Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

U mnie tak samo płaciłem razem z domem w granicach 1800zł 2 mc  zmieniłem taryfę niby na lepszą zamówiłem mniejszy prąd bo miałem za duży niby miało być super a tu jebudu prawie 2000zł ta fotowoltaika jest nie opłacalna moim zdaniem przy takich małych  zużyciach państwo kradnie ci od razu 20 % twojego prądu produkcjia najwyższa jest tylko w 4 mc  koszt instalacji jak piszecie 40-50 koła czy zwrot inwestycji po 20 latach a 20 lat to żadna instalacjia nie wytrzyma czyli koszty serwisu  wymiany itp wyliczali mi z 3 razy te panele i za każdym razem  i tak wychodzi to słabo chyba że mamy nadwyżkę budżetową której nie wiem gdzie upchać to wtedy ma to jakiś sens . Ale oczywiście nikogo nie krytykuje żeby nie było . pełno filmów na yt jak to naprawdę wychodzi ile to daje prądu bo czesto ich założenia są sprzeczne z realiami pozyskanej mocy do szacowanej pozyskanej . Najbardziej nie kumam tego że produkując prąd sprzedajesz go na przesył odni kupują po zaniżonej cenie za to jeszcze biorą od 10do 25 % wyprodukowanej mocy i potem odkupujesz po ich cenie no jakaś chora filozofia . Czasem są te dotacjena panele wtedy można sie skusić ale te przepisy przechowywania energi są chore i przez to też ludzie sie  zniechecają tak było w moim przypadku 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Kolego ty jak zawsze wszystko mylisz i mieszasz sam nic nie wiesz jeszcze innych w błąd wprowadzasz.

Jak przechowujesz prąd  w sieci to za przechowanie oddajesz 20 lub 30 % tu jesteś jako prosument, a gdy prąd sprzedajesz i później odkupujesz to jesteś mikroprzedsiębiorca .

Cie zaskocze ale mi przy obecnych cenach instalacjia zwróci się po 6ciu latach a gdy prąd będzie droźał to jeszcze szybciej niewiem skąd ci te 20l at wyszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert1226 przedstaw jakieś wyliczenia bo jeszcze nie słyszałem żeby aż tak szybko się zwróciła instalacja.  Sami się zastanawiamy nad taką instalacją.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Więcej szczegółów bo ja liczyłem kiedyś  to też wyszło kilkanaście lat. Plus koszty serwisowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305
Napisano (edytowany)

Z ogniwami FV jest taka sytuacja,  że niby mają po te 10 lat gwarancji ale firmy które je instalują bardzo często istnieją 2-3 lata. To samo ma się do samych ogniw. Ogniwa renomowanych producentów są drogie ale pewniejsze. Decydując się na tanie ogniwa warto zainteresować się ich specyfikacją. Dobrze jeśli ogniwa o podobnej specyfikacji istnieją pod kilkoma markami wtedy przy ewentualnej awarii któregoś ogniwa będzie można je łatwo zastąpić. Wiadomo różne wymiary ogniw, inne wtyczki do spinania segmentów itp. 

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Szukacie na siłę drugiego dna 

Mam panele Sharp i falowniki Fronius a firma która montowała jest na rynku 6 lat .

Co ty chcesz przy nich serwisowac no chyba ze jakąś awaria po gwarancji ale tego nikt nie przewidzi  .

Daj zapytanie na oferteo pl firmy same się zgłoszą i można weryfikować. i firmy i sprzęt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzbicka17    22
robert1226 napisał:

Instalacja 9.9kw za 40k kredyt mam na 0% za prąd płaciłem ok 600zł/m .


cena brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
5 godzin temu, robert1226 napisał:

Szukacie na siłę drugiego dna 

Mam panele Sharp i falowniki Fronius a firma która montowała jest na rynku 6 lat .

Co ty chcesz przy nich serwisowac no chyba ze jakąś awaria po gwarancji ale tego nikt nie przewidzi  .

Daj zapytanie na oferteo pl firmy same się zgłoszą i można weryfikować. i firmy i sprzęt. 

Ty myślisz że te ogniwa są na zawsze nie zniszczalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

A kto powiedział że są wieczne ? 

Tak brutto. 

Coś ktoś słyszał jaka cena w Sierpcu za kwiecień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93

Nie wiem jak u Was ale w moich regionach firmy które zajmują się montażem tych instalacji sami u siebie tego nie zakładają więc mi to daje do myślenia że chyba wcale to nie jest takie super.

Żona na studiach miała też trochę o tym i wychodziło na to że te instalację szybciej się zaczynają sypać niż zwracać.


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Niech ktoś wy***rdoli te rozmowy na inne dział,  a tu jest temat CENY MLEKA. 

PS. Jak komuś kto płaci za prąd 600 zł na miesiąc fotowoltanika spłacić się po 6 latach to po pierwsze dlaczego większe gospodarstwa tego nie stawiaja, po drugie pokaż czarno na białym wyliczenia to porozmawiamy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
Napisano (edytowany)

Pierwszy raz parametry z mleczarni deko lepsze niż z oceny . Brawo Mlekovita 😊

Ale trzeba się odezwać 😡

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Może w końcu wszystko wróci do normy. . . . . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

:D u mnie to samo za pierwsza polowe mialem minimalnie lepsze niz z oceny ale za druga to juz zdecydowanie tl + 0.3 bi +0.15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Panowie chyba ktoś to czyta bo i u mnie sporo parametry skończy i pokrywają się z tymi w ocenie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Też mi to przez myśl przeszło , w sumie dobrze wkoncu się doczekalem , że jak patrzę na wz za komponenty to widzę tego sens 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Za każdą krowę płacisz trochę ponad 10zl brutto co każda próbę, nie ważne czy doisz czy zasuszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa, 1,3954 netto, 5gr na udziały. Cennik niby nie zmieniony, ale sporo osób narzeka, że tłuszcz zaniżyli. U mnie w stosunku do poprzedniego miesiąca 4 grosze spadek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
Napisano (edytowany)

Tak! Skoro ma być szczerze to szczerze u mnie też więcej jak w ocenie pierwszy raz! Co prawda tylko 0.1 na plus ale to nie 0.4 w plecy 😁 

Można powiedzieć podwyżka 5 gr w mlekovicie. 

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

LYder do LYder nie jakiś łapi duch :D  

 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj