Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, mk9422 napisał:

Wszyscy powinni wziąć wzór z piątnicy jeśli chodzi o wyliczanie ceny. Nie ilość, a jakość. Wtedy większość by skupiała się na jakości, a tylko nieliczni na rekordach z wydajności. Mniejsi mieli by rację bytu bo teraz to muszą tylko zwiększać aby załapać się na kolejny próg i kilka groszy więcej. Jak się patrzy na niektóre cenniki to rozpiętość w progach sięga ponad 20 groszy. Przy 10 tyś litrów miesięcznie to już 2 tyś. W ciągu roku ładna suma się uzbiera 

Jaką jakość masz na myśli, bo ja z Melkovity czy Ty z Mlekpolu mamy tę samą jakość mleka co dostawcy Piątnicy. Lepiej. Hipotetycznie nawet jakby istniała klasa super premium do 20 tys bakterii i 200 tys komórek to też byśmy się łapali w jej wymogi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
3 godziny temu, robert1226 napisał:

Tylko cenę zobaczyli wyższą a już produkcję  podwajaja, a co by było gdyby taką cenę dostali .

I właśnie przez takich podwajaczy cena jest dużo niższa .

co ty bredzisz kolego,ja bym przynajmniej potroił,a nie podwoił 😆 

 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
2 godziny temu, Grabos1981 napisał:

Piątnica za styczeń 1.86 brutto minus 10gr na udziały.

Hallo hallo @grzesiu gdzie jesteś jakieś problemy w Piątnicy miały być bo premia niska a może doszli do wniosku że będą się znecac nad Tobą i do Wielkanocy dawać 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
5 godzin temu, subiektywny napisał:

Wszystko wszystkim, ale każdy człowiek a zarazem hodowca w tej branży ma podobny żołądek, czy u mnie czy u dostawcy Piątnicy krowy mają cztery nogi, ogon...... aby oddać mleko potrzebują tych samych pasz, które wymagają podobnego nakładu pracy z naszej strony, więc rozumiem ból osób, które za to samo otrzymują 60, 70% płacy, czy tak powinno być?, czy jak idę do salonu kupić samochód danej marki to Warszawie kupię go za 100 tys a w Białymstoku za 200? Dlaczego jedni mogą a drudzy nie?

Ale mleczarnie to firmy należące do rolników i to od nich zależy kto będzie w radzie, kto prezesem. Piątnica była dobrze zarządzana, podejmowane dobre decyzje to i cena za mleko dobra. Jak się piscielisz tak się wyśpisz. Jak chodzę na zebrania coroczne w Mlekpolu to przychodzi garść dostawców. Generalnie i tak nie wiedzą po co. Nie interesuje prawie nikogo co tam się  w zakładzie dzieje

Edytowano przez krzysieek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Choćby nie wiadomo kto byłby prezesem Mlekpolu czy Mlekovity i niezależnie kto będzie w radzie, to i tak ceny z Piątnicy nie złapiecie bo nie będzie na to klientów, produkty Piątnicy są droższe od waszych i oni nie robią serów czy proszków tylko "świeże nisko przetworzone produkty na których jest najwyższa marża" słowa waszego prezesa Kalinowskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Jedź pod Łomżę, na Śniadowo i tamte okolice wtedy dostaniesz odpowiedz czy faktycznie byłoby jak mówisz.

Wszystko zależy od ceny. Przykładowo. Jakby jeden doił 12 tyś od sztuki i miał słabe parametry to i cenę by miał słabą. Inny doił by te 8-9 z dobrymi parametrami to i cena dobra. Na koniec by się mogło okazać, że w obydwu przypadkach zostaje tyle samo w kieszeni. 

 

1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Jaką jakość masz na myśli, bo ja z Melkovity czy Ty z Mlekpolu mamy tę samą jakość mleka co dostawcy Piątnicy. Lepiej. Hipotetycznie nawet jakby istniała klasa super premium do 20 tys bakterii i 200 tys komórek to też byśmy się łapali w jej wymogi. 

Źle się troche wyraziłem, bo jest tak jak mówisz.  Jakościowo to większość by spełniła te ich wymogi,  bardziej chodzi tu o reklamę.  Chodzi mi o parametry. Większa kasa za tłuszcz i białko  zamiast progi ilościowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
1 godzinę temu, rolnik115 napisał:

Polmlek oddział Raciąż. Ilość <15tys litrów cena 1.39zl.

Ja przy podobnej ilości 1,45 zł bi 3,23 tl 4,36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Nigdy nie zamienilbym  litrów na parametry tym bardziej że białko można ładne zrobić nawet przy wydajności ą sam tłuszcz jak da 5-6gr różnicy to wszystko no chyba że zrobili by jakieś kosmiczne dopłaty do parametrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
21 minut temu, radekz200 napisał:

Ja przy podobnej ilości 1,45 zł bi 3,23 tl 4,36

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Dopiero we sierpniu - wrześniu się pomyśli i się gdzieś przejdzie. Myślę nad Reny picot ale tam tylko na początek dadzą dobra cenę a potem tak jak Polmlek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587
2 godziny temu, komizmo napisał:

co ty bredzisz kolego,ja bym przynajmniej potroił,a nie podwoił 😆 

 

A potem jęczy taki na forum że cena tak mocno spadła a tu krecha do oddanie . No ale komornik też człowiek i chce  żyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Co do jakości , hmmm.. Wy chyba nie wiecie co jedzie do Mlekovity z takiego podmiotu np jak Jabłonna ( Ekopol)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
32 minuty temu, ThePerkins napisał:

Co do jakości , hmmm.. Wy chyba nie wiecie co jedzie do Mlekovity z takiego podmiotu np jak Jabłonna ( Ekopol)...

Wymiesza się z naszym "super premium" i będzie w extra. 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rolnik115 napisał:

Polmlek oddział Raciąż. Ilość <15tys litrów cena 1.39zl.

A jakie parametry? Ja Maków i 1.41. Coś może drgnie ta cena w górę 

2 godziny temu, rolnik115 napisał:

Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Dopiero we sierpniu - wrześniu się pomyśli i się gdzieś przejdzie. Myślę nad Reny picot ale tam tylko na początek dadzą dobra cenę a potem tak jak Polmlek.

A właśnie jak u nich z umową i oszukaństwami?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
3 godziny temu, robert1226 napisał:

A potem jęczy taki na forum że cena tak mocno spadła a tu krecha do oddanie . No ale komornik też człowiek i chce  żyć. 

Po pierwsze koleżko nabierz dystansu do żartu, a po drugie marzę o tym żeby jęczeć na cenę gdybym oddawał z 30k do Piątnicy 😁 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Polmlek wozi mleko   do Łowicz na przerzut  bierze u nas okolice Łoódzkie i do Łowicza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
23 godziny temu, radekz200 napisał:

Ja przy podobnej ilości 1,45 zł bi 3,23 tl 4,36

Cene z cennika  miałeś  czy indywidualnie?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Tam nikt nie ma z cennika. Ja to już mam pozapisywane w kalendarzu że co dwa miesiące chodzę i idę na negocjacje ceny do pani prezes zarządu. Coś tam zawsze poratuje. Jednego razu byłem u pani prezes w sprawie ceny no i mówię że susza mnie do pani prezes sprowadza, a ona mówi że popadało... Pech chciał że trafiłem akurat w deszczowy dzień no i na tym się skończyło. Ale nie powiem bo dorzuciła 5gr. Rozmowa trwała z jakieś dobre 5 minut ale co utargowalem to moje😁😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Idź Pan w h*j z taka mleczarnią .Kolega mówił że trzeba było dzwonić raz na miesiąc i on miał lepszą ceną a np kilka km dalej musieli komuś za***ać żeby jemu dać taka politylka tam jest każdy wie. No komodo nie raz czytałem i widziałem o twoich wyczynach . Piękny wzrost aby brac przykład sam uważam że lepiej iść w jakość niż ilość . Czyli mniej sztuk lepiej dopatrzeć zadbać niż mieć po 60 -80szt i 2000l na odstawę jak dobrze sie podarzy  znam wielu takich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Też znam takich 😀Kilka lat temu jak jeszcze jeździłem do przyszłej żony i byliśmy u jakis tam ich bliskich znajomych i coś  się zgadalo oni się chwalą że doja ponad 50 krów(myślą że to jeszcze te czasy że liczba krów zrobi na kimś wrazenie) i mamy dwa zbiórniki na mleko po 600l a ja mówię no ja doje tylko 20 ale mam zbiornik 1200 i odbierają codziennie bo się nie mieści. Ja pojechałem a oni do żony i Ty mu wierzysz 😂😂😂Jak mi to mówiła to śmialismy się oboje Później ze ślubnych dołożyłem sobie do zbiornika 2200l ale jak koncentrat dawkuje się jak premiks to co się dziwić bo to mocne z trudem powstrzymywalem śmiech 

Wiadomo że od razu się nie da pewnych rzeczy zrobić ale uważam że jaka by ta genetyka nie była to przy odrobinie zmiany podejścia i poprawy żywienia 8tys można doic bez problemu i wtedy jak już będą lepsze pieniądze z tego stopniowo wchodzić na wyższy poziom genetyki i żywienia a także na polu w odmiany kukurydzy czy traw i z roku na rok będzie postęp bo od razu gdybym im zrobił parodie kuchenne rewolucje w oborze i z tej wypłaty co mają zaczął zamawiać rzeczy podłóg siebie to by im brakło i wygnali by mnie a stopniowo da radę  jak ktoś złapie bakcyla to już będzie dążył później sam.  I Jeszcze jeden dobry tekst ale to już z uroczystości u mojej rodziny jak mowie że w korytach musi zostać tyle daje a taki wujo mówi do ojca  I ty mu na to pozwalasz 😀😀😀 też się uśmiałem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na każdej "gościnie" rozmawiacie o krowach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

jesli w rodzinie kazdy rolnik to predzej czy pozniej o krowach zawsze zachaczy sie temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj