rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kopin    3791

a czy ja napisałem że  tylko u nas ma nie obowiązywać? czytaj ze zrozumieniem

łatwo można to było robić tam gdzie są 2 świnie na wsi,ale chyba jakoś musza wybrnąć z gówna w które sami nas wpędzili ,a przy hodowlach gdzie w jednej wsi jest po 10-20 tyś  świń to już nie jest tak chop z przetrzymaniem ,i chyba nawet obecni durnie przy żłobie sobie z tego sprawę zdają 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

nawet jeżeli będzie dotyczyć całego kraju to czemu dopiero teraz jak obejmuje zachód, jak rozmawiałem z ministrem rolnictwa to mówił że jakie są przepisy i tyle a żeby zmienić to po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
12 minut temu, kopin napisał:

a czy ja napisałem że  tylko u nas ma nie obowiązywać? czytaj ze zrozumieniem

łatwo można to było robić tam gdzie są 2 świnie na wsi,ale chyba jakoś musza wybrnąć z gówna w które sami nas wpędzili ,a przy hodowlach gdzie w jednej wsi jest po 10-20 tyś  świń to już nie jest tak chop z przetrzymaniem ,i chyba nawet obecni durnie przy żłobie sobie z tego sprawę zdają 

Żebyś się nie zdziwił czy oni sobie zdają sprawę. Oni mogą sobie robić spotkania w sprawie asf, dyskutować, konsultować ale samym gadaniem problemu nie rozwiążą. Najbardziej mnie wnerwia to gadanie rządzących jacy to oni nie są zatroskani o los rolnika, że u nich rolnictwo jest na pierwszym miejscu itp, a w każdych wiadomościach czy agrobiznesie ile to mld euro przeznaczono na rolnictwo 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, kopin napisał:

a czy ja napisałem że  tylko u nas ma nie obowiązywać? czytaj ze zrozumieniem

łatwo można to było robić tam gdzie są 2 świnie na wsi,ale chyba jakoś musza wybrnąć z gówna w które sami nas wpędzili ,a przy hodowlach gdzie w jednej wsi jest po 10-20 tyś  świń to już nie jest tak chop z przetrzymaniem ,i chyba nawet obecni durnie przy żłobie sobie z tego sprawę zdają 

Tylko niestety jest jeden mały problem. Wielkośc strefy wyznacza KE restrykcje również a nasi mogą proponować tylko jak wielka ma byc strefa czerwona, ile dni jest zakaz przemieszczania świń itd. ja słyszałem  ze chcą zakaz zmiejszyć to 14 dni ale czy się KE zgodzi to już nie wiadomo. 

Jedyny sposób to dwa płoty na Bugu  i Odrze i wybicie dzików do zera  inaczej szkoda  kasy podatnika na co kolwiek

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
34 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

Mała ubojnia w okolicach Turku

Olszowka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
Dontcry napisał:

34 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

Mała ubojnia w okolicach Turku

Olszowka? 

Nie, taki starszy Pan to ma. Jak chcesz u niego dobrze sprzedać to musisz najpierw z 10 sztuk oddać na WBC, jeśli mu się będą podobać to wtedy przelicza Ci z WBC i płaci tyle ile wychodzi. Płatność w ten sam dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
17 godzin temu, sumek666 napisał:

 

@krilan06 Opodatkowanie hoteli nic nie da jeżeli będą traktowani dalej jako rolnicy. Bo niby jak? Podatek dochodowy wprowadza? To i tak se rozliczy. 

Mnie najbardziej wkurwiaja cwaniaczki co na własną rękę kupują zagraniczne prosiaki/warchlaki i wielcy k**wa hodowcy. Na strajkach w pierwszym rzędzie. Za tych bym się wziął, a nie za hotelarzy.

Mnie najbardziej wk***iają cwaniaczki, co w ogóle nie mają świń, a na forum w cenie trzody w pierwszym rzędzie. Za tych bym się wziął, a nie za Noblistów pisarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 godzin temu, krilan06 napisał:

Żebyś się nie zdziwił czy oni sobie zdają sprawę. Oni mogą sobie robić spotkania w sprawie asf, dyskutować, konsultować ale samym gadaniem problemu nie rozwiążą. Najbardziej mnie wnerwia to gadanie rządzących jacy to oni nie są zatroskani o los rolnika, że u nich rolnictwo jest na pierwszym miejscu itp, a w każdych wiadomościach czy agrobiznesie ile to mld euro przeznaczono na rolnictwo 

Wyjoles mi mysli z glowy. 😉👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
33 minuty temu, sumek666 napisał:

@Peron uważaj bo Ci żyłka pęknie duńczyku

"CI" z wielkiej litery... widać, że czujesz respekt. Wybaczam Ci zniewagę. Idź więc z Panem Bogiem przed się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Staram się być kulturalny i pisać poprawnie. Niezależnie z kim piszę bo to świadczy o mnie, a nie o odbiorcy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Przed "bo" powinieneś postawić przecinek, ale ogólnie, poza tym, nie ma się do czego przyczepić. Pozdrawiam Cię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, Peron napisał:

przed się

A to po jakiemu ? 🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
14 minut temu, zetorki12 napisał:

A to po jakiemu ? 🧐

Przed siebie.

@Peron od kiedy przed "bo" stawiamy przecinek?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369
21 minut temu, sumek666 napisał:

Przed siebie.

@Peron od kiedy przed "bo" stawiamy przecinek?

Doprawdy nie wiem od kiedy, jednakowoż już dawno, kiedy jeszcze byłem pacholęciem, uczono mnie na kursach, że tak nakazują zasady "interpunkcyi polskiej".

Tu masz podwaliny kolego czcigodny

http://www.interpunkcja.com.pl/interpunkcyjny-slownik-wyrazow/przecinek-przed-bo/

 

Szczególnie przypadł mi do gustu ostatni przykład.

Edytowano przez Peron
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galan99 napisał:

Jemu asf nie grozi, on jest trochę jak Niemiec 😁

Jakby to był strach przed... To poszło by wszystko, a to by dopiero barbecue było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

panowie jakie macie zdanie na temat kiedy ta cena świń walnie w dół na 3 netto? długo może być obecna cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z rok najpewniej a czy dłużej to nie wiem. Oby było jak najdłużej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

Z rok najpewniej a czy dłużej to nie wiem. Oby było jak najdłużej

Cena nie walnie tylko żeby można było trzymać jak nawet dla siebie nie można , żeby zjeść dobrego misa . ASF po Polsku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj