interesy dobrze by zadbał.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Jakby ktoś był ciekaw sytuacji finansowej swojej spółdzielni to na stronie KRS zaczęły pojawiać się sprawozdania za rok 2018r można popatrzeć żeby później nie mówić że prezes mówił że jest dobrze a dziś nie płaci za mleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
3 godziny temu, Soliński123 napisał:

Jak płaci bestmilk?

Na początku podobno nawet dobrze , kolega odstawial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5

Jogo ŁSM Łódź - bez zmian 

tł: 3,58

biał: 3.32

ilość ~17.000

1,25 brutto (od tego jeszcze -3gr udział). 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7613    2

Ale jogo szaleje z cena chyba trzeba uciekac do polmleku bo jeszcze troche to podziela los Ozo u nas na wsi poszli i 1.40 maja a ten to by darmo chcial bo krowy to trawe maja za darmo i same sie doja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jimmy871    27

Proszkownia Mleka Piotrków Kujawski tłuszcz 3.4 białko 3.2 cena 1.33 brutto  ryczałt przy ilości 45 tys

Edytowano przez jimmy871

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
1 godzinę temu, farmer7613 napisał:

Ale jogo szaleje z cena chyba trzeba uciekac do polmleku bo jeszcze troche to podziela los Ozo u nas na wsi poszli i 1.40 maja a ten to by darmo chcial bo krowy to trawe maja za darmo i same sie doja.

Już dawno o tym mówiłem a w polmleku narazie 1,39 1,4 przy ok20tys

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6

No ja póki co z Polmleku jestem bardzo też zadowolony . Ale skoro wam tak płaci te jogo to już nie ważne gdzie ale chyba trzeba uciekać bo będzie jak z Rypinem i później o własne pieniądze będziecie się musieli prosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy to prawda że OSM Sierpc Kupił od syndyka Rotr Rypin dziś mówił mi to kierowca co wozi pasze a jego brat odstawia do OSM Sierpc i sie żalił że pewnie przez te zakupy żadnej premi nie bedzie ? TO bajka czy prawda ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Z tego co wiem to właśnie dziś miał być pierwszy przetarg na Rotr. Raczej kierowca nie mógł już znać wyników przetargu chyba że dobre wieści tak szybko się rozchodzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felekfeluś    1
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

O co Ci chodzi? 

CHcą podzielić na udziałowców i nie udzałowców  i około 20 gr ma być różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj