rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Sadek    1123
5 godzin temu, dirk41 napisał:

 

Ja 500 metrów mam do niebieskiej a 150 do żółtej.

Z białej od razu do czerwonej.

Ja gmina Grudusk a kolega skąd?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

to jeszcze ci się udało i masz w miarę normalne sprzedaż. ja gmina Sońsk i niebieska strefa, sprzedaż utrudniona na maxa i cena po łbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Niby mają dopłacać do ceny rynkowej tylko szkoda że średnia z 3 lat brana pod uwagę, a teraz korzystnie to z dnia sprzedaży by było.

  • Like 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jeśli nie znajdą asf-u w chlewniach to cena w dół w strefach będzie a jak znajdą w chlewniach to jeszcze dodatkowo będą do uchybień w bioasekuracji się przypierzać, ja już jakiś czas w strefie jestem i jeszcze trochę to tylko jedyna produkcja na gminie zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
Sadek napisał:

Niby mają dopłacać do ceny rynkowej tylko szkoda że średnia z 3 lat brana pod uwagę, a teraz korzystnie to z dnia sprzedaży by było.

jak by cena utrzymała się przez 3 lata na poziomie powyżej 6zl to średnia naszej sprzedaży wyjdzie wtedy niższa to i można wtedy myśleć o jakiejś dopłatą a tak to nie ma mocnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

strefa niebieska jak już uda się ustawić 160-180 szt świń przyjadą z Puław i wezmą, cena wyjściowa 5zl + VAT w wadze do 130kg - 3% na brud, maciory między 2,2-2,5 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Odnośnie rekompensat to czekam na wypłatę za wnioski złożone w lutym i lipcu , tylko odroczyli przesyłają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
3 godziny temu, rudinho11 napisał:

6.3 netto 58szt po 120 kg -1%. Maciory 4.5 netto

A jak startowa? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
2 godziny temu, bizon1 napisał:

Odnośnie rekompensat to czekam na wypłatę za wnioski złożone w lutym i lipcu , tylko odroczyli przesyłają 

Powiedzmy że rozumiem brak wypłaty za materiał siewny, dopłaty do wapna. Ale nie rozumiem jednego mówi się jaki to rolnik jest ważny ale jak brak mu zapłacić za to co wyprodukował i przez czyjąś nieudolność cena sztucznie spadła to już rolnik nie jest ważny.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
2 godziny temu, bizon1 napisał:

Odnośnie rekompensat to czekam na wypłatę za wnioski złożone w lutym i lipcu , tylko odroczyli przesyłają 

Dodam że za rezygnację z produkcji wypłacili wszystkim w ciągu max 14 dni chyba po to żeby się nie rozmyślili 

Taką to mamy Polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2424
4 minuty temu, Sadek napisał:

Powiedzmy że rozumiem brak wypłaty za materiał siewny, dopłaty do wapna. Ale nie rozumiem jednego mówi się jaki to rolnik jest ważny ale jak brak mu zapłacić za to co wyprodukował i przez czyjąś nieudolność cena sztucznie spadła to już rolnik nie jest ważny.

Ardanowski już od dawna gada żeby wprowadzić ubezpieczenia od utraconego dochodu - tzn obecnie świnie są np po 5,80zł/kg, za rok będą np po 3,50zł/kg tak więc rolnik posiadający ubezpieczenie otrzymałby część utraconego dochodu. Ale minister się tłumaczy że rolnicy niechętnie na to by przystali bo nie prowadzą księgowości. Wg mnie co za problem okazać faktury za sprzedaż, jeżeli by chciał takie coś wprowadzić to już dawno by to było. Podobnie z tuczem kontraktowym - miał być opodatkowany, na spotkaniu z ministrem wszyscy rolnicy klaskali, achy i ochy jaki to konkretny minister, chce ukrócić ten proceder, jest po naszej stronie i co - wielkie gó...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

male ubojnie kolo krakowa placa 8,2 + vat na wbc. poltusze sprzedaja po 10- rekordy cenowe- ale zbyt marny, pierwsza niedziela robocza i to nie na pewno, w tamtym roku juz w listopadzie dzien swiety nie swiecili-


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
4 godziny temu, dirk41 napisał:

strefa niebieska jak już uda się ustawić 160-180 szt świń przyjadą z Puław i wezmą, cena wyjściowa 5zl + VAT w wadze do 130kg - 3% na brud, maciory między 2,2-2,5 netto

Rozumiecie teraz jaki to jest biznes na ASF-fie? ZM  Sokolów  zysk netto r/r 25% za tamten rok REKORD W HISTORII! a Danish Crown 23%!!  Mięso ze stref robi robotę, wędliny nie tanieją.

Jest względny spokój.Teraz sobie wyobraźcie co będzie w tych zagłębiach na zachodzie jak przyjdzie miesiąc maj, zaczną się muchy jako wektor i zacznie się artyleria ognisk i bąbel  blokady na 30-40 dni w promieniu 10km i strefa niebieska o średnio średnicy 35-38km.

 

Edytowano przez Unexpected

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

moim zdanie nie pozwolą sobie na te 40 dniowe blokowania sprzedaży,zresztą tak wynikało ze słów PLW na dzisiejszym spotkaniu,podobno dążą do tego że jak po krwi są zdrowe to ma być możliwość sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

 

@krilan06 Opodatkowanie hoteli nic nie da jeżeli będą traktowani dalej jako rolnicy. Bo niby jak? Podatek dochodowy wprowadza? To i tak se rozliczy. 

Mnie najbardziej wkurwiaja cwaniaczki co na własną rękę kupują zagraniczne prosiaki/warchlaki i wielcy k**wa hodowcy. Na strajkach w pierwszym rzędzie. Za tych bym się wziął, a nie za hotelarzy.

Edytowano przez sumek666
  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Dontcry napisał:

3 godziny temu, rudinho11 napisał:

6.3 netto 58szt po 120 kg -1%. Maciory 4.5 netto

A jak startowa? 

6.00 netto startowa w Agat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
kopin napisał:

moim zdanie nie pozwolą sobie na te 40 dniowe blokowania sprzedaży,zresztą tak wynikało ze słów PLW na dzisiejszym spotkaniu,podobno dążą do tego że jak po krwi są zdrowe to ma być możliwość sprzedaży

a co oni za jedni w tej wielkopolsce są inni i lepsi że ma ich ten sam obowiązek zakazu sprzedaży przez 40dni nie obowiązywać a rolnika z mazowsza czy ze wschodniej Polski musi obowiązywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj