Polecane posty

Gość   
Gość
36 minut temu, alfa napisał:

to wejdźcie w wyniki oceny ? Popatrzcie ilu ma wysoki tłuszcz i wydajność . Ja mam 4,37 3,56 . Zywieniowiec dąbrowski to tylko rzepak lubi . Po reszta za droga akurat go znam . Dwie grupy premia dla krów hehe sie wie o co chodzi

Z tego co wiem to papier wszystko przyjmie. Jakoś żadna duża hodowla bądź tą w której doja roboty nie może się pochwalić wysokimi parametrami. Da się osiągnąć jak się człowiek sam oszukuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, lawa3p napisał:

białko 3,5  tłuszcz 4,1 ryczałt 

tez tam odstawiam tez masz wypłate po 10  niewisz co tam sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

@rolstudent ma dawkę oparta na trawach bez kiszonki z qq i nieźle doi ale takiego tłuszczu to chyba nie ma ... Zresztą jakby krowy dużo powyżej 10000 doiły z tłuszczem 4 i więcej to powodzenia z tą długowiecznością i zdrowotnoscia @alfa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

kolega z piatnicy tez bez kuku i ma powyżej 5 tłuszcz. Ja kolego grzesiekAgro na zdrowotnosc nie narzekam z racicami brak problemów jedynie ketoz troche występuje i na większej ilości traw z trawiencami nie ma takich problemów no i zapaleń nie mam . A krowy i tak co 3 Maks 4 lata wymiana . Kazdy ma swoje metody ale ja do żywienia 50 krów 1500 czy 1600kg kuku nie wrócę . A właśnie wtedy mialem to 4,1 i z kazda po wycieleniu problemy z trawieniem pomalu w laktacje wchodzily a teraz wchodzą szybko no fakt ketozy mogą dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

OSM  Koło z grudzien 1.43 netto przy 3.8 b i 4.6 tł 4400l , od stycznia obniżka 8-9 gr to pewnie cena  wyjdzie jak w Łowiczu . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, alfa napisał:

kolega z piatnicy tez bez kuku i ma powyżej 5 tłuszcz. Ja kolego grzesiekAgro na zdrowotnosc nie narzekam z racicami brak problemów jedynie ketoz troche występuje i na większej ilości traw z trawiencami nie ma takich problemów no i zapaleń nie mam . A krowy i tak co 3 Maks 4 lata wymiana . Kazdy ma swoje metody ale ja do żywienia 50 krów 1500 czy 1600kg kuku nie wrócę . A właśnie wtedy mialem to 4,1 i z kazda po wycieleniu problemy z trawieniem pomalu w laktacje wchodzily a teraz wchodzą szybko no fakt ketozy mogą dostac

Kto miał w Piątnicy tłuszcz 5? Ten ktoś kto znikąd się pojawił, napisał 2 posty i tyle go widzieli. Takim nigdy nie wierzę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Alfa i tak wie lepiej, jeszcze trochę mleczarnie pochwali i będzie miał tl 5.

12tys i tl pow 4?  Hehe pokaz takie stado

Edytowano przez zetorr6441
Blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

http://www.google.com/url?q=http://www.hgplus.pl/artykuly/HodujzGlowa/HzG_9_10_2011.pdf&sa=U&ved=0ahUKEwjdys6vkePfAhXQp4sKHTn6CcoQFggOMAE&usg=AOvVaw2JeKwnhfIE_EdWvfpzoIr2

znajdę ci i w Polsce bo tu masz przykład Holandii ktora to o czym wiemy żywi mala ilością kuku. Teraz jestem poza domem takze nie znajdę ale wieczorem chetnie. Dam jeszcze przykład gospodarstwaobok mnie 85 krów dojnych 30 ha kukurydzy i 17 ha lak idź to powiedz dla holendra dunczyka czy irlandczyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
2 godziny temu, alfa napisał:

 Chcecie lepsze produkty to zacznijcie od siebie tyczy sie to tylko do tych co maja wirówki . Posprzedawajcie je i zacznijcie doić mleko pelnowartosciowe z naturalnym bialkiem bo to nie mleko to serwatka

 

Dlaczego więc Mlekpol nie kontroluje tych  co wirują? Teoria spiskowa mówi, że "ciemneszyje" wirują każdy uduj - może dlatego?

Przecież wystarczyłoby ogłosić kategoryczny zakaz wirowania mleka np. od lutego. W lutym wysłać kontrolę do każdego dostawcy żeby wszyscy wiedzieli, że to nie jest tylko gadanie, jak do tej pory, o zakazie wirowania. Zresztą prawdopodobnie mleczarnia niewielkim wysiłkiem może stwierdzić które mleko przeszło przez wirówkę - któryś parametr jest zaniżony. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

Obydwa sa zaniżone a i po wyglądzie mleka widac . Tyle razy hu to bylo mówione żeby kontrolować ale widzisz jak jest . Ja bym bardzo chciał albo wystarczyłoby tym wirującym zabrać 10 gra reszcie dodac 10 . Mleczarnia. Na pewno by nie stracila wręcz przeciwnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

ja za 4,37 i bialko 3,56 zostalem zlinczowany kolego takisobierolnik . A teraz bede mial jeszcze wyzszy tluszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Alfa tutaj racja,pogadaj z kolegami z rady o tych wirówkach i różnicy w cenie.Tyle tylko że to nie realne bo mleczarnia jawnie w cenniku nie przyzna się że wirowane mleko skupuje ale jeśli już chce skupywać to powinna być ta różnica w cenie...
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Msm Mońki 1,45 netto białko 3,66 i a propo tłuszcz 4,90 poniżej 25tys

Edytowano przez Matmen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W umowie każdy ma, że musi odstawiać mleko surowe,  nieprzetworzone. Nie spełnia warunków umowy i papa. Macie tych instruktorów swoich. Tak trudno wpaść z kontrolą podczas dojenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Thomas problem w tym że tu jest jawne przyzwolenie bo mleka odrazu by mniej mieli....a chcą mieć coraz więcej.Nie martw się w mlekovicie też wirują
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale białko 3,19% także bilans SM na normalnym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

racja daniel jeden sie stara a drugi wlacza i ma wywalone

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85
32 minuty temu, alfa napisał:

Obydwa sa zaniżone a i po wyglądzie mleka widac . Tyle razy hu to bylo mówione żeby kontrolować ale widzisz jak jest . Ja bym bardzo chciał albo wystarczyłoby tym wirującym zabrać 10 gra reszcie dodac 10 . Mleczarnia. Na pewno by nie stracila wręcz przeciwnie

 

A nie możesz na radzie zgłosić wniosku o to żeby mlekpol wziął się (kontrole) na powaznie za wirowanie mleka?

Jakiś czas temu jeden znajomy (który kupował mleko od sąsiada z wirówką) mówił mi, że gdy tamten nie odwirował mleka (bo było po kontroli) to jak je pił to czuł w ustach jakby takie galaretowate gluty i nie mógł jego pić bo go podrywało 😷 Ale to chyba niemożliwe - przecież takie "mleko" nawet nie przeszłoby przez filtry. Chyba, ze te gluty powstawały później w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabos1981    703
w Piątnicy jest zakaz wirowania. Na początku grudnia poleciał dostawca który miał na odbiór 4.5tyś. A na święta następny...

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
30 minut temu, Grabos1981 napisał:

w Piątnicy jest zakaz wirowania. Na początku grudnia poleciał dostawca który miał na odbiór 4.5tyś. A na święta następny...

Ja słyszałem wcześniej o gościu , co pobudował nową oborę i tam pomieszczenie z podwójnymi ścianami na wirówkę.. kontrol z Piątnicy się zjawiła , kazała rozwalić i szybko go wyjaśnili. Co jakiś czas się właśnie słyszy , że ktoś poleci za to. 

Drugim rozwiązaniem bambrow jest oddawanie mleka do dwóch mleczarni, Piątnica+inna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj