rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

Miejmy nadzieję że ten pomysł ministra nie przejdzie.

Wystarczy że na suszowym do łąk uje🤐ał, 

Panie Minister jeśli to czytasz a wprowadzisz ten głupi projekt to na wybory prezydenckie mego głosu i domowników  nie dostaniecie, 

Pozdr.

Coś czuję że tym wpisem przekonasz ministra i cały rząd

😁😁😁😁

47 minut temu, sumek666 napisał:

Słowa górnolotne ale wyjdzie jak zawsze ;)

Wcześniej myśleliśmy po prostu "nas to nie dotyczy, przez Wisłę nie przejdzie" co z resztą rząd zapewniał, że tak będzie 

No, nie przeszedł to prawda, ale może przejechał, abo przeleciał 🤭🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Jak może być zgoda między rolnikami jak ten większy twierdzi, że mali mu zawadzają i najlepiej jakby swoją ziemię mu odsprzedali. Albo inny przykład- jeden rolnik jeździł drugiemu po polu i niszczył bez powodu uprawy, otarło się o policję i ten pierwszy z tekstem do policjanta- ale panie, ja mam 120ha!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla tych co biadolą nad losem Ursusa . Proszę sobie poczytać. Kupili zakład za 1 zł sprzedali traktory Etiopii  za kredyt  jaki kraj ten dostał od naszego państwowego banku to działali. Utopili dotacje unijne nicego nowego nie skonstruowali a teraz płacz ze rząd nie pomaga a rolnicy kupuja inne marki. Artykuł z roku 2015

https://www.forbes.pl/przywodztwo/ursus-andrzej-i-karol-zarajczykowie-stawiaja-firme-na-nogi/8zdvvye

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadnej hali nie kupili ani gruntów  ,A za znak zapłacili 8 baniek

Więc do fabryki było daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Chciałbym wrócić do wczorajszego tematu dopłat do TUZ. Znalazłem chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. 

Jeżeli TUZ zajmują np 5 czy 10% ogólnej powierzchni wtedy dopłaty zostają. Jeżeli jest ich więcej niż te kilka procent wtedy zabrać. Zostawiając kryterium 0,3 DJP

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sumek . Tak się zastanawiam . Ile będziesz stratny jak zmienią zasady dopłat co TUZ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Rolnik1973 napisał:

O i to jest myśl

Pisz do ministra

Lepiej nich startuje na ministra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik1973 napisał:

Ja 3700

Jebaj to . Sąsiad co bierze łąkę złoży i weźmiesz kasę niby za dzierżawę . Dawno tu piłują buźki że dopłata dla tego co uprawia , a dopłaty do produkcji . Nie lubią hamaków i namieszali Twojemu ministrowi .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
7 minut temu, zetorki12 napisał:

Sumek . Tak się zastanawiam . Ile będziesz stratny jak zmienią zasady dopłat co TUZ ?

1,01 ha TUZ 

 

2 minuty temu, zetorki12 napisał:

Jebaj to . Sąsiad co bierze łąkę złoży i weźmiesz kasę niby za dzierżawę . Dawno tu piłują buźki że dopłata dla tego co uprawia , a dopłaty do produkcji . Nie lubią hamaków i namieszali Twojemu ministrowi .

Widzisz moje rozwiązanie jest proste i legalne. To co piszesz to kombinatorstwo. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Legalne , ale Napisane pod Ciebie . Zawsze jest ktoś niezadowolony i uważa się za pokrzywdzonego . Ja np zawsze czułem się pokrzywdzony o 500+ . Teraz nie , bo dali i mojemu . Co do łąk , to mi obojętne , bo ja sam zbieram , a dopłaty właściciele biorą . Ale słabo się wysilili żeby lewe dopłaty zlikwidować .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083
10 minut temu, zetorki12 napisał:

Napisane pod Ciebie

Przepraszam bardzo. Ja tutaj widzę pierwszy raz korzyść dla wschodu i zachodu kraju ;)

 

11 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Za 2 tygodnie będę pisał z żółtej strefy


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

no więc jak widać nic nie dają te ogrodzenia i płoty bo nim postawią płot to dziki robią hop siup i są już kilkanaście kilkadziesiąt kilometrów dalej. pic na wodę fotomontaż. już piszę z zółtej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258
35 minut temu, zetorki12 napisał:

Jebaj to . Sąsiad co bierze łąkę złoży i weźmiesz kasę niby za dzierżawę.

No to takie proste może nie być. Sąsiad teraz bierze, ale i nie płaci. Godzi się na to. Inaczej może być, gdy na Rolnika łąkę, dopłatę weźmie. Wtedy może się okazać, że powie wydzierżawiającemu, że ów dostanie pół dopłaty, albo niech się buja ze swoją łąką. Logiczny Rolnik, skalkuluje ile to godzin hamak bezczynnie wisiał pod gruszą będzie, gdy On z kosiarką, pająkiem, prasą, po łące tłukł się będzie i powie, dobra, dej te pół, bo lepsze to niż podskakiwanie po kretowiskach, miast hamaczenia się. 

Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

A między Polska a germańcem to jaka granica jest.

Palik wbity, czy bruzda?

Rzeka, Nysa Łużycka. Latem suchą nogą przez nią przejść można. 

  • Thanks 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Teraz to dzika można w d*pę pocałować, na walkę z nimi był czas zaraz jak przeszły wschodnią granicę.
Tak się kończą chore urojenia myśliwych, niby ekologów i niby obrońców demokracji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, thefarmer napisał:

no więc jak widać nic nie dają te ogrodzenia i płoty bo nim postawią płot to dziki robią hop siup i są już kilkanaście kilkadziesiąt kilometrów dalej. pic na wodę fotomontaż. już piszę z zółtej

daj spokój oni tylko gadają jak bedą zwalczać ASF .... tak gadają już 5 rok a dziki jak biegały tak biegają. 

Ja znam logikę władzy. Po co zwalczać ASF za 6 miesięcy cała polska bedzie w strefie a wtedy wyjdzie minister i powie ze odsztrzał zbedny bo i tak choroba w całym kraju i szkoda pieniedzy na zwalczanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tylko sie modle aby do strefy trafił sokołów w Gadkach wtedy będą odbierać w osciennych powiatach , najgorzej by było jakby średzki, jarociński był w strefie a poznański nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj