Polecane posty

kr9292    950

A ja sto razy wolę mlekovite niż jakiegoś prywaciarza co płaci komu jak chce. Ile miałeś wam w kryzysie?

 Mlekovita Tl ok 4% bi ok 3.4% pow 30 tys ok 1.51 zł ryczałt.

Edytowano przez kr9292
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
2 minuty temu, kr9292 napisał:

A ja sto razy wolę mlekovite niż jakiegoś prywaciarza co płaci komu jak chce. Ile miałeś wam w kryzysie?

 Mlekovita Tl ok 4% bi ok 3.4% pow 30 tys ok 1.51 zł ryczałt.

No to Ty kolego oddawaj mleko do Mlekovity A ja będę oddawal mleko do Polmleku i wszyscy szczęśliwi 😄😄😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
1 minutę temu, radekz200 napisał:

Polmlek tez wszystkim dobrze nie płaci, znajomy ma przy około 20 tys tylko 1,34 drugi 1,38 

Znajomi w mlekovicie Kalisz nawet tego nie mają.  Mlekovita też wszystkim tyle nie płaci.  Wszystkie mleczarnie kolego mają zroznicowane ceny i wszystkim nie płacą tego samego 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Dla was prywaciarzy najlepiej jakby wszystkie spółdzielnie zniknęły wtedy będziecie mieć eldorado na łupanie hajsu. Bolą was te spółdzielnie oj bolą.

Dlatego koledzy nie dajcie się omamić takim bzdurom bo sami widzicie że nawet płacąc udziały można mieć bdb cenę a na pewno wyższa niż ten prywaciarz. Nie dajmy zniszczyć polskiej spółdzielczości bo będzie ŹLE!!!

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
9 minut temu, grzesiu napisał:

Dla was prywaciarzy najlepiej jakby wszystkie spółdzielnie zniknęły wtedy będziecie mieć eldorado na łupanie hajsu. Bolą was te spółdzielnie oj bolą.

Dlatego koledzy nie dajcie się omamić takim bzdurom bo sami widzicie że nawet płacąc udziały można mieć bdb cenę a na pewno wyższa niż ten prywaciarz. Nie dajmy zniszczyć polskiej spółdzielczości bo będzie ŹLE!!!

Kolego to odpowiedź mi na pytanie dlaczego wspaniała spółdzielnie Rotr Rypin nie oddała mi moich udziałów? A ostatnie dwa miesiące wypłat musiałem się sądzić? Dlaczego wspaniała spółdzielnia Koło nie chciała mnie puścić do innej mleczarni i potężne kwoty lojalnosciowki musiałem płacić? Takie to wszystko dobre ? Dlaczego ludzie z Łowicza chcieli się łączyć A Łowicz i tak się nie połączył? Taka to spółdzielnia że ludzie i tak nie decydują.  Kolega w mlekovicie też udziałów nie odzyskał takie te spółdzielnie są super . Ceny nie powlaja więc nie sciemniaj kolego .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Z czego miała oddać? Zgodnie z prawem spółdzielczym za działalność spółdzielni odpowiadałes do wysokości wniesionych udziałów. Prywaciarz jak będzie chciał też może ci nie zapłacić. Spółdzielnie muszą się też zabezpieczać przed rychłym odejściem surowca i udziałów a żeby nie zachwiać swoją stabilnością aby właśnie takie podmioty nie próbowały ich położyć.

Co do Łowicza to pewnie wiesz dobrze i nie bądź hipokryta!!! Wrogie przejęcia itp znasz te tematy bdb. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
Przed chwilą, grzesiu napisał:

Z czego miała oddać? Zgodnie z prawem spółdzielczym za działalność spółdzielni odpowiadałes do wysokości wniesionych udziałów. Prywaciarz jak będzie chciał też może ci nie zapłacić. Spółdzielnie muszą się też zabezpieczać przed rychłym odejściem surowca i udziałów a żeby nie zachwiać swoją stabilnością aby właśnie takie podmioty nie próbowały ich położyć.

Co do Łowicza to pewnie wiesz dobrze i nie bądź hipokryta!!! Wrogie przejęcia itp znasz te tematy bdb. 

Dobrze już się nie wypowiadam w tym temacie bo nie jesteście prawdomowni . Rotr pookradal ludzi A Ty jeszcze ich bronisz ,  powodzenia w spółdzielniach 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531

Z mojej powierzchownej wiedzy wynika że nikt nikogo nie okradł tylko właściciele bardzo źle pilnowali swego majątku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SerafinKot    20

To tak wyniki z oceny tłuszcz 4.09 białko 3.35 próba z zbiornika tluszcz 4.15 białko 3.35,w mlekovicie tłuszcz 4.04 białko 3.22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukasz95    6
20 minut temu, grzesiu napisał:

Z mojej powierzchownej wiedzy wynika że nikt nikogo nie okradł tylko właściciele bardzo źle pilnowali swego 

No dobrze kolego . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, grzesiu napisał:

Licząc z cennika powyżej to cena się jakoś nie pokrywa. 

Porównując przedstawiony wyzej cennik Piątnicy do obecnego w Mlekpolu to przy pewnych progach ilościowych przelew na konto może być większy na korzyść dostawcy Mlekpolu. 

To w jakim przedziale i parametrach dostawca Mlekpolu może mieć więcej niż 1,94 zł/L? Koledzy z Mlekpolu ma ktoś z Was taką cenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie mam z czym porównać. Na cenniku może być 10 składowych ceny i ze 3 skladowe. Dla każdego liczy się to ile dostaje. Czekam na to porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12835

Grzesiu  ok jeżeli spółdzielnie są zarządzane przez ludzi którzy traktują dostawców jak partnerów i dbają o ich portfele tak jak o swoje to super ale często tak nie jest chlopek jest od zapierniczania i ma g do powiedzenia a biurokraci kasuja pensję i kładą laskę. No cóż prezesem się  bywa a człowiekiem sie jest moze niektórzy to zrozumieją........kiedyś 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531
27 minut temu, Thomas2135 napisał:

Nie mam z czym porównać. Na cenniku może być 10 składowych ceny i ze 3 skladowe. Dla każdego liczy się to ile dostaje. Czekam na to porównanie.

Porównaj sobie cenę która podał dostawca Piątnicy @jankeson i zobacz ile jest różnicy. 

@Łolek w zupełności się z Tobą zgadzam są Spółdzielnie i "spółdzielnie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

J dyna spółdzielnia walcząca o cenę dla rolnika jak o własną matkę to Piątnica.Reszta jedzie na loooozie z działalnością.Bez spiny.Wyjdzie pomysł to wyjdzie,wyjdzie klapa (jak z proszkownia) to się najwyżej z 20gr obetnie i bilans zawsze na + i rekordy dochodów.Rolnicy kredyty mają, mleczarnia na ich plecach nie ma 😎

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Mlekpol tł. 4,01 bi. 3,33 ilość 15-30 tys. l cena 1,59zł/l brutto ryczałt - 2gr na udział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
8 godzin temu, Thomas2135 napisał:

To w jakim przedziale i parametrach dostawca Mlekpolu może mieć więcej niż 1,94 zł/L? Koledzy z Mlekpolu ma ktoś z Was taką cenę?

Z cennika najtęższy profesor tego nie wymyśli, ewentualnie jeśli istnieje coś takiego jak cena negocjowana indywidualnie to może przy powyżej 100k ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, grzesiu napisał:

Z mojej powierzchownej wiedzy wynika że nikt nikogo nie okradł tylko właściciele bardzo źle pilnowali swego majątku. 

@grzesiu najlepiej to się nie wypowiadaj, właśnie przez "kreatywną księgowość" zarządu, rolnicy mieli pokazywane że wszystko jest w jak najlepszym porządku, osobiście znam dostawce któremu Rotr z mleka i udziału wisi 1,5 mln komornik już zaczynał robote i właśnie Polmlek ich wyciągnął bo dał pożyczke, teraz sam Adam mówił że ciężko jest ale chyba wyjdą z tego, zorientowani wiedzą o kim mówię. A dla prezesa to bym dał krzesło elektryczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, pawelol1905 napisał:

Z cennika najtęższy profesor tego nie wymyśli, ewentualnie jeśli istnieje coś takiego jak cena negocjowana indywidualnie to może przy powyżej 100k ...

Tylko on liczył wg ceny jaką podał @jankeson, która jest dziwnie niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    531
1 godzinę temu, robcio90 napisał:

@grzesiu najlepiej to się nie wypowiadaj, właśnie przez "kreatywną księgowość" zarządu, rolnicy mieli pokazywane że wszystko jest w jak najlepszym porządku, osobiście znam dostawce któremu Rotr z mleka i udziału wisi 1,5 mln komornik już zaczynał robote i właśnie Polmlek ich wyciągnął bo dał pożyczke, teraz sam Adam mówił że ciężko jest ale chyba wyjdą z tego, zorientowani wiedzą o kim mówię. A dla prezesa to bym dał krzesło elektryczne 

Kolego bilans możesz koloryzować w niewielkim stopniu tylko czy tak naprawdę rolnicy widzieli ten bilans? Czy tylko to co im pokazywano? Czy ktoś im analizował jak krowie na rowie sytuację finansową? Najdziwniejsza była cisza do samego końca. Wydaje mi się że ci co "pomagali" dopomogli im w tej atonii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj