Polecane posty

kizak    2196
37 minut temu, martin0000 napisał:

@DanielFarmer tak właśnie myśle żeby się zgłosić do Piątnicy chociaż zapytać co i jak bo ta cena co zaproponował Mlekpol to jest normalnie upokorzenie dla rolnika

@krzysieek kierowca rozwozi kartkę z informacją i tam jest napisane okres przejściowy  +15 gr(przez 2 lata) potem jak już ktoś sie zdecyduje to zobowiązanie 5-cio letnie i +30-40 gr śmiech na sali

I spróbuj znależdż,soję, kukurydzę,rzepak non gmo i w ekologii [przy suszy,czy przybraknie],weż i weż. Bo tylko ekologicznym z certyfikatem może być do przełknięcia   dla*  twojego ,,towarzystwa''😕          * Ja z podlasia9_9B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sobie i na forum udowodnić. To też chu.. nia z tym eko. W okresie przejściowym musisz robić wszystko na eko. Żadnych oprysków,  niedozwolonych nawozów sztucznych. Już w tym momenci się traci za te kilkanaście groszy. Cena od początku powinna być taka sama a nie najpierw się zgnoić przez 2 lata i żyć wizją lepszej ceny, gdzie w okresie przejściowym mleko spadnie o połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Thomas weź probke ze zbiornika i oddaj sam na zbadanie parametrów do mleczarni przez kierowce , do sąsiadki która ma pod ocena (wstawi pod jakąś sztukę) , albo do lab jakiegoś i wtedy bedziesz przynajmniej wiedział, ile Cię skubia i co sie dzieje z Tw stadem. Ja tak robie 2-3 razy ww msc, bo mleczarnia pisze co chce z parametrami.

A co do tego eko to też ludzie kombinują, słyszałem o takim gościu co na swoich gruntach faktycznie robi eko, ale na dzierżawach ustnych już normalnie ( nawozy, opryski) , a mućkom daje to i to. Mleko eco oddaje do Piątnicy. Więc na wszystkim idzie pokombinować😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I o czym my tu gadamy skoro monty Thomasa daja teraz tłuszcz 4 hahahaha to moje i tak głupie że nie dają 3  . To już nawet śmieszne się staje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zkordalski a jeszcze niedawno tak mocno brolnileś lidera 😂 widocznie czytają i widza że jak komu dobrze to  jest jeszcze na czym skubnąć😅 u mnie cały czas brakuje 0.15-0.2% białka tłuszcz raczej się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
2 minuty temu, KARGO napisał:

@zkordalski a jeszcze niedawno tak mocno brolnileś lidera 😂 widocznie czytają i widza że jak komu dobrze to  jest jeszcze na czym skubnąć😅 u mnie cały czas brakuje 0.15-0.2% białka tłuszcz raczej się zgadza

 BO tłuszcz masz niskawy to głupio im już kraść 😀 A to prawda od jakiegoś czasu nie poznaje postów kolegi ale nie dziwię mu się jak kradną to idzie się wkurw..c a lepiej obciąć niż przysłać smsa o obniżce bo to zbulwersuje każdego a tak ci powiedzą jakbyś miał parametry to i cene lepsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zkordalski napisał:

I o czym my tu gadamy skoro monty Thomasa daja teraz tłuszcz 4 hahahaha to moje i tak głupie że nie dają 3  . To już nawet śmieszne się staje :D

Przecież rasa montbeliard charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu w mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Najprościej dac próbkę zbadać i wtedy komentować już na ostro bo kto ma pod ocena i kradną to ma prawa pisać w każdym poście ten i ten oszust kradnie ale nie badając nigdy mleka i nie będąc pod ocena uważał bym z głoszeniem teorii .Proponuję zrobić jak @damianzetor9540 . W wiadomościach prywatnych koledzy są bardziej szczerzy i jednemu dziękuję bo pewnie gdyby nie jego odpowiedź dziś też wyzywalbym lidera ale jak opisał jak jest z parametrami i podał cene za słoiczek i próby no to sorry ale temat lidera był dla mnie zamknięty. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu mam bardzo niskie te parametry mleka . Nikogo nie oskarżam podałem tylko cenę i parametry jakie mam na fakturze .........Jak nie jestem pod oceną to mogę sobie gdybać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Czytam sobie Wasze posty na temat "lidera" i naprawdę się zastanawiam czy w ogóle do nich uderzać. Będę dzwonił w najbliższym tygodniu, aby porozmawiać z potencjalnym nowym odbiorcą. Zott z moich opcji płaci najlepiej (ok 1,45zł netto przy ilości ok 15k), ale nie przyjmują nowych. Mlekovita i Kolo pewnie z 10gr mniej. Jutro mamy zebranie w mleczarni, ciekaw jestem jak widza ten tonacy okret...


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, chuck00 napisał:

Czytam sobie Wasze posty na temat "lidera" i naprawdę się zastanawiam czy w ogóle do nich uderzać. Będę dzwonił w najbliższym tygodniu, aby porozmawiać z potencjalnym nowym odbiorcą. Zott z moich opcji płaci najlepiej (ok 1,45zł netto przy ilości ok 15k), ale nie przyjmują nowych. Mlekovita i Kolo pewnie z 10gr mniej. Jutro mamy zebranie w mleczarni, ciekaw jestem jak widza ten tonacy okret...

Miejmy nadzieje ze jakąś inna mleczarnia przejmie i będzie nowa konkurencja. A znając życie bedzie jakiś Carrefour 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Klient na zakład jest, ale to musi być przegłosowane. Ja im źle nie życzę, ale tutaj już nie ma za bardzo czego ratować. Za chwilę nie będą mieli mleka od kogo wozić. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2196

 Nie jestem pod oceną,ale se tak jakoś myślę,jak oddałem mleko do badania w Mlekpolu oddział Suwałkach,i jedną probkę podzieliłem na trzy probówki,i oddałem jako 3 krowy,i dołączyłem  do pozostałych.  Różnice w ocenie tych trzech były tak minimalne [a jest tam trochę pozycji], i różnica w somatyce na poziomie tysiąca,czy moczniku np 170 i171,białko.........,też tam jakieś ułamki ułamków. Przy próbach masowych jest to oczywiście do przełknięcia.   Tylko mam pytanie czy inne mleczarnie bezproblemowo robią to gratis na życzenie klienta ,bo jak czytam kupa ludzi nie ma świadomości co do parametrów oddzielnych od krowy.   Nawet ogólny mocznik,jest to już coś,tylko przy tym samym karmieniu są poważne rożnice w parametrach u krów nawet w podobnej laktacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chuck00 napisał:

Klient na zakład jest, ale to musi być przegłosowane. Ja im źle nie życzę, ale tutaj już nie ma za bardzo czego ratować. Za chwilę nie będą mieli mleka od kogo wozić. 

Wiadomo kto?  Koło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
Dnia 9.03.2019 o 18:42, DanielFarmer napisał:

Kolego zgłoś się do Piątnicy,z naszego regionu to nikt zdrowy na umyśle nie będzie doił eko dla mlekpolu za 1,9 do 1,4 w kryzysie gdzie 2,5 dostanie w Piątnicy i przyjmą od ręki

Piątnica nie przyjmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
11 godzin temu, DanielFarmer napisał:

Krzysiek na zebraniu to obiecanki cacanki.Na ankiecie piszą 30-40gr,tak kombinują a podpiszesz na 5 lat umowę to 20 gr dostaniesz 😖

W tej ankiecie powinni przynajmniej dodać ze dwa podpunkty w których rolnik mógłby określić dlaczego nie chce produkować mleka ekologicznego (jeżeli zaznaczył NIE -zresztą wątpię aby ktoś, przy takiej przewidywanej cenie, zaznaczył TAK) np.:

- za niska proponowana cena,

- słabe ziemie i nie zdołam zapewnić wystarczającej ilości paszy produkowanej ekologicznie,

- inne- jakie?

A tak to ta cała propozycja jest chyba po to, aby mieć alibi, że przecież zarząd proponował a to rolnicy nie chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754


U mnie w mleczarni próbkęmoge dac bez problemu, ileś w roku darmowa reszte się płaci,a że jestem pod oceną to nie korzystam. Co do ogólnego mocznika to tu według mnie żaden wykładnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
2 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

Wiadomo kto?  Koło?

Klient jest spoza PL, chce to kupić z zachowaniem produkcji. Temat połączenia z Kołem był kilka lat temu, miała być zachowana produkcja (co jak co, ale wyroby są wysokiej jakości), ale Rada zablokowała operacje. W obydwu przypadkach chodzi o to, żeby nie stracić stołka i być ciągle "przy korycie". Efekt jest taki, że niedługo mleko jednym autem zwiozą. Mogło być dobrze, ale przez niewłaściwe decyzje jest jak jest.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przyjmują na zwykłe mleko. Na eko szukają. Odezwij się do @czareczek85 . Ma pewne info, bo siedzi w radzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj