Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiu    532
1 godzinę temu, komizmo napisał:

ok,zrozumiałem że masz 30k. na infolowiczanina zaglądałem wczoraj to cisną, że rada szykuje przykrą niespodziankę...

Jaka? 

 

1 godzinę temu, boo45 napisał:

osm łowicz powyżej 30k biał 3,65 tł 4,2 1,46 brutto vat

To kolega około 70tys zł rocznie stratny do Mlekpolu 

 

19 godzin temu, Zdzinio napisał:

Łowicz 46000 białku 3.37 tł 4.28 1.42 brutto vat

Przy tej ilości to starata około 130tys zł rocznie do Mlekpolu 

W takich przypadkach moja decyzja była by prosta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Pytanie do dostawców Spomleku. Jak tam u Was ostatnio wychodzą komórki somatyczne i bakterie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, komizmo napisał:

ok,zrozumiałem że masz 30k. na infolowiczanina zaglądałem wczoraj to cisną, że rada szykuje przykrą niespodziankę...

Nigdzie nie mogę  znaleźć  takiej informacji ale coś się dziej złego bo zamykają serwis dla rolników w Sochaczewie. Co do Grzesia to mlekpol  był mną zainteresowany 2 lata temu a teraz już bardzo nie jest bo zostałem sam bo inni albo już zlikwidowali albo niedługo będą likwidować w promieniu paru kilometrów. Są trochę dalej duże gospodarstwa  oddające do lokalnych skupów ale oni się boją przejść. A ja mam średio 2500 więc nie bardzo im po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

pytanko, czy mlekpol na dzien dobry dałby mi kredyt na zakup zbiornika(uzywka 3k-4k litrow okolo 30k)+ na dostawienie pomieszczenia do zbiornika (20k)? Raczej nie sadze....mam odbior codzienny i splate kredytu na obore do konca roku. Inne wydatki nie wchodza w grę bo zawsze coś może wyskoczyć. Także tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Napisano (edytowany)

Osm Pajęczno -6 gr i to za styczeń, nawet nie raczyli powiadomić wcześniej

Teraz to nawet 1.10 + vat zł nie wyjdzie i to przy ilościach jak ktoś ma np 20 tys l

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

O kurde załamka, czyli na nic dobrego się nie zanosi, mleko w dół, byki w dół, trzoda leży, jednym słowem ta unia wychodzi bokiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

Jaka? 

 

To kolega około 70tys zł rocznie stratny do Mlekpolu 

 

Przy tej ilości to starata około 130tys zł rocznie do Mlekpolu 

W takich przypadkach moja decyzja była by prosta. 

Idąc tym tokiem myślenia do straty do Piątnicy wynoszą odpowiednio 120 000 oraz 200 000 rocznie ;)

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, boo45 napisał:

pytanko, czy mlekpol na dzien dobry dałby mi kredyt na zakup zbiornika(uzywka 3k-4k litrow okolo 30k)+ na dostawienie pomieszczenia do zbiornika (20k)? Raczej nie sadze....mam odbior codzienny i splate kredytu na obore do konca roku. Inne wydatki nie wchodza w grę bo zawsze coś może wyskoczyć. Także tyle w temacie

Pisz do  grzesiu on zobaczy co da się zrobić😀

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xpaxpa napisał:

Pytanie do dostawców Spomleku. Jak tam u Was ostatnio wychodzą komórki somatyczne i bakterie?

Nie sądzę żeby coś kombinowali przy wynikach, jak już to potrafią brać w takich terminach żeby nie było szans na poprawki. Przykład z grudnia. Stabilna mleczarnia-pierwsi opuszczają a ostatni podnoszą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13
50 minut temu, PrzemekSokolow napisał:

Nie sądzę żeby coś kombinowali przy wynikach, jak już to potrafią brać w takich terminach żeby nie było szans na poprawki. Przykład z grudnia. Stabilna mleczarnia-pierwsi opuszczają a ostatni podnoszą 

Pytam dlatego, że u mnie ostatnio dziwne zjawiska występują. Styczeń pierwsza połowa: somatyki 120 tys bakterie 180tys  powtórka bakterie 110 tys druga połowa miesiąca bakterie 115tys powtórka ( nie wiadomo kiedy brali) 23tys i jeszcze do tego wykryli wodę nie wiem skąd chyba z kosmosu. A teraz luty bakterie 209tys somatyka 1292 mln. Skąd oni to biorą? Nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xpaxpa    13

Tak z mojego mleka. Nie jestem pod ocena. Dodam tylko że w lipcu 2017 też miałem taką samą sytuację tylko że somatykami walili i to ostro że na koniec miesiąca średnia wyślą 405 tyś. A w sierpniu wszystko wróciło do normy. Mleko też wtedy badalem wychodziło 200tys sonatylow A u nich powyżej miliona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165

pewnie się komuś narazileś chlapnełeś coś na nich😕😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
5 godzin temu, boo45 napisał:

pytanko, czy mlekpol na dzien dobry dałby mi kredyt na zakup zbiornika(uzywka 3k-4k litrow okolo 30k)+ na dostawienie pomieszczenia do zbiornika (20k)? Raczej nie sadze....mam odbior codzienny i splate kredytu na obore do konca roku. Inne wydatki nie wchodza w grę bo zawsze coś może wyskoczyć. Także tyle w temacie

President ci nawet da taki zbiornik  nie musisz kupowac za 2gr z litra miesięcznie lub pożyczka 0% na co sobie tam chcesz .

Jak zaczną wstawiać ceny mlekpola będziemy liczyć ile są w plecy podłóg Piątnicy sierpca i ryk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do Piątnicy każdy traci. Mlekpol i Ryki według ostatnich cen jakie były podawane są na podobnym poziomie.  Sierpc aktualnie jest na tym samym poziomie co mlekowita i tracą do ryk i mlekpolu  +/- 10 groszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Wiesz w Sierpcu to zależy które progi ilosciowe porownujesz  bo fakt tam do 24 tyś jest bida ale powyżej 44 to mlekovita traci dobre 10  także  no każda mleczarnia to każdy i indywidualnie musi sobie policzyć tu też wystawiają ceny mlekovity ponad 1.50 ale jakie parametry mają ja przy takich w presidencie miałbym 1.60 i w różnych mleczarniach różne progi coś co jest dobre w Sierpcu dla sąsiada dla mnie nie koniecznie musi być lepsze i na odwrót także najlepiej jak są cenniki i każdy sobie liczę dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

ogarnia ktoś czy ta proszkownia w mlekovicie działa?przy stale rosnących cenach omp to chyba powinno coś się ruszać? w cenniku też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

OSM Włoszczowa, 15-30 tys, tł 4.23, bi 3.48 1.4499 netto, minus 3 grosze na udziały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Mi się wydaje że skolei, że oszukuja na parametrach, przez cały grudzień i styczeń kazeina 2,75 tylko dwie jałówka doszły do dojenia a pod koniec stycznia i luty już 2,66 niby podwyżka 4gr a cena ciągle ta sama, pisze o Spomleku,  pojutrze próby z federacji to się sprawdzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dominiik napisał:

Mi się wydaje że skolei, że oszukuja na parametrach, przez cały grudzień i styczeń kazeina 2,75 tylko dwie jałówka doszły do dojenia a pod koniec stycznia i luty już 2,66 niby podwyżka 4gr a cena ciągle ta sama, pisze o Spomleku,  pojutrze próby z federacji to się sprawdzi. 

Czekam z niecierpliwością na Twoje wyniki. Mi tłuszcz też spadl do 3.78 z ponad 4 przy takim samym żywieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj