Polecane posty

5 minut temu, wielgus napisał:

8 tys miesiecznie

a u ciebie przy jakim litrażu

U mnie przy 30-35tyś a u ciebie oferują tą cene netto czy brutto? Ale warto się przenieść do nich 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Grzesiu a może teraz coś na temat mlekovity ciekawego nam powiesz , jesteśmy ciekawi twej opinii, bo o mlekpolu dowiedzieliśmy się dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś mi się zdaje że Grześ pracuje w mlekovicie bo wiedzial co bylo na spotkaniu w Szepietowo a wzdycha do mlekpolu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Ja ostatnio słyszałem, że na podkarpaciu ludzie co do mlekowity oddają zastanawiają się na przejściem do SPOMLEKU, przynajmniej wschodnie strony województwa. Ciekawe czy byłaby w ogóle realna szansa żeby mlekowita straciła tutaj dostawców na rzecz ww Spomleku, jak sądzicie? Podobno koło 1.55 wychodzi i z parametrami nie dzieją się żadne cuda jak i z somatyką/bakeriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
18 minut temu, grzesiu napisał:

Nie wypowiem się publicznie na temat tego podmiotu. 

A czemu nie, różne rzeczy tu się pisze i nie  są to zawsze same pochwały a jeszcze ty nie jesteś powiązany to  nie bedziesz stronniczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wielgus spytaj się lepiej ile mlekoma płaciła choćby w pierwszym półroczu 2018, bo płaciła chyba najgorzej w okolicy przasnysza/ ciechanowa. Wg. mnie nie warto do nich przechodzić. To proszkownia a proszek dobrze płaci jak jest hossa, ale jak zaczyna się kryzys to najpierw proszek leci na łeb na szyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

grzesiu napisał:

@KARGO z Mlekovita tym bardziej nic mnie nie łączy 🙂

grzesiu to odpowiedz skąd znasz branżę mleczną że tak bardzo cię ona interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

pamiętam,że jakieś dwa lata temu mlekoma płaciła dużo gorzej od łowicza,wręcz skandalicznie słabo 

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dokładnie nad tą mleczarnia to nawet sekundy szkoda się zastanawiać bo jakieś wygibasy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wielgus wpisz sobie w szukajkę tu na forum hasło "mlekoma" to sobie poczytasz jak słabo płacili jeszcze nie tak dawno. Dostawcy od nich hurtem uciekali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63
7 godzin temu, Farmer6820 napisał:

Grzesia w mlekopolu powinien pracować jako gość od kontaktu z mediami i prasa 😁 chwaliłby na prawo i lewo 😎😎

A myślisz, że tak nie jest. Grzesiu - specjalista od PR internetowego SM Mlekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
21 godzin temu, karol091193 napisał:

szkoda tylko że nie pękły 2mld litrów skupionego mleka w 2018 roku. To faktycznie jest dobrze, bo przez cały rok cena praktycznie była stała tzn. ~1,5zl brutto no i jak kredyt nie dotknięty i jeszcze sporo modernizacji przez ten roku zrobiono.

Ile wyniósł ubiegłoroczny skup mleka w mlekpolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

w 2017 Mlekpol skupił  niecałe 1,8mld litrów (chyba 1,78mld), a w 2018 z tego co jest mi wiadomo to około 50mln litrów więcej, ale na razie nie ma oficjalnie dokładnych danych. 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

alfa kolego,siadaj w auto i migiem do sklepu firmowego Piątnicy , kupuj produkty testowe i zanoś do naszych technologów niech rozpracowują bo znów zostaniemy w tyle.W Piątnicy właśnie mleko smakowe testuja ,kokosowe i jakieś inne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

dodatkowo piątnica już wprowadziła klasę premium tzn. bakterie do 20tyś i somatyka do 300tyś. W sumie tak myślę, dla czego to nie zostało wprowadzone już dawno w mlekpolu? Śmiechem i żartem to pewnie z 90% dostawców by spełniało ten wymóg, a pozostałe 10% wcześniej by startowało z leczeniem bydła a nie dopiero jak somatykę mają > 300 i to średnią a nie jednorazową. Może i lider w skupie mleka, ale niestety tą jakość trzeba również jakoś pokazać chociażby dla miastowych. Niech to będzie tylko na papierze że jest ta dodatkowa klasa i ten głupi +2gr do litra, ale było by o tym głośno i to wy byście mieli na rynku łatwiej. Założę się, że max za rok i wy to wprowadzicie a że będziecie chcieli się pokazać to bakterie max 10-15 a somatyka max 200 żeby utrzeć nos Piątnicy

Dodatkowo na pewno zyskalibyście na exporcie takich produktów może nie tyle na wschodzie, ale zachodnia europa jednak patrzy na jakość produktów i widać to chociażby po tym że są 2 standardy jakości dla europy zachodniej i wschodniej który udowodnił UOKiK w 2017 roku

Edytowano przez karol091193

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

To jedna wielka głupota i rzucanie sobie kłód pod nogi. Czy jakaś duża  firma np produkująca mięso dba o jakość? Wszyscy wiedzą że liczą się koszty a ludzi przyciąga się reklamą

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1191

daniel my tez testujemy i nowe będziemy wprowadzać w tym roku dużo weszlo a w tym będą takie naprawde ważne . A proszkownia rusza na max 15 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
54 minuty temu, DanielFarmer napisał:

alfa kolego,siadaj w auto i migiem do sklepu firmowego Piątnicy , kupuj produkty testowe i zanoś do naszych technologów niech rozpracowują bo znów zostaniemy w tyle.W Piątnicy właśnie mleko smakowe testuja ,kokosowe i jakieś inne,

Taki produkt zrobić to nie problem, tylko weź go sprzedaj po takiej cenie. Ba, nasi technolodzy zrobią i lepsze produkty. Tylko kto to kupi? Trzeba klienta przekonać. Klienci Piątnicy są w stanie płacić sporo

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
27 minut temu, kr9292 napisał:

To jedna wielka głupota i rzucanie sobie kłód pod nogi. Czy jakaś duża  firma np produkująca mięso dba o jakość? Wszyscy wiedzą że liczą się koszty a ludzi przyciąga się reklamą

i tu mnie nie zrozumiałeś. Wiesz przecież co to jest ,,kiełbasa wyborcza"? To na tej samej zasadzie postępujemy w tym temacie tzn. ogłaszamy dodatkowy próg tj. 15tyś bakterie i 200 somatyka a tak na prawdę nic nie zmieniamy. Kto to skontroluje? ważne aby spełniać parametry klasy extra tj. 100tys bakterie i 400somatyka. Niech nawet nie dopłacają do tego ale oficjalnie coś takiego jest i nikt nie może zarzucić mleczarni dobrych chęci  


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
trzeba by myśleć o produktach vege,slim,fit. Iść za modą....jakiś healthly yougurt czy coś.Podlapac ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wiesz że to nie realne. Bo jak już ogłoszą to będą pilnować. Może Piątnica wykorzysta  to ale poprzez reklamę. Ludzie nie mają świadomości na temat tego co jedzą a reklama można załatwić wszystko. Tak jak napisał Daniel produkty Vega slim fit eko itd sprawiają że ludzie przepłacają za to samo  co jest na półce obok w innym kartonie. Więc reklama promocje a nie jebanie rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj