rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Nowy81    69

 wczoraj 3,8 netto 21sztuk. A tak pierwsza rozmowa 3,5 3,6.

Ale oni zawsze mają nas dość :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Jak się ma takie umiejętności skłócania ludzi to nie ma sie co dziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

No przecież minister mówi, że mamy się zająć sprzedażą bezpośrednią a nie narzekaniem na niskie ceny, jacy my jesteśmy niezaradni i mało przedsiębiorczy ☹

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dokładnie sprzedać mięso z 10 świn a wpisać jedną i sie toczy biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i niestety chłop ma trochę racji  ja więcej zarabiam na jajkach marchwi dyni fasolce i ogórkach niz na świniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
1 godzinę temu, kopin napisał:

J eśli mi jeszcze ktoś powie że nasz kochany minister i jego klika coś dla nas rolników robi to albo głupi albo ślepy;

Tylko który ślepy pisze na forum?

Z całym szacunkiem kolego ,co proponujesz ?

Minister rolnictwa to dobry chłop ☺️

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RafaKdziela napisał:

Z całym szacunkiem kolego ,co proponujesz ?

A jak tam Puławiaki już pokryte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
5 minut temu, szczypka napisał:

i niestety chłop ma trochę racji  ja więcej zarabiam na jajkach marchwi dyni fasolce i ogórkach niz na świniach 

No patrz... sąsiad odstawiał ok 200 tucznikow miesięcznie. Muszę mu powiedzieć żeby masarni otworzył 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Po tyle samo co teraz. ;) tylko na skupie świnie w górę pójdę. 

Panowie a jeszcze tak w ramach strajku ja nie sypie saletry na pole. Ale zrobię ma złość miastowym :D

  • Haha 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, sumek666 napisał:

No patrz... sąsiad odstawiał ok 200 tucznikow miesięcznie. Muszę mu powiedzieć żeby masarni otworzył 

tam od razu masarnie  jak potrafi kiełbase robić to niech przerabia jedną czy dwie w miesiącu zawsze dodatkowa kasa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
23 godziny temu, tyran3 napisał:

kiko taka ze nawet zywiec nie powinien tyle kosztować. Gądki sokołów 5,2!!!!!!!!!!!!!! normalnie cyrk na kółkach

Jednym słowem hu..... z grzybnią ..... Tylko budować i wstawiać warchlaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy ja sie weterynarza z powiatu pytałem co musze zrobić aby sprzedawać swoje mięso. Dał mi wymagania na początek( ubój w ubojni i przerób tylko u siebie).

I najlepiej mnie pocieszył na koniec jak mu mówie ze teraz to aby zgłoszenie robie bez pozwoleń i bede działał.

A on mi na to tak zgadza sie otworzy p[an jak mówił minister  bez pozwoleń ale jak pan zacznie działać to musi Pan mieć to samo co masarnie bo takie są przepisy , czyli Pan otworzysz bez pozwolenia a ja Panu interes zamknę za 3 miesiące bo pan warunków nie spełnisz po drodze wlepie Panu jeszcze 2 kary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

No a co myśleliście że siekierką w łeb strzelisz i rozbierzesz zawołasz sąsiadów i sprzedane?

jak nie ma się uprawnień,to pozostaje  jakaś okoliczna ubojnia,ja do najbliższej mam 20 km,za zabicie z badaniem kiedyś brał 100zł,teraz nawet nie wiem ,ale jak myślicie jak bym zabijał 5 tygodniowo to ile by kasował,a z drugiej strony jak by mu 10 takich przyjechało z ubojem to chciał by podcinać gałaż na której siedzi czy by powiedział że SPIER.....Ć

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

No to wytlumaczcie mi dlaczego ci z ministerstwa na każdym kroku chwalą się, że takich ułatwień jak teraz są do sprzedaży bezpośredniej mięsa nigdy dotąd nie było? To niby na czym te ułatwienia polegają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

na gadaniu,zanim się zorientujesz  ze masz rękę w nocniku to minie rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Sprawa prowadzenia księgi,jak się prowadzi elektronicznie,teoretycznie nie trzeba formy papierowej,tylko jest jedno ale w przypadku kontroli i niemożności połączenia się z serwerem, należy przedstawić w formie papierowej aktualne wydruki z IRZ i rada kierownika BP aby lepiej prowadzić równolegle wersję papierową,normalnie paranoja😅,bo nawet Oni nie są pewni tego systemu i ciągłości jego działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, staszek131415 napisał:

No dokładnie sprzedać mięso z 10 świn a wpisać jedną i sie toczy biznes

Swoje państwo chcesz okłamywać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
11 minut temu, zetorki12 napisał:

Swoje państwo chcesz okłamywać ?

eee tam zaraz  okłamywać  poco takie słowa   przecież  może  nie pamiętać  o tych 9 sztukach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
12 minut temu, Tomekzetor napisał:

eee tam zaraz  okłamywać  poco takie słowa   przecież  może  nie pamiętać  o tych 9 sztukach  

a jak wybrniesz z rejestracją w Agencji-uciekły ci do lasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj