Polecane posty

wojtazz    11

Mi wyszło 10 gr mniej niż w mlekpolu. Pytanie czy mlekovita zbiera na udziały. Bo jak tak to do ręki 8 gr różnicy. Ale kasa teoretycznie jest moja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zabiera raz na kilka lat od wielkiego dzwonu jak im całej kasy szkoda na premie dla rolników, co byśmy nie mieli więcej niż w Mlekpolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
Napisano (edytowany)

OoRynek wieprzowiny został już dawno zniszczony poprzez wykup polskich zakładów przez kapitał zagraniczny. ASF - więcej i śmielej wybija się świń niż dzików bo ekolodzy rządzą. 

Dziś niszczy się polski dobry rynek wołowiny!!! Wcześniejsze próby były nieskuteczne. Obecna sytuacja wydaje się być trudna lecz trzeba wierzyć że uda się odbudować. 

Polskiego mleczarstwa embargo nie zniszczyło!!! Poradziliśmy sobie z tym branża mocno urosła w siłę jest mocno konkurencyjna. Mimo że od kilku lat obserwujemy nie jasne wydarzenia którym można było zapobiec dzieją się kolejne ciekawe sprawy którym to właśnie sami nie potrafimy zapobiegać. Mało tego własnymi rękoma przyczyniamy się do tego aby źle się działo bez wskazywania palcem niektórym to pasuje. Bo polska spółdzielczość jest silna ale to w grupie jest siła i jeśli jednostki będą pozwalać aby działo się źle oddamy ostatnia branże z pełnym polskim kapitałem!!! Nie pozwólmy na to !!! Nie dajmy zniszczyć polskiego mleczarstwa, polskiej spółdzielczości bo będziemy zakładnikami wiadomo kogo. 

Wracając do cen. Końcem roku pisałem o rychłych obniżkach w skupie bo tak się to malowało. Póki co jest stabilnie więc jak sami widzicie sytuacja zmienia się diametralnie z tygodnia na tydzień. Oby te pozytywne wieści z rynku trwały nieustannie. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
Dnia 2.02.2019 o 19:34, Robercik1 napisał:

przeliczjąc parametry to Sierpc ma taką samą cene jak mlekowita a  to dopiero mialbyc lider jak Piątnica  :)

Sierpca nie można przeliczać i porównywać według cennika, bo bywały lata, że więksi za premie mogli sobie samochód kupić. ;) Nawet za grudzień mieliśmy dodatkowe 3 grosze do litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
23 godziny temu, Takisobierolnik napisał:

Wiadomo co się dzieje z osm Ostrów wielkopolski podobno maja się z kimś łączyć prawda to?

Sytuacja jest nieciekawa i rozważają 3 opcje-utrzymanie zakładu,  sprzedaż zakładu lub połączenie z większym podmiotem. Masowe wypowiedzenia robią swoje. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z każdej mleczarni można sobie kupić . Ja z premi mogę sobie kupić tico 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Robercik1   
Gość Robercik1
5 godzin temu, Krowiarka napisał:

Sierpca nie można przeliczać i porównywać według cennika, bo bywały lata, że więksi za premie mogli sobie samochód kupić. ;) Nawet za grudzień mieliśmy dodatkowe 3 grosze do litra.

nie żartuj...    w innych mleczarniach premi nie dawali?     za gudzień 3 gr dali a w rykach było 20 gr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

To może inaczej nie będę się licytować kiedy jaka mleczarnia ile premii dała ponad cennik Sierpc za zeszły rok średnio 1,61 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem że teraz tą nową rada w Sierpcu ma się wziąść za cenę dla dużych dostawców. A mianowicie chcą spłaszczyć cenę czyli będą musieli zmniejszyć progi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No takie są trendy dużych już sobie wyhodowali więc mogą zrobić po 2 gr co próg 

Kolejne  będzie dopłata za wypasanie wzorem Holandii ale z tego już najwięksi  nie skorzystaja

Ale jak dalej wszyscy będą się tak ociagac to znowu Piątnica pierwsza wprowadzi i wyjdzie na wielkiego pioniera. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
5 godzin temu, Robercik1 napisał:

nie żartuj...    w innych mleczarniach premi nie dawali?     za gudzień 3 gr dali a w rykach było 20 gr....

Listopad i grudzień 2018r w Rykach dawali 10gr premii z czego 5gr to udziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

No to teraz chyba trzeba tylko czekać, aż zabiorą się za mleczarstwo - pytanie co "wykryją"? 

A może w końcu wypadałoby wziąć się za wirówki na poważnie, bo potem co niektórzy liderzy skupu będą umywali ręce i mówili, że przecież był zakaz... a że rolnicy wirowali to... to oni są winni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Tusk Vision Network wpadnie do obory, z kamerą ale najpierw reporter zatrudni się jako parobek 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
8 godzin temu, soltys147 napisał:

No to teraz chyba trzeba tylko czekać, aż zabiorą się za mleczarstwo - pytanie co "wykryją"

A jaki problem? Wystarczy że taki tvn zmanipuluje materiał ,że w Polsce się przetwarza mleko z antybiotykiem i wiadomość pójdzie w świat.A jak ktoś im sprawę założy w sądzie,  że to nie jest prawda to zrobią jak po tzw "urodzinach hitlera”- jak prokuratura będzie chciała "surówkę" materiału to powiedzą że zgubili i tyle. Nikt im nic nie zrobi.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Dlatego nie możemy dać się podzielić musimy trzymać się razem. Nie możecie pozwolić na przejmowanie Waszych spółdzielni przez prywaciarzy, kapitał niewiadomego pochodzdnia!!! Nie wierzcie tym bzdurom że spółdzielczość jest zła. Tak ma swoje zalety i wady ale to czasy się zmieniły a prawo spółdzielcze nie i to je w kilku obszarach trzeba by poprawić. Nic więcej żadnych rewolucji powolne systemowe zmiany. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

     Nawet jak i nic nie bylo,to i tak jesteś napiętnowany,a konkurencja zza Odry,już z tym ,,poradzi'',puki się wyjaśni to produkcja w,, łep'',a co przy tym papierkowych kontroli [nie koniecznie dotyczących tematu] to swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Zgadzam się z Grzesiem. Gdyby spółdzielczość mleczarska nie obroniła się w latach 90 przed obcym kapitałem to obecnie w Polsce jedyne mleczarnie to byłby Danone i Nestle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

 Tych do 350 kg;jeszcze nie było spędu w tym roku [czyli prawie 2 msc.bo ostatni przed świętami]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)
56 minut temu, emattti napisał:

A co do bydła to w skupie już jest taniej...

mam byki na odstawę i wczoraj do mnie dzwonią czy chce jeszcze sprzedawać bo od 6 za hf do 6.8 krzyżówka, zakłady nie chcą podobno już skupować bo kontrakty pozawieszane. To prawda jednak, że ten głupi TVN to antypolska stacja. W Niemczech nigdy by takie coś nie wypłynęło tylko po cichu by załatwiono temat. Ale z drugiej strony durne pisiory organizują konferencję o bliskim wschodzie (wchodząc w zad wujowi samowi za nic) omawiając inwazję na iran rozwścieczając ajatollahów, gdzie były już podpisane umowy na export polskiej wołowiny ...

Edytowano przez komizmo
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj