Polecane posty

karol091193    869

DanielFarmer napisał:

Karol jedno zero Ci uciekło,i mamy 22grosze,kuuupa kasy,cena Piątnicy by była...Teraz już nie muszą łożyć na budowę a i tak podwyżki nie uwidzisz

faktycznie. rok był dobry na inwestycję a co będzie zobaczymy dalej. znając życie to mleczarnia dalej będzie się rozwijać a my niekoniecznie


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

DanielFarmer napisał:

Karol jedno zero Ci uciekło,i mamy 22grosze,kuuupa kasy,cena Piątnicy by była...Teraz już nie muszą łożyć na budowę a i tak podwyżki nie uwidzisz

faktycznie. rok był dobry na inwestycję a co będzie zobaczymy dalej. znając życie to mleczarnia dalej będzie się rozwijać a my niekoniecznie


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Stwierdzenie że rok był dobry jest bardzo spłaszczone. Nic się samo nie robi trzeba umieć efektywnie wykorzystać ten czas. Miernikiem tego jest cena za surowiec jaka MLEKPOL mógł zaoferować swoim dostawcom. Efekt jaki widzicie co miesiąc na koncie bankowym to wynik ciężkiej pracy, podejmowania wielu trudnych decyzji, stawianie czoła ciężkim negocjacjom, walka o każdy grosz, to także wynik waszego zaangażowania w jakość surowca aby minimalizować straty w produkcji i wiele wiele innych skladowych. 

Jeśli prezes właściwie kieruje spółdzielnia to co rada ma to negować? To nie rada negocjuje kontrakty. Rada jest od nadzoru nie od kierowania. Zobaczcie co się dzieje u waszych kolegów ze słynnego już Łowicza kolejny zarząd słabych decyzji a rada klepie wszystko jak idzie. Chcielibyście to samo? MLEKPOL wyciągnął im pomocną dłoń chciał pomóc bo potrafi to robić ale niestety pomoc została odrzucona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
zapomniałeś dopisać na końcu ,, a mogli mieć tak dobrze" 😂 ja tam się cieszę z ich decyzji a wszystkie 3 mleczarnie które chciały ją przejąć coś tam z niej ugryzły

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

zapomniałeś dopisać na końcu ,, a mogli mieć tak dobrze" 😂 ja tam się cieszę z ich decyzji a wszystkie 3 mleczarnie które chciały ją przejąć coś tam z niej ugryzły

Trochę źle się wyraziłem tym "niestety". Myślę że połączenie takie nie wpłynęłoby negatywnie na rodzimych Mlekpolowcow. Po prostu to może przynosić zyski płacąc bdb ceny i płace ale to trzeba umieć zrobić i samodzielnie nie uda się z tego wyjść to jest pewne raczej pójdzie w drugą stronę.

Moim zdaniem Piątnica wpadła w pułapkę która sama na siebie zastawiła. 

Nie możecie myśleć w kategoriach takich że gdyby Mlekpol nie budował proszkowni to płaciłby jak Piatnica bo to mylne. Spółdzielnia z gospodarstwami musi żyć w synergii i rozwijać się w jednakowym tempie. Za chwilę mogłoby okazać się że nie mocy przerobowych aby zagospodarować surwiec od swoich dostawców a jak wiemy Mlekpol cały surowiec pozyskuje z własnej bazy skupowej więc nie może żąglować ilościami surowca z dnia na dzień. Czy to dobrze czy źle nie wiem ale wiem że to jest PRAWDZIWA SPÓŁDZIELNIA. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Dawno nie czytałem takiego podlizywania i chwalenia mleczarni, aż się nie dobrze robi. Grzesiu ty piszesz te wypociny bo czyta to prezes Mlekpolu czy masz jakiś zysk z tego. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Nigdy nie byłem i nie jestem pracownikiem ani w żaden sposób związany z MLEKPOLEM!!! Zrozumcie to raz na zawsze. W przeciwieństwie do was potrafię dostrzec bardzo dobrą pracę na rzecz spółdzielni a tym samym dla waszej kieszeni!!!

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Nie jesteś i nigdy nie byłeś związany z mlekpolem? - to dlaczego ciągle wypowiadasz się w samych superlatywach na jego temat, a zwłaszcza prezesa. Naprawdę uważasz, że prezes nie popełnił żadnych błędów?

Na temat piątnicy wypowiadasz się już bardziej powściągliwie i ciągle wróżysz jakiś krach. A to piątnica płaci najlepiej od dawna - wniosek zarząd piątnicy działa lepiej - w końcu i to i to spółdzielnia, a więc ich  priorytetem powinno być dobro spółdzielców - cena.  

Sam pamiętam jak jeszcze kilka...naście lat temu gdy mówiło się coś o mleku na podlasiu to większość przypadkowych, z drugiego końca Polski, ludzi rozpoznawało markę mlekpol, dzisiaj dla większości synonimem jakości, niepowtarzalnego smaku na podlasiu jest piątnica - przynajmniej ja to zauważyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Bo uważam że bardzo dobrze, sprawie kieruje spółdzielnia co widać po rozwoju zakładów i dostawców Mlekpolu. Jako nie związany z MLEKPOLEM nie mogę wypowiadać się o nim dobrze dlaczego? Uważam że dlatego bardzo obiektywnie spoglądam na działania wszystkich z branży. Nie ma takiego który nie popełniłby błędów nawet teraz gdy siedzisz przed komputerem nie wiesz czy wstając się nie przewrócisz. Kumasz co chce Ci powiedzieć? Podejmując decyzję o zasięgu długookresowym nie jesteś w stanie przewidzieć w pełnej skali efektu swojej decyzji. Uważam że dostawcy mlekpolu nie mają powodów do narzekan podmiot stabilny długookresowo z mega potencjałem rozwinięty doinwestowany. Nie wiem jak Wy ale ja jestem pełen podziwu i szacunku dla tego co zrobił zarząd Mlekpolu w tak krótkim okresie czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ile MLEKOVITA skupiła mleka w 2018r?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
30 minut temu, zkordalski napisał:

A ile MLEKOVITA skupiła mleka w 2018r?

Mlekovita nasza znakomita NAJWIĘCEJ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Ocena dzaiłania prezesa mlekpolu zależy od punktu widzenia - być może patrząc od strony prezesa (i jego popleczników) jego działania są pasmem sukcesów - udało mu się podporządkować cała spółdzielnię i rządzi nią niepodzielnie, ale dalej jest to spółdzielnia w której głos powinni mieć członkowie poprzez radę. A tak zarząd realizuje swoje ambicje nie licząc się z nikim, nie ponosząc żadnego ryzyka jak firma prywatna.

Odnosząc się do Ciebie - to musisz być bardzo naiwny (albo uważać, że inni są naiwniakami) skoro sądzisz, że uda Ci się dalej uchodzić za bezstronnego obserwatora. W skrócie - jak inni np. Piątnica podnosi cenę, wypłaca premię to grzmisz jaka to nieodpowiedzialna decyzja - przecież trzeba przygotowac się na kryzys; gdy robi to mlekpol to to chwalisz i mówisz: o proszę jaki prezes zaradny, wszyscy powinni pochylić głowy i mu podziękować, ze jest taki dobroduszny. A może to bardziej zasługa świadomych, podejmujących racjonalne decyzje dostawców, że oddają do spółdzielni surowiec o najlepszych parametrach. 

  • Like 2
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
2 minuty temu, soltys147 napisał:

Ocena dzaiłania prezesa mlekpolu zależy od punktu widzenia - być może patrząc od strony prezesa (i jego popleczników) jego działania są pasmem sukcesów - udało mu się podporządkować cała spółdzielnię i rządzi nią niepodzielnie, ale dalej jest to spółdzielnia w której głos powinni mieć członkowie poprzez radę. A tak zarząd realizuje swoje ambicje nie licząc się z nikim, nie ponosząc żadnego ryzyka jak firma prywatna.

Odnosząc się do Ciebie - to musisz być bardzo naiwny (albo uważać, że inni są naiwniakami) skoro sądzisz, że uda Ci się dalej uchodzić za bezstronnego obserwatora. W skrócie - jak inni np. Piątnica podnosi cenę, wypłaca premię to grzmisz jaka to nieodpowiedzialna decyzja - przecież trzeba przygotowac się na kryzys; gdy robi to mlekpol to to chwalisz i mówisz: o proszę jaki prezes zaradny, wszyscy powinni pochylić głowy i mu podziękować, ze jest taki dobroduszny. A może to bardziej zasługa świadomych, podejmujących racjonalne decyzje dostawców, że oddają do spółdzielni surowiec o najlepszych parametrach. 

Czytaj uważnie napisałem że cena surowca to również wynik waszej ciężkiej pracy włożonej w jego jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
3 minuty temu, kocmen24 napisał:

Mlekovita nasza znakomita NAJWIĘCEJ 

Czytając poprzednie posty Grzesia , to zaraz Mlekpol ja wyprzedzi i przejmie😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam pytanko jak płaci mlekoma z pszasnysza jezdza i oferuja 1,38 możliwe ta cena u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

no ale plus jest taki że skoro grzesiu tak chwali mlekpol i się podlizuje to oznacza że ktoś wyżej od niego czyta to forum i nasze posty, a byc może nawet wyciąga z tego wnioski.  Szkoda, że w mlekovicie tak nie jest bo może by się dowiedzieli jak ludzie są zadowoleni z ceny surowca i wyników finansowych i coś by z tym robili 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

łubu dobu,

łubu dubu,

niech żyje nam prezes naszego....

Mlekpolu....

Spiewałem ja.... Grzesiu

Sory, ale nie mogłem się powstrzymać 😀 Bareja by się uśmiał z takiego podlizywania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocmen24    48
35 minut temu, Primula94 napisał:

Czytając poprzednie posty Grzesia , to zaraz Mlekpol ja wyprzedzi i przejmie😁

Mlekpol przejmie mlekovite CHYBA W MARZENIACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Niech nikt nikogo nie przejmuje,jak daje przykład mleczarstwo na zachodzie monopol nie służy dobrym cenom za surowiec.... dziękujmy że taka Piątnica jest obok i trzyma nam cenę.Jakby jej nie było to leśne dziadki Z naszych molochów by nam zafundowali wegetację bo nie byłoby alternatywny prócz nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, wielgus napisał:

witam mam pytanko jak płaci mlekoma z pszasnysza jezdza i oferuja 1,38 możliwe ta cena u nich

Ja mam u nich 1,5 brutto a u ciebie przy ilu litrach ci tyle oferują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Soliński123 napisał:

Ja mam u nich 1,5 brutto a u ciebie przy ilu litrach ci tyle oferują?

8 tys miesiecznie

1 minutę temu, wielgus napisał:

8 tys miesiecznie

a u ciebie przy jakim litrażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214
27 minut temu, komizmo napisał:

no ale plus jest taki że skoro grzesiu tak chwali mlekpol i się podlizuje to oznacza że ktoś wyżej od niego czyta to forum i nasze posty, a byc może nawet wyciąga z tego wnioski.  Szkoda, że w mlekovicie tak nie jest bo może by się dowiedzieli jak ludzie są zadowoleni z ceny surowca i wyników finansowych i coś by z tym robili 😁 

Całkiem możliwe, że występuje tu hierarchia rodzinna, tatuś czyta 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj