rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

staszek131415    3760
15 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Moje kabany jutro jadą na wycieczkę odpoczną sobie od upałów .

A Puławiaki wyproszone?

galan99    568

Gmina Skierbieszów już jest strefa  ASF  padłe świnie , dziki stoją tabliczki strefa czerwona , a dzików jest do jasnej cholery i trocha .

zetorki12    7709

No tabliczki dziki powstrzymają . Czyli możesz spać spokojnie .:ph34r:

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

RafaKdziela    392
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

A Puławiaki wyproszone?

Ta już duże są .Mleko jest tłuste pogoda dopisuje -ciepło ,to rosną ,jak na drożdżach .

• Haha 1

I love salsa

ws71    349

Macie tu dyskusje o ,,puławiakach" niedawno sąsiad się napalił,nawiązał kontakt z firmą,poczynił przygotowania ,w zeszłym tygodniu szanowni przedstawiciele przybyli podpisać  umowę wchodziło w grę 100 loszek i tuczenie od nich przychówku, już miała nastąpić finalizacja umowy , doszło do określenia ceny zbytu tuczników i w tym miejscu sąsiad dostał szoku proponowano mu całe 5% powyżej  ceny rynkowej normalnych tuczników + mgliste zapewnienia że w przyszłości może liczyć na kolejne 5 % , grzecznie im podziękował za taki interes , według mnie to jest szukanie naiwnych,przecież na obecną chwilę to jest nieoplacalny biznes,w jego przypadku robił by za 20 gr/kg więcej jak dostaje obecnie za normalne tuczniki

• Like 3

Dontcry    19
2 godziny temu, gomez181 napisał:

-2🇩🇪

Ciekawe czy nasi odrazu obniza bo tam spadek.. 

AdamRo    187
56 minut temu, ws71 napisał:

Macie tu dyskusje o ,,puławiakach" niedawno sąsiad się napalił,nawiązał kontakt z firmą,poczynił przygotowania ,w zeszłym tygodniu szanowni przedstawiciele przybyli podpisać  umowę wchodziło w grę 100 loszek i tuczenie od nich przychówku, już miała nastąpić finalizacja umowy , doszło do określenia ceny zbytu tuczników i w tym miejscu sąsiad dostał szoku proponowano mu całe 5% powyżej  ceny rynkowej normalnych tuczników + mgliste zapewnienia że w przyszłości może liczyć na kolejne 5 % , grzecznie im podziękował za taki interes , według mnie to jest szukanie naiwnych,przecież na obecną chwilę to jest nieoplacalny biznes,w jego przypadku robił by za 20 gr/kg więcej jak dostaje obecnie za normalne tuczniki

Pisałem, to pic na wodę. Paru cwaniaków wyciągnie kilka milionów z unii na budowę albo modernizację zakładów a rolnika po rozliczeniu inwestycji kopnie się w doope.

• Like 3

sylwekbarca2    31
41 minut temu, Dontcry napisał:

Ciekawe czy nasi odrazu obniza bo tam spadek.. 

Gobarto od jutro -10, a w piątek zmniejszony ubój.

RafaKdziela    392
7 godzin temu, ws71 napisał:

Jestem w programie hodowlanym ,ochrony ras rodzimych ,lecz w życiu nie słyszałem o takich bzdurach !!!!!

Mimo ,że znam naprawdę sporą grupę hodowców puławiaków .

Rolnik kasuje dodatkowe dopłaty do maciory i ewentualną różnicę za kg sprzedawanego żywca .

Mogę tu wymienić kilka bardzo ,lub mniej znanych osób ,które regularnie występują w tv i zajmują się hodowlą puławiaka i każdy z nas ma hodowlę w cyklu zamkniętym .

Co to za cyrki z odchowem warchlaka puławiaka ?????

I love salsa

ws71    349

Czyli hodowla trzody dla dopłat bo z ekonomicznego punktu to nie ma zadnych szans, przecież zimą na tym forum był temat wałkowany że firma zapewnia odbiór tucznika o 1zł/kg drożej od ras konwencjonalnych .

• Like 1

RafaKdziela    392

@ws71 wszystko co trzeba napisałem wyżej .Temat który poruszyłeś wyżej uważam za zamknięty odnośnie puławiaka .Dziwi mnie ,że ludzie takie farmazony rozsiewają ,jak nie mają zielonego pojęcia na ten temat .Kto chce coś wiedzieć to dzwońcie do Polsusu do kierownika Marka M.

I love salsa

staszek131415    3760

Podobno Polsus do końca roku przestanie istnieć .......tak Ardanowski spiera rodzimą hodowlę połowa Puławiaków to tylko dla dopłat trzymają bo nie ma komu kupować tuczników

RafaKdziela    392
Napisano (edytowany)
Dnia 13.06.2019 o 20:10, staszek131415 napisał:

Podobno Polsus do końca roku przestanie istnieć .......tak Ardanowski spiera rodzimą hodowlę połowa Puławiaków to tylko dla dopłat trzymają bo nie ma komu kupować tuczników

Stachu pier..lisz ,jak byś octu się napił .

Polsus ma się bardzo dobrze i przybywa nowych hodowców .Puławiaki schodzą ,jak ciepłe bułki .

Najwięcej zawsze mają do powiedzenia eksperci ,co byli w du..e i wiedzą ... .

Oświecę wszystkich ekspertów ,co wiedzą lepiej .Puławiaki schodzą za granicę i rynek dynamicznie się rozwija 😉

Edytowano przez RafaKdziela
  • Like 2

I love salsa

ws71    349
7 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Stachu pier..lisz ,jak byś octu się napił .

Polsus ma się bardzo dobrze i przybywa nowych hodowców .Puławiaki schodzą ,jak ciepłe bułki .

Najwięcej zawsze mają do powiedzenia eksperci ,co byli w du..e i wiedzą ... .

Oświecę wszystkich ekspertów ,co wiedzą lepiej .Puławiaki schodzą za granicę i rynek dynamicznie się rozwija 😉

Mam znajomego w zarządzie tej organizacji i ostatnio podczas zebrania w Warszawie , dokładnie prawie cały zarząd zachwycał się jak to dobrze i świetlana przyszłość przed tą organizacją i na koniec zebrania wstaje gość[pierwszy raz na zarządzie sie pojawił]  i stwierdził że on nie widzi sensu istnienia tej organizacji w obecnej formule i należy przeprowadzić daleko idące zmiany w tej  organizacji, pan ten był o żółtej karnacji skóry i po jego wystąpieniu całe towarzystwo było mocno zdziwione ,także faktycznie może w Polsusie dojść do zmian.

• Like 1

RafaKdziela    392

@ws71 nie wypowiadam się na temat zebrań zarządu ,ponieważ tam mnie nie było .

Sprawa jest prosta .

Stachu gada od rzeczy i chyba jeszcze go suszy po weekendzie .

Szkoda czasu na przekonywanie niedowiarków .

Ja swoje zarobię i mi to pasi ☺️

I love salsa

kopin    2296

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/handlarz-bydlem-prowadzi-glodowke-pod-upadla-ubojnia-by-wymoc-zaplate,86676.html

oczywiście farmer

To jest przykład że i handlarze  nie mają tak łatwo jak to z boku wygląda czasem-kupić samochód i już manna z nieba leci

Tylko co mu to da? Padnie w tym upale i tyle zyska... 

Firmy już niema, właściciel ubojni w najlepszym wypadku też już groszem nie śmierdzi bo komornik łapę nad wszystkim trzyma.. 

AdamRo    187
1 godzinę temu, kopin napisał:

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/handlarz-bydlem-prowadzi-glodowke-pod-upadla-ubojnia-by-wymoc-zaplate,86676.html

oczywiście farmer

To jest przykład że i handlarze  nie mają tak łatwo jak to z boku wygląda czasem-kupić samochód i już manna z nieba leci

Swego czasu na cenach bydła robił sobie dobrą reklamę, pod nickiem Parkur. Pamiętacie ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Konrad531
      Cytując klasyka: "Nowy rok - nowe możliwości". Zapraszam do wspólnej dyskusji
      Kontynuacja tematu:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263850-ceny-mleka-2018/
    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 

• Przez danielhaker
      Jak wyglądają ceny nawozów sztucznych w sezonie 2019?
      Po ile dało się wam kupić następujące produkty?
      Ostatnio dostałem następującą ofertę na nawozy azotowe:
      Saletrosan 26 cena 920 netto / tona w workach BB
      Zaksan 32 - cena 880 netto / tona w workach BB
      Saletrzak - cena 939 netto / tona BigBag.
      Przchodząc do nawozów wieloskładnikowych (NPK) na razie pytałem tylko o polifoskę 6 - cena 1560 netto / tona.
      Kontynuujemy temat: 
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.