rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

witejus    8520
Napisano (edytowany)

 

6 minut temu, tyran3 napisał:

ale ja sie dziwie PIS przecież jak straci władze to platfusy będą ciagać ich po Trybunałach stanu i sądach( czy szłusznie inna kwestia) wiec powinni na rolnikach chuchać i dmuchać zeby Ci na nich głosowali  a oni się na nas wypieli

tak PiS będą ciągać po sądach jak PiS ciąga Platformę

Edytowano przez witejus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
Napisano (edytowany)
10 minut temu, tyran3 napisał:

ale ja sie dziwie PIS przecież jak straci władze to platfusy będą ciagać ich po Trybunałach stanu i sądach( czy szłusznie inna kwestia) wiec powinni na rolnikach chuchać i dmuchać zeby Ci na nich głosowali  a oni się na nas wypieli

Wierzysz  w to ?  politycy  sobie  krzywdy  nie zrobią  pokrzyczą przed  kamerami  żeby  ładnie wyglądało  dla społeczeństwa  [przed wyborami  głośniej ]  później  zmiana stołków  cholendarne  odprawy  i dalej   będą się  śmiać  z  wyborców....   Ile  afer  było  -kto  osądzony  ?    śmieją się w żywe oczy....

Edytowano przez Szymi40
  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byli poprzedni było źle są teraźniejsi też jest źle przyjdą następni też będzie źle  a to tylko dlatego że żyjemy w Polsce  bo tu każdy każdego patrzy wydy... niema czegoś takiego jak współpraca liczy się kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy dlaczego piszecie ze pis nic niemoże bo rządzi zachód. Świnie z Belgi po ASF jakoś do Francji  gdzie blizej nie pojachały tylko do Polski. Bo tam przepisy weterynaryjne to uniemozliwiły. W Dani niemożna spozywać miesa głeboko mrozonego powyżej 6 miesięcy a u nas sięsłyszy ze mieso 30 letnie wprowadzili na rynek. Wystarczy chcieć i zmienić przepisy i można tak zablokować rynek np. na duńskie prosiaki zeby oficjalnie było to możl;iwe ale praktycznie nie wykonalne. Ale minister i pis wzio90ł w łape od ubojni i zagranicznych koncernów i pierdzieli głupoty ze nic niemoże bo unia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W modzie jest teraz ekologia, to można by to było wykorzystać i opodatkować import żywności, bo jej transport przyczynia się do wzrostu CO2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

można by końmi to wozić,albo na osłach,ale to znowu zieloni by się do ogonów koniom przypinali ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Podam prosty przykład jak ograniczyć import duńskiego prosiaka. Oficvjalnie zakazać niemożna ale mozna wprowadzić np. kwarantane po przekroczeniu granicy firma transportowa musi odizolowanym pomieszczeniu trzymać prosiaki pod codzienną opieka weterynarza 2 tygodnie. oczywiscie od momentu załadunku na samochód przez 2 tygodnie monitoring. Jak sadzisz po wprowadzeniu takich przepisów komu sie opłaci import Duńskiego warchlaka???? powód walka z ASF , chorobami i oszustwami.

I takie rzeczy można robić ze wszystkim nic nie zakazywać ale robić nie opłacalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

tego nie wiesz czy tak można,bo aż tak w przepisach nie siedzimy,a łatwo się pisze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Tak najlepiej to siedziec cicho i sie nie oddzywac bo nic nie mozna bo zawsze ktos cos itd to moze dajmy komus z zagranicy urzad w Polsce i będzie lepiej skoro sami sobie nie radzimy na wlasnym podworku z wlasnymi problemami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Kopin ziemia rolna tez powinna być obrotem wolnorynkowym a jakoś zablokowali sprzedaż. wszystko można tylko trzeba chcieć a poto sa prawnicy aby napisali takie prawo aby efekt był. Ale jak sie wzieło w łape w ministerstwie to niemożna nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

proste obejście tej kwarantanny  większość tuczy i tak odbywa się w systemie pełno-pusto a codzienna kontrola wet tak jak przy świadectwach wet badał w książkę wejść się wpisał ale nikt go nie wid ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

z tym mięsem mrożonym to dobry pomysł  można  by zakazac odmrażania mięsa tylko sprzedawać jako zamrożone tak jak np ryby warzywa itd druga sprawa MOM zakazać uzywania do spozycia przez ludzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

szczypka pisałem przecież pełnym monitoring i po problemie obejscia przepisów. na wszystko jest rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nie zablokowali,sprawdż ile ziemi w ostatnich 3 latach zostało sprzedane

a dzierżawy ,u mnie w okolicy setki ha poszły w dzierżawe ale na słupy,a wiesz jak to ciężko udowodnić

prawda jest taka że zaraz po wyborach wypłacili groszowe zapomogi ze względu na niskie ceny jakie dostaliśmy za świnie,teraz jakoś nie mówią o tym i nikt nam strat nie rekompensuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Kopin bo zachód umie obchodzić przepisy prawne a my sie bojimy obchodzic unijne przepisy.

A reforma rolna to inna dyskusja. w konstytucji pisze wyrażnie  gospodarstwo rodzinne podstawą ustroju rolnego w polsce wiec wszystkie spółki prawa handlowego( polskie i zagraniczne ) powinny być wywłaszczone ( za szłusznym odszkodowaniem) ppdzielone na 10 ha kawałki i sprzedane po rynkowych cenach rolnikom lokalnym ( polskim i zagranicznym). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

u nas  rodzina która kórniki ma na jaja,ograniczenie dzierżaw do 300 ha,mąż ma 300,chcieli więcej to z żoną mają rozdzielczość i znowu 300,a teraz na syna 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, tyran3 napisał:

szczypka pisałem przecież pełnym monitoring i po problemie obejscia przepisów. na wszystko jest rada

chorych krów też nie można ubijać na mięso a jak wyszło. nic się nie zmieni do puki Polscy przetwórcy mięsa nie zrozumieją że wszyscy jedziemy na tym samym wózku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

 

Kopin ale takie przypadki sa odosobnione najwiecej ziemi maja spółki p[rawa handlowego po pare tysięcy np. taki Mróz  wszystka ziemia od spółek powinna być przez ANR wywłaszczona za odszkodowaniem oczywiście  a potem podzielna na 10 ha kawałki i po ustalonej rynkowej cenie odsprzedane  gospodarstwą rodzinnym.

Przeczytaj sobie jak wygladała reforma rolna w 1925 a zwłaszcza 1933r tylko wtedy zamiast spółek wywłaszczani byli latyfundyści niemiecy i rosyjscy. Dokładnie taka sama ustawa powinna być wprowadzona teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
25 minut temu, tyran3 napisał:

Podam prosty przykład jak ograniczyć import duńskiego prosiaka. Oficvjalnie zakazać niemożna ale mozna wprowadzić np. kwarantane po przekroczeniu granicy firma transportowa musi odizolowanym pomieszczeniu trzymać prosiaki pod codzienną opieka weterynarza 2 tygodnie. oczywiscie od momentu załadunku na samochód przez 2 tygodnie monitoring. Jak sadzisz po wprowadzeniu takich przepisów komu sie opłaci import Duńskiego warchlaka???? powód walka z ASF , chorobami i oszustwami.

I takie rzeczy można robić ze wszystkim nic nie zakazywać ale robić nie opłacalnym

To ja może przypomnę czyją sprawka jest import prosiaków.  Rolników tylko i wyłącznie bo się przy maciorach chodzić nie chciało i teraz jest to co jest. 

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

A to po części też masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

szkoda tu naszego gadania ,najmądrzejszy na forum powinien założyć partię i zostać ministrem rolnictwa i to wszystko zrobić 😉

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo . Wszystkiemu winien jest rolnik ...

Się dziwić miastowym , jak rolnicy sami jeden drugiego obwinia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ale to jest akurat prawda,chcemy żeby miastowy kupował POLSKI TOWAR,ale my sami kupujemy duńskie prosięta,zachodnie traktory bo usrusy i zetory to klamory,i takich przykładów jest wiecej 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81
krzychrol    171
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

Wiadomo . Wszystkiemu winien jest rolnik ...

Się dziwić miastowym , jak rolnicy sami jeden drugiego obwinia .

Czy ja napisałem jakies kłamstwo? Czyja sprawka jest import prosiaków? Wy już zapomnieliscie jak jeden z drugim stwierdzil ze on się nie będzie z maciorami pier..... i sobie wstawi warchlaki bo mało roboty a ilością nadrobi. Wystarczy poczytać forum kilka lat do tyłu a nie się mnie czepiasz za napisanie prawdy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj