Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

SM Ryki il. 8168 l bi.3,25 tł.4,61 cena 1,72zł.

Za rok 2018 wyszło 1,48zł. głównie poprzez słabe białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Cuiavia. Wypowiedzenie dostali ale jeszcze rok trzeba odstawiać. Bo żadnych kar nie będę płacić . Od stycznia 15gr do góry a jak będzie tyle co w grudniu to 20gr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

zkordalski ile masz krow i jaka wydajnosc i parametry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

możesz . Najwyżej później odpisze bo dzieci mi pochorowały i nie długo jade do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Alfa dziwi mnie Twoje zafascynowanie MLEKPOLEM, czyżbyś był na trasie szefa , bo ci z innych tras nie pałają takim entuzjazmem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
1 minutę temu, Dominiik napisał:

Spomlek powyżej 30.000l białko 3,5 tłuszcz 4,4 cena 1,53 brutto

Myślałem że macie lepszą cenę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
1 minutę temu, boo45 napisał:

lowicz ponad 30k biał 3,69 tł 4,17 1,46 brutto

To Łowicz nie tak źle płaci jak na upadającą firmę, tylko 10gr mniej od mlekovity 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
33 minuty temu, alfa napisał:

parametry kolego to żywienie i jeszcze raz żywienie . Zrób sianokiszonke 20% bialka kukurydza 430 skrobii do tego ziarno kukurydzy 200kg na paszowoz mloto granulka 22 % Agro finezja po 1500 soja rzepak i bialko chronione i wszystko zbilansuj i będzie 4,7 4,8 tłuszcz i bialko 3,7. A i najważniejsze wylacz wirowke bo tez ladnie zaniża. Zaraz jak radny to parametry zawyżone u mnie kto ze znajomych dobrze żywi tez ma parametry. Jak to cale życie u mnie ojciec mowil "mleko trzeba kupic i workiem sypać " . Dlaczego jest tu gdzieś na forum kolega z piatnicy który ma ponad 5 tluszcz i chyba 4 bialko. Widac. I tak można a u nas sie przyjelo ze kukurydzy na 40 krów 15 ha i to przy ziemi skoszonej krowy tym badylem z ziemią stoją zapchane i ma być mleko i parametry? Kto to slyszal żeby krowie 30kg kukurydzy na dzień sypać. A na koniec przeczytaj kolego ze wiem ze piatnica placu lepiej tylko nie wierzyłem i dalej nie wierze w cenę 2 zl . Kolega grabos sam napisal ze ma 1,73 ale mysle ze to cena z udziałem ma pokażą fak za grudzień wtedy będziemy wiedzieć a to będzie cena z 10 gr premi . I jeszcze jedno nie napisałem ze Mlekpol jest najlepszy i lepszy od piatnicy

Od ilu krow to mleko i jaka wydajność?? Dziwne że akutat takie parametry do jakich max płaci mleczarnia . Wlasnie przy takim bogatym żywieniu jeśli masz HF to twoje parametry są nieprawdopodobne gdyż natury nie oszukasz albo dobre parametry i mniej mleka albo dużo mleka i słabe parametry. I choćbyś im miodem smarował to nic to nie pomoże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

Ile razy mam mówić ze nie jestem zafascynowany ja tak samo jak kazdy wolalbym wyższa cenę i juz mówiłem ze wiem ze jest nizsza ale chyba nie jest tak zle żeby kazdy na mnie wsiadal. Jakos jak kiedys Mlekpol przejmował mleczarnie w kolnie to dostawcy mówili ze super bo mieli cenę na pól a dzis kazdy narzeka. Nie wiem kazdy sie czepia a jak sa wybory na delegata to kazdy sie wychylić boi i wystartować przeciez to nie boli . Uda sie tu to i w Grajewie może się uda. I kolega jaro zobaczy jak to jest zrobi nam cenę 2 zl ale ze mleczarnia za 2 3 miesiące poplyni e to nic ale bylo 2 zl co tam najwyżej później będzie 0,8 . Chcecie lepsze produkty to zacznijcie od siebie tyczy sie to tylko do tych co maja wirówki . Posprzedawajcie je i zacznijcie doić mleko pelnowartosciowe z naturalnym bialkiem bo to nie mleko to serwatka

kolego kargo srednia dzienna na oborze 32,5 litra dziennie od sztuki . Zainwestuj a zobaczysz ze sie da a przynajmniej sprobuj . Badales kukurydze i trawe ? Duzo ludzi w polsce faszeruje swoje krowy owsem ktory nic nie daje . Odpowiedni bilans bialka i energi to gwarancja parametrow . Wszystko sie da widziales parametry w dani najlepszych obor?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe no to na 99% procent masz parametry za to że jesteś radnym. Kiszonka z QQ 41.6% skrobi 35.5% SM  trawa 20.6% białko wysłodki kiszone kiszone ziarno qq i inne cuda paszę badam co 3-4miesiace oprocz tego dwie grupy zywieniowe paszowoz na 28kg mleka druga na 40kg mleka żywieniowiec też regularnie Dąbrowski z Federacji. Średnia dojona z całego roku troszkę  ponad 33kg i tłuszcz średnia roczna 3.85% białko 3.35%. Jeszcze z białkiem można by było zawalczyć ale tłuszczu nie da się podnieść 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

kolego bajek nie opowiadaj bo mam nawet lepsze parametry kiszonek jak ty napisales pasza tez 22 7,7Nel soja rzepak w ubiegłym roku też srutowane ziarno kiszone dawałem i tłuszczu ponad 4 nie miałem ani razu Białko mam też wysokie i chyba nie wiesz jak wydajność ma Kargo że wyjeżdżasz że śmiesznym tekstem o badaniu kieszonki .A w dani dużo krów czerwonych i jerseyi mają więc parametry mogą mieć lepsze.Średnia z roku 3,78tl i 3,54bialko

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Dokładnie prof.Kowalski by to wysmial jak byłem na wykładzie i mówił masz tłuszcz nie masz mleka i nie muszę wchodzić do ciebie do obory 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

to wejdźcie w wyniki oceny ? Popatrzcie ilu ma wysoki tłuszcz i wydajność . Ja mam 4,37 3,56 . Zywieniowiec dąbrowski to tylko rzepak lubi . Po reszta za droga akurat go znam . Dwie grupy premia dla krów hehe sie wie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 7.01.2019 o 21:22, faziiio napisał:

Sdm wieluń tł 4,42 ,18000 litrów 1,32 brutto vatowiec. 

Co to za mleczarnia? Ja od Pajęczna i pierwsze słyszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

druga grupa slabsza praktycznie na samym rzepaku

golden protein albo emiwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8
13 godzin temu, wielgus napisał:

przy jakim bialku i tłuszczu ta cena

ryczałt czy watowiec

białko 3,5  tłuszcz 4,1 ryczałt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

bo po co duzo soi dawac 30 kg kuku 13 kg albo i mniej trawy . Zejdz wogole z kukurydzy a zobaczysz jakie beda parametry i zdrowotnosc krow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

SM Ryki >11tys l. bi 3,52 tł 4,46. Cena 1,78 brutto. 10gr udział.

Średnia za rok 2018 1,52zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    321

Alfa odnośnie tych wirówek skoro tak wszystko wiesz o nich to ciekawe skąd bo ja nawet nie wiem jak to coś wygląda. Dwa lata temu spotkałem na weselu gościa gdzieś spod Białegostoku który coś takiego sprzedaje i powiedział mi że w ciągu 5 lat sprzedał ponad 4 tysiące średnio 2-3 dziennie a wie że jeszcze są co najmniej  2 firmy więc do dzisiaj to już chyba całe Podlasie ma !

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1190

niski tłuszcz to dawka pokarmowa mocno oparta na kukurydzy i podkwaszenie krów kukurydza z pryzmy . Olej kukurydziany zawarty w kukurydzach jest czynnikiem obniżającym tłuszcz. Zgodzę sie ze przy wydajności 12000 tłuszcz nie będzie wysoki ale 4,2 da się osiągnąć a przy 10000 4,5 wyniki z mleka nie oceny . Popatrzcie na irlandie Malo kukurydzy a parametry i wydajność sa. U nas problemem jest zbyt malo ziemi u rolnikow

no bo właśnie o to chodzi ze tego w cholerę jest

i trzeba pamietac ze zywieniowcy i cala reszta to nigdy nie mieli wlasnych krow oni maja wiedze tylko szkolna . Nagadaja ludziom ze jak malo kukurydzy to ketoz nie bedzie gow.. Prawda daj jej i 40 kg to jak duzo produkuje to i tak dostanie .nastepna sprawa zazwyczaj dawki ulozone przez zywieniowcow posiadaja duzo bialka zwaczowego a jelitowe idzie w odstawke

Miało być duzo kukurydzy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

OSM Kosów Lacki za grudzień 1.39 brutto <7500 bił 3.26 tł 4.48 

średnia cena za 2018 : 1.28zł brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj