rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Rolnik1973    15370
1 minutę temu, sumek666 napisał:

Oprócz tego jest pełno lisów, saren, jeleni i danieli. 

I bobrów. 

Kurła całe lato nie było dzika na łące a dziś pojechałem do lasu na przejażdżkę zobaczyć czy wiatr nic nie złamał to na łące w jedmym miejscu zryte znaczy że jest.

No ale parę lat temu to na łące 2.5 ha więcej było zryte niż nie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie przybywać , bo po myśliwych też słuch zaginął . Za bardzo ich hejtują nawiedzone ekologi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
11 minut temu, Piegus napisał:

Bobry w wielkopolsce już tylko przy większych zbiornikach, przy tej suszy miejsca nie mogły dla siebie znaleźć.

Wuchta jest boberów

4 minuty temu, kopin napisał:

https://youtu.be/YHyOTyTXXdA

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/17808-dunczycy-postawili-ogrodzenie-na-granicy-z-niemcami-bronia-swojej-gospodarki-wbrew-opinii-brukseli


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

W moich stronach dzików sporo  mniej, pare lat temu ziemniaki pod samym domem miałem wyryte a kuku potrafiły w 50% ojebać. Teraz raczej po lasach się trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, zycietoniejebajka1 napisał:

Teeee pytanie Ci wczoraj zadałem, boisz się nawet odpowiedzieć? 😁😁

jakie pytanie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

 No to udało się myśliwym zaorać Polską produkcję wieprzowiny  teraz Niemcy i Duńczycy mogą świętować ciekawe tylko po ile ona będzie za rok ?   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Duńczycy zakończyli budowę płotu na zimnej granicy z Niemcami. Policzyli dziki wyszło, że mają 40 szt. w całym kraju. Zgadnijcie ile planują zastrzelić tej zimy? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Nie rozumiem dlaczego w Polsce nie można wytłuc dzików mamy wojska terytorialnie niech się trenują   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539
2 minuty temu, sumek666 napisał:

I ekozjebów

ekoterrorystów opłacanych przez zachodnie korporacje 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Gdyby rząd chciał to już dawno by dziki wybił, to jest tylko takie gadanie, że ktoś się temu sprzeciwia (ekoterroryści). W innych sprawach kiedy o wiele więcej jest protestujących to dziwnym trafem rząd i tak robi swoje. Tak więc niedługo cały kraj będzie w strefach i widocznie o to chodzi

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Właśnie oto chodzi myśliwym  zwalić cała winę na rząd ale jak rząd prosił o odstrzał to nie było chętnych teraz zapłacimy za to wszyscy w sklepie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2137
26 minut temu, tomek1974 napisał:

Właśnie oto chodzi myśliwym  zwalić cała winę na rząd ale jak rząd prosił o odstrzał to nie było chętnych teraz zapłacimy za to wszyscy w sklepie. 

Co za problem był zebrać wojsko? W ramach ćwiczeń by sobie trochę postrzelali. Ubite tusze spalić/zakopać i kończymy temat ASFu w Polsce. Aby zapobiec katastrofie ekosystemu myśliwi ruszają swoje zakute łby i regulują populacje pozostałej dzikiej zwierzyny do odpowiednich wartości.

Fajnie sobie pisać, szkoda że nic z tego nie wyniknie i za maks pół roku jakaś strefa pojawi się w mojej części Wielkopolski :| 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Rząd prosił? Rząd jest od działania a nie od pobożnych życzeń. W Belgii strzelają do dzików, Czesi, Niemcy, Duńczycy też, a w Polsce nie, bo myśliwi nie chcą? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
8 godzin temu, sumek666 napisał:

Teraz to się chłopaki że wschodu ucieszą 

Link do artukułu T.o.p. A.g.r.a.r

https://tinyurl.com/wph8qkm

Będzie Będzie zabawa Będzie się działo aż myśliwych Będzie mało

Będzie głośno

Będzie nie znośnie gdy będą tłukli dziki całą noc

Hoppa

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103

Na wschodzie tyle czasu żyjemy w strefach....był czas trzeba było się na to przygotować że i zachód będzie cały w ASF. Rząd i tak nic nie zrobi


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Będzie Będzie zabawa Będzie się działo aż myśliwych Będzie mało

Będzie głośno

Będzie nie znośnie gdy będą tłukli dziki całą noc

Hoppa

Urodzony artysta 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
8 godzin temu, tomek1974 napisał:

Właśnie oto chodzi myśliwym  zwalić cała winę na rząd ale jak rząd prosił o odstrzał to nie było chętnych teraz zapłacimy za to wszyscy w sklepie. 

Czy to nie obecny rząd tak zmienił prawo myśliwskie[zniesienie kar za przeszkadzanie podczas polowań] napisze jeszcze raz to państwo może obecnie wypowiedzieć dzierżawę obwodów za nie wykonanie planów jakoś nie ma o tym słychać, jeszcze jedno słynne liczenie dzików parę lat wstecz przez nadleśnictwa z ustalonym terminem zakończenie 31.10 gdzie u mnie w 350 ha lesie oficjalnie wpisano 1szt dzika a podczas koszenia kuku obok naliczyliśmy ok 140,okoliczne koło wykonuje plan odstrzału na poziomie ok 120% rocznie i tak na oko jest jakby mniej dzików,przynajmniej na tą chwilę nie ma widać stad liczących pow 20szt ,za to coraz większym problemem stają się jelenie,daniele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 godzinę temu, kaj napisał:

Na wschodzie tyle czasu żyjemy w strefach....był czas trzeba było się na to przygotować że i zachód będzie cały w ASF. Rząd i tak nic nie zrobi

To że było wiadomo że dojdzie  to żadna nowośc,a przygotować się? jak się chcesz przygotować do ograniczeń związanych ze strefami?

poza tym czasem nie ma co porównywać jak kiedyś komunikat s łyszałem na początku że w całej gminie zlikwidowano wszystkie świnie -ok 150 szt,to o czym tu gadać jak w wielkopolsce czasem duży hodowca tyle to w kieszeni nosi,

i nie piszę tego żeby kogoś obrażać ,bo są specyfiki regionów  gdzie np .podlasie w bydle jest tym czym wielkopolska w trzodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj