Polecane posty

Krowiarka    290

Ciekawa jestem czy moja mleczarnia coś skapnie za grudzień, jak nie to trudno,oby tylko obniżek nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej mówią o korektach w dół tak mówił kierownik skupu, przeważnie tak jest za grudzień zabrana premia z listopada a za styczeń obniżka 

* napisałem tak po nowemu bo teraz nie mówi się podobno obniżki tylko korekty 😂😂😂 szkoda że efekt końcowy jest taki sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Krowiarka mieszkasz gdzieś koło explosion ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Mlekovita oddzial Kalisz tez dostala ta podwyżke 4 gr za grudzien ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

we swieta rozmawiałem z gostkiem  na temat zmiany mleczarni , jest mozliwosc zmiany gdy firma obnizy cene mleka bo poto są kontrakty tylko pproblemem jest cena na umowie badzw chwili podpisania umowy , ja mam na swojej chyba cene 20 gr za jednostke tłuszczową   i wrazie tej obnizki moge wypowiedziec umowe bo poto sa kontrakty z zaznaczoną , okresloną  cena ale mleczarnie sie zabespieczyły duza czesc wypłaty to są dodatki i premie które mogą byc ruchome , zobaczcie z kad wasze  obnizki badz podwyszki , to sa premie badz korekta premi ale nie obnizka ceny mleka z ceny jaka macie na umowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ten SMS w wysokim to chyba ktoś na sylwestrowym haju jeszcze pisał

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

A co Ty myślisz że oni tam jak rolnicy co w sylwestra w oborze siedzą trzeźwi?balują i chleją to i smsy dziwne :]

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Faktycznie trochę śmieszny ten SMS.  Choć nad wyraz czytelny  ,,zaś mleko styczniowe bez premii rocznej" bez tego dodatku było by idealnie no ale w sumie wyprzedzili pytania co z cena styczniową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

GDT-+2,8% trzecia aukcja plusowa takze rok zaczął się optymistycznie chodź na naszym rynku będą narazie korekty w dol bo dopiero chyba reaguje rynek na te korekty które na Gdt trwały praktycznie od czerwca do grudnia 

GDT-+2,8% trzecia aukcja plusowa takze rok zaczął się optymistycznie chodź na naszym rynku będą narazie korekty w dol bo dopiero chyba reaguje rynek na te korekty które na Gdt trwały praktycznie od czerwca do grudnia 

Np Koło  od stycznia kolejna obniżka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Najlepsze w tym smsie z Mlekowity jest to że premia za miesiąc grudzień zostanie wypłacona premia ROCZNA 0.04zł. By napisali, że w grudniu jednorazowa premia 4gr i tyle ale widać ktoś ma ambicję na coś więcej niż zwykły sms :P ale dobre i te 4 grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Włoszczowa za grudzień 1.47, ale jeszcze nie wiadomo z czego cena wynika. U nas w smsie podają tylko litry i cenę, ale w porównaniu do listopada jest 3 grosze różnicy, więc pewnie jednorazowa premia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teściowa mi dzisiaj powiedziała, że rozmawiała z kuzynem oddającym mleko do mlekowity Baranowo. Koleś jest na Vat  i podobno Vatowcy podczas podpisywania faktur zgadali się na protest, który ma się odbyć dzisiaj o 10;00. Chcą protestować, bo nasz "lider propagandy" dużo gorzej płaci od konkurencji. Wie ktoś coś na ten temat? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

Byłem ok 10 ale nikogo nie było, chyba że później -ja byłem w innej sprawie, nic o strajku nie wiedziałem Jednak protestowali o 11 , prawdopodobnie ważniejsi pracownicy dostali po 10 tyś premi,żeby nas lepiej je....li

Edytowano przez Jaro70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coraz gorzej w tym folwarku Sapińskiego. Chyba na poważnie trzeba się rozejrzeć po konkurencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez northeastern
      Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych
    • Przez bekba
      Witam
       
      Piszę w związku z sygnałem który dostałem od znajomego. Otóż ów znajomy zasygnalizowal mi ze w firmie z tematu kradną mleko!!! Zbiorniki starszej generacji(taki jak moj) nie posiadaja wyświetlacza i trzeba mierzyc poziom mleka manualnie(jak mleko sie ustanie i jest schlodzone) toteż nie mieżyliśmy poziomu mleka ufając w uczciwość kierowcy. Jakież było nasze zdziwienie gdy zadzwonił znajomy i zmierzyliśmy poziom mleka a na kwicie z dostawy było 150 litrów mniej!!! Nikt by nie robił afery o 10 litrów. Jest to proceder uprawiany przez kierowców ponieważ jest to WYNAJĘTA FIRMA PRZEWOZOWA. Mleko dopisują nieuczciwym rolnikom i dzielą sie zyskiem. W moim przypadku to jest strata bagatela 3tys zł/mieciąc. Najgorsze jest to że nie ma tego jak udowodnic bo kierowca wyprze sie ze zrobił to jednorazowo. u nas pomiar nie zgadzał sie za każdym razem odkąd dowiedzielismy sie o sprawie w koncu nakryliśmy go na gorącym uczynku jak przelewał mleko. i przelał nam spowrotem. ale nie ma żadnej gwarancji że proceder sie nie powtórzy. Kierowca wzruszal tylko ramionami. Nadmieniam ze w poprzedniej mleczarni nikomu nawet do glowy nie przyszlo by zeby robic takie rzeczy.....Alarmuje że jest taki problem. Piszcie czy też spotkaliście sie z tym problemem i jaki macie pomysł zeby zlikwidowac ten proceder....
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj