Polecane posty

strsw33    93

Przecież  polmlek  chcial przejąć  Łowicz  Ozo   ciekawe  jaki  mial w tym cel.mozna tu  gdybać  a w poradniku  roliniczym czytalem  wywiad z prezesem  polmlek  ze  te  zakłady Lacpol  co kupily  to juz rujny   są  i trzeba  tam  grubą  kasę  kłaść na  modernizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Też czytałem że trzeba tam wpompowac pieniędzy. Również SMS po 16 godzinie obniżka 7 groszy. W rejonie jest jeszcze mlekovita i się zastanawiam bo rolnikom z okolicy 20 groszy więcej płacili niż mi polmlek a teraz po obniżce to przepaść

Edytowano przez ceston

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1271
Dnia 29.04.2019 o 07:47, komizmo napisał:

Nie piszcie , że u was pada. Bo zaraz kurwicy dostanę.

ja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6

Można było się spodziewać obniżek teraz więc nic dziwnego że wszędzie cena spadła za mleko , Nie ma co przeżywać .  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest, bo środki do produkcji nie tanieją i coraz mniej z tego litra zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Prąd podrożał 

premiksy.Praktycznie wszystko a cena mleka od lat ta sama. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
Napisano (edytowany)

Prąd w PGE narazie nie podrozał jeśli już to od nowego roku ostro pójdzie do góry, dlatego założyłem fotowoltaikę na gospodarstwo , to tak tego nie odczuję 

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12830
5 godzin temu, Łukasz95 napisał:

Można było się spodziewać obniżek teraz więc nic dziwnego że wszędzie cena spadła za mleko , Nie ma co przeżywać .  

I oby na tym sie skończyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
4 godziny temu, Jaro70 napisał:

Prąd w PGE narazie nie podrozał jeśli już to od nowego roku ostro pójdzie do góry, dlatego założyłem fotowoltaikę na gospodarstwo , to tak tego nie odczuję 

To widzę ze myślisz podobnie jak ja też tak zrobiłem .

I mam pytanie jak u ciebie w gminie ulgę udało Ci się załatwić bo widzę ze co gmina to inne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakie to koszta? Jaka moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beekeper    5
Dnia 30.04.2019 o 12:09, narewski1988 napisał:

Ja nie narzekam na Spomlek, za marzec 1,50 zł dla vatowca przy 15k litrów. Próby dwa razy w połowie, albo raz , jak im wyjdzie. Nie oszukują na parametrach. 

Dzięki za informację :)

Chciałbym jeszcze troszkę pociągnąć temat SPOMLEKU, 

 

mamy jeszcze tutaj jakiś dostawców ? dajcie znać jak współpraca, próby u was :)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, robert1226 napisał:

To widzę ze myślisz podobnie jak ja też tak zrobiłem .

I mam pytanie jak u ciebie w gminie ulgę udało Ci się załatwić bo widzę ze co gmina to inne zasady.

Ja wszystko robiłem na własną rękę bo u nas w gminie żadnych dotacji nie ma tylko zwolnienie z podatku rolnego ale jeszcze nie byłem to nie wiem czy dostanę, chociaż w mojej sytuacji to 250 zł rocznie 

53 minuty temu, Thomas2135 napisał:

Jakie to koszta? Jaka moc?

Ja założyłem 8.8 kw to jest połowa mojego zużycia energii a koszt to 50 tyś można założyć taniej ale ja założyłem ze sprawdzonej firmy i podzespołów 

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574
Napisano (edytowany)

To drogo zapłaciłeś  ; ja tez na własną rękie bez dofinansowania, a gmina mało ze nic nie dołożyła to jeszcze problem z ulgą podatku rolnego.

Moc 9,9 kw za 40k tylko firma która montowała załatwiła kredyt 0% .

A masz na domu czy na innym budynku.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
3 minuty temu, robert1226 napisał:

To drogo zapłaciłeś  ; ja tez na własną rękie bez dofinansowania, a gmina mało ze nic nie dołożyła to jeszcze problem z ulgą podatku rolnego.

Moc 9,9 kw za 40k tylko firma która montowała załatwiła kredyt 0% .

No to dobra cena, jak byś przekroczył 10 kw to za przechowanie energii zabrali by 30% a do 10 to 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Ja również oddaje do Spomleku, próby jak wszędzie +/-0,10 na jednostce w stosunku do federacji, próby bez problemu chociaż somatyke pilnują i potrafią zrobić   4-5 prób w miesiącu nie wiem od czego to zależne. Teraz mają podnieść udziały od maja 5gr ale mówili już w marcu że będą podnosić. Ja ogólnie sobie bardzo chwalę i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
18 godzin temu, Jaro70 napisał:

Prąd w PGE narazie nie podrozał jeśli już to od nowego roku ostro pójdzie do góry, dlatego założyłem fotowoltaikę na gospodarstwo , to tak tego nie odczuję 

Podrożał o 0.10gr netto za 1 kw duże rachunki masz za prąd ? Też się zastanawiam nad jakimś innym źródle energii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

1000 miesięcznie, byłem w PGE podpisać umowę na fotowoltaikę i się pytałem o podwyżkę to mówili , że w tym roku podwyżki nie było i nie będzie także nie wiem skąd te 0.10 gr podwyżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kWh pewnie i nie zdrożała, ale pierdylion innych opłat za przesył itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
3 godziny temu, Jaro70 napisał:

1000 miesięcznie, byłem w PGE podpisać umowę na fotowoltaikę i się pytałem o podwyżkę to mówili , że w tym roku podwyżki nie było i nie będzie także nie wiem skąd te 0.10 gr podwyżki 

Matula  była i pytała się i wyraźnie powiedzieli że prąd podrożał o 0.10gr netto za 1 kw placilismy za prąd 1000zl a ostatnio przyszło 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
17 minut temu, SerafinKot napisał:

Matula  była i pytała się i wyraźnie powiedzieli że prąd podrożał o 0.10gr netto za 1 kw placilismy za prąd 1000zl a ostatnio przyszło 1300.

W PGE czy u innego sprzedawcy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20
Napisano (edytowany)

Pge oddział Wyszków okolice Sokołowa Podlaskiego 

Edytowano przez SerafinKot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Energa od 1 stycznia 2020 także wątpię żeby podrożał gdziekolwiek w roku wyborczym 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi ciężko określić czy jest drożej, bo zmieniłem taryfę jednak ostatni rachunek był niepokojąco wysoki a miało być taniej po zmianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj