rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
6 minut temu, Piegus napisał:

@kanalia36, chłopie ty już odstaw tę marychę zza stodoły, bo ci nalot zrobią i odwołanie do żadnego sądu nie pomoże. Zanim przedsiębiorstwa hodujące świnie powygrywają sprawy, to PiS dawno nie będzie rządził.

oczywiście ale nastepni zapłacą, a same pozwy pisiory się wystraszą. Inaczej by to wszystko wyglądało jakby ludzie ze wschodu pozakładali sprawy  w 2016r,  już dzis pewnie by pozapadały wyroki pierwszej instancji o odszkodowaniach i sprawa wygladała by inaczej.

A co do rzadów PIS Ty myślisz ze obecna opozycja wygra kiedy kolwiek?????  nigdy pedały i degeneraci nie wygrają. Pis straci władze na rzecz ludzi i partii która jeszcze nie istnieje a nie na rzecz Schetynowych durniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689
37 minut temu, kanalia36 napisał:

Jak z czego to nie Waleński- Pięta bez majatku  wyrok sadu i konto skarbu Państwa zablokowane. Skarp Państwa to najlepszy dłuznik pod słońcem, konta bankowe, budynki, udziały w orlenach pzu, itd.

wypłata z odszkodowaniami jest taki kłopot ze PIW wypłaca odszkodowania ze swojej puli jaką dostał na dany rok od Ministra rolnictwa  działa tak  jak koła łowieckie. szłyszałeś aby jakieś koło wypłaciło pełne odszkodowanie samo z siebie???? tylko jak wyrok sądu mają to sie kasa znajduje i zaraz grodzą za darmoche twoje pole. To samo PIW jak wypłaci za dużo odszkodowań to bedzie musiał pozwalniać ludzi z urzędu  dlatego nie wypłacają niczego.

Niestety jak wpadnie ASF to tylko droga sadowa najpierw administracyjna potem cywilna. Na wschodzie ile ludzi się sądzi z PIW ???? prawie nikt dostali decyzje PIW o odmowie odszkodowania i położyli uszy po sobie i pisza" h*je nic nie dali" ciekawy jestem ilu odwołało sie chociażby do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego- 100 zł sprawa. Podejrzewam ze nie liczni.

Dlatego rządzący mieli w d*pie rolników ze wschodu z ASF i nie zwalczali wirusa. A teraz w jak wirus jest na zachodzie to szraczki dostają, bo wiedzą ze tu 95% decyzji o odmowie odszkodowania zostanie zaskarzonych do Sadów Administracyjnych a jak to nie pomoże to cywilnych  i predzej czy pózniej zaczną bulić i program 500 plus do kasacji i koniec rządów

No ladnie. To ludzie ze wschodu to durnie a na zachodzie to same cwaniaki. Haha. 

doj**ia ci kontrole, w sadzie pobujasz sie kilka lat i ch*ja dostaniesz nie wygrasz. Jak chca to dadza, jak nie to nie. Weterynarja jest chroniona ustawami  i ty mozesz sobie cwaniakowac na forum. A jak swinie ci wybija, pasze i produkty zniszcza, zakaz hodowli dostaniesz bez odszkodowania to zamim wyrok dostaniesz komornik juz cie zlicytuje.

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Bugii napisał:

No ladnie. To ludzie ze wschodu to durnie a na zachodzie to same cwaniaki. Haha. 

doj**ia ci kontrole, w sadzie pobujasz sie kilka lat i ch*ja dostaniesz nie wygrasz. Jak chca to dadza, jak nie to nie. Weterynarja jest chroniona ustawami  i ty mozesz sobie cwaniakowac na forum. A jak swinie ci wybija, pasze i produkty zniszcza, zakaz hodowli dostaniesz bez odszkodowania to zamim wyrok dostaniesz komornik juz cie zlicytuje.

kolego nie pisałem ze durnie nie wmawiaj mi tego napisałem ze podpuszczali sprawę pogodzili się z sytuacją.  dlatego też z nimi się nikt nie liczy z rzadzacych.

A pomuc na wschodzie powinna ta cała durna Agrounia, zamiast robić protesty z garstka ludzi to zebrać pokrzywdzonych i wnieść pozwy zbiorowe bo maja na to kase. i o to mi chodziło.

Czytaj chłopie ze zrozumieniem 

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Prezes agro uni to dostal jakas kase od rządu z promocji żywności. Gdzies taki artykul czytalem, wiec zadnych pozwow nie beda skadac, tylko do koryta chca sie dostac.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I to prawda i prawda co piszesz ze zanim dojdziesz sprawiedliwości komornik cie zlicytuje jednak na zachodzie jest dużo bogatych spółek i oni się bedą procesować i wygraja dlatego rząd taka ma szraczkę teraz a na wszchodzie ludzie sami podpuszczali sprawę  nikt im nie pomógł  i jest jak jest a rząd myslał ze ASF zatrzymał na lini Wisły i po problemie. a nie ze ludzie tam są gorsi czy coś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976

Kanalio nawet jeśli ,,rząd''zapłaci to finalnie to My podatnicy zapłacimy za ich błędy. Trzeba było ruszyć d*pę jak się zbliżało do nas to świństwo. Patrząc na to co się dzieje, to widzę że i tak to wszystko musi konkretnie pierdolnąć żeby potem wróciło do normy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Rolnik1973 napisał:

12 minut temu, kanalia36 napisał:

rząd beknie , beknie za ASF jak w Wielkopolsce zaczną masowo wybijać świnie to pójdą pozwy zbiorowe- " za nie wykonywanie swoich uprawnień władczych państwa"  i państwo będzie wypłacać miliardowe odszkodowania. ZA smog Shrek ( Jerzy Stuhr) dostał 20 tys. odszkodowania argumentował to ze dostał raka krtani przez brudne powietrze i wygrał.

Wygrają i rolnicy jak nie w Polsce to w sądach unijnych, bo ASF jest od 2014 roku nie pobudowali płotu, nie wybili dzików mimo ze przepisy UE nakazywało to zrobić. Mamy tu szkode art 415 KC z winy Państwa Polskiego - skrajne umyślne zaniedbanie.  Więc  jak zaczną bulić wielkopolskim rolnika miliony za świnie to suma wydawana z budżetu  na 500+ to będzie na jak na cukierki.

Miałem Cię za poważnego gościa, ale tym wpisem pogrzebałeś wszystko, kurła za asf u świń rząd nie odpowiada.

rząd nie odpowiada, a kto inny? Ja sam? To moja wina że dzik w zbożu mi buchtuje? Skąd mam wtedy ziarno wziąć i słome? Z Ukrainy? Pasteryzować mam pasze przed wsypaniem do karmnika ? Ktoś wspomniał o virkonie. Jaka jest jego skuteczność przechodząc przez mate.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Poniżej 4 stopni nie dziala  w ogóle ,  lub rozciąga sie na godziny aby uzyskac zadowalający efekt biobójczy, szalenstwo zacznie sie od maja

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
11 minut temu, ws71 napisał:

Poniżej 4 stopni nie dziala  w ogóle ,  lub rozciąga sie na godziny aby uzyskac zadowalający efekt biobójczy, szalenstwo zacznie sie od maja

Te maty to jest nie poważne opony samochodu i obuwie i to wszystko a gdzie pozostała części ubrań i tak samo samochodów ,podwozie  nadkola , przecie teraz mokro w wszystko  ścieka z samochodu . To żeby zabezpieczyć to kwarantanna całego samochodu i człowieka .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Kanalio nawet jeśli ,,rząd''zapłaci to finalnie to My podatnicy zapłacimy za ich błędy. Trzeba było ruszyć d*pę jak się zbliżało do nas to świństwo. Patrząc na to co się dzieje, to widzę że i tak to wszystko musi konkretnie pierdolnąć żeby potem wróciło do normy.

oczywiście masz racje zapłacimy w podatkach  za wszystko co te barany zrobiły.

W woli doprecyzowania nigdy nie mówiłem ze ludzie ze wschodu to tacy i owacy moja wypowiedzi składają się do dwóch rzeczy ludzie tam sami za szybko odpuscili sprawę  powinni walczyć bardziej, a dwa zostali olani przez wszystkie organizacje rolnicze nikt im tam nie pomógł, jakby dostali  chociaż wsparcie prawne tez by działali inaczej wypieli się na nich wszelkie izby rolnicze, Samoobrony, Agrounie.  Dlatego jak widze tych baranów na drogach to bym ich sam gnojówka polał  bo kase na spotkaniach brać to kołodziejczak umiał ale kase wydać porzytecznie  to juz nie bardzo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Będąc w weterynarii spytam jak dezynfekować auta po Żywiec jak będzie poniżej 4 stopni i tak trzeba dodać glikol aby nie zamarzło.

Ogólnie z tego co widzę to musimy się nauczyć z tym żyć, pół roku w czerwonej. Tylko u nas sytuacja wyglądała tak że znaleziono ok. 10 martwych dzików zakażonych i kolejne przeszukania nic nie znaleziono, było też 1 ognisko.

4 miesiące jest spokój.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5324
5 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Miałem Cię za poważnego gościa, ale tym wpisem pogrzebałeś wszystko, kurła za asf u świń rząd nie odpowiada.

 Ale władza ma instrumenty do ograniczenia bądź całkowitego zwalczenia asf  , władza nie potrafi poradzić sobie z problemem....  WON od koryta

  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Sadek napisał:

musimy się nauczyć z tym żyć, pół roku w czerwonej.

Nie żartuj . Musisz już myśleć jak i co robić bez świń . Poważnie piszę .

29 minut temu, galan99 napisał:

Te maty to jest nie poważne opony samochodu i obuwie i to wszystko a gdzie pozostała części ubrań i tak samo samochodów ,podwozie  nadkola , przecie teraz mokro w wszystko  ścieka z samochodu . To żeby zabezpieczyć to kwarantanna całego samochodu i człowieka .

To wszystko jest jeden wielki pic . Sami nie wiedzą jak wirus się przedostaje . Znajdowano już go w małych obórkach jak i w ogromnych chlewniach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826
1 godzinę temu, Sadek napisał:

Będąc w weterynarii spytam jak dezynfekować auta po Żywiec jak będzie poniżej 4 stopni i tak trzeba dodać glikol aby nie zamarzło.

Ogólnie z tego co widzę to musimy się nauczyć z tym żyć, pół roku w czerwonej. Tylko u nas sytuacja wyglądała tak że znaleziono ok. 10 martwych dzików zakażonych i kolejne przeszukania nic nie znaleziono, było też 1 ognisko.

4 miesiące jest spokój.

Cały teren obiektu jest naturalnie ogrodzony zgodnie z zaleceniami urzędowymi. Maksymalnemu ograniczeniu uległ wjazd pojazdów w pobliże fermy. Firma posiada własną stacje mycia i dezynfekcji pojazdów. Po usunięciu zanieczyszczeń są one myte i dezynfekowane poprzez pianowanie, a następnie suszone specjalnymi nagrzewnicami.

Zdaniem Piotra Cybulskiego, to właśnie transport jest najsłabszym ogniwem w całym łańcuchu bioasekuracji. Tyczy się to szczególnie okresu zimowego, kiedy to ze względu na niskie temperatury skuteczna dezynfekcja środków transportu jest bardzo utrudniona. Zagrożenie jest o tyle duże, gdyż tuż za granicą województwa pomorskiego rozpoczyna się obszar w którym występują przypadki i ogniska ASF:

- Oczywiście jesteśmy świadomi zagrożenia, ale tak naprawdę nie mamy na nie większego wpływu. Robimy to co możemy – przykładamy wielką wagę do kwestii bioasekuracji. Nic więcej nie da się zrobić, musimy po prostu nauczyć się żyć z świadomością tego zagrożenia – zakończył swoje wystąpienie Piotr Cybulski.

 

Fragment pochodzi z agrofoto.pl[farm] także przeciętny hodowca jest na dłuższą metę bez szans,niedaleko mnie jest zarodowa ferma dawnego Poldanoru ,poza podwójnym 1,5m ogrodzeniem jak na razie nic się nie zmienia,budynki są ok 100m od drogi powiatowej i 200 m od sporego kompleksu leśnego

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

co sie przejmujecie-kunie wyscigowe bedziecie chodowac a potem w kazdej gminie zrobi sie tor wyscigowy, beda gonitwy i przymusowe[dla beneficjentow dojnej zmiany] obstawianie wynikow i za to bedziemy zyc..

taka wizje snul dzisiaj minister[z naciskiem na mini] w krakowie , na bloniach-to taka laka niedaleko wawelu- beda sie niedlugo odbywac takie wyscigi, jezdziectwo to w kazdym rozwinietym panstwie wazny sektor gospodarki,ktory przynosi miliardy zyskow.

jak ktos nie wierzy nie poszuka sobie kroniki krakowskiej o 18:30


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Troszku nie w temacie ale to ciekawe .

Paragraf 3 ustawy 447, o własności bezspadkowej, jest częścią, która ujawnia zamiary ustanowionego prawa. Zgodnie z obowiązującymi przepisami własność dziedziczna staje się własnością państwa. Po II wojnie światowej było wiele nieruchomości bez właścicieli (zarówno należących do Polaków, jak i Żydów) i od tego czasu jest sprzedawana.

 

Prawo to może powodować spustoszenie w kraju, ponieważ zdecydowana większość Polaków ma własne domy. Nawet w stosunkowo kosmopolitycznej stolicy Warszawy 79% mieszkańców miast ma swoje domy i mieszkania.

Na mocy S447 każdy polski Żyd lub potomek wzmiankowanego polskiego Żyda może dochodzić roszczeń do nieruchomości uznanych za bezspadkowe i sprzedanych po wojnie. W ten sposób cała ziemia, która mogła być własnością Żydów przed 1939 r., zostanie przekazana diasporze globalnych Żydom. Jeśli to prawo zostanie wprowadzone w życie, około 30% warszawskich właścicieli domów będzie zmuszonych płacić „czynsz” przypadkowym Żydom, którzy twierdzą, że przeżyli Holokaust lub ich potomkom w Nowym Jorku i Tel Awiwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574
2 minuty temu, kopin napisał:

świnie , konie , teraz kurczaki ,  za jakiś czas krowy mleczne , a na końcu nas będą przeganiać ludzi , bo Pany będą wracać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

galan-za taka chalupe to ci pewnie sporo kaza placic, a tak wogle to wszyscy w domu zdrowi ???

a co ja bidny mam zrobic jak moj dom jest w rodzine od przynajmniej 150 lat ?? komu mam placic ??


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
Sadek napisał:

Będąc w weterynarii spytam jak dezynfekować auta po Żywiec jak będzie poniżej 4 stopni i tak trzeba dodać glikol aby nie zamarzło.

Ogólnie z tego co widzę to musimy się nauczyć z tym żyć, pół roku w czerwonej. Tylko u nas sytuacja wyglądała tak że znaleziono ok. 10 martwych dzików zakażonych i kolejne przeszukania nic nie znaleziono, było też 1 ognisko.

4 miesiące jest spokój.

niebieska strefa na północnym mazowszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123
2 godziny temu, dirk41 napisał:

niebieska strefa na północnym mazowszu?

Tak jest widoczna na mapie ASF koło Ciechanowa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274
18 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nie żartuj . Musisz już myśleć jak i co robić bez świń . Poważnie piszę .

To wszystko jest jeden wielki pic . Sami nie wiedzą jak wirus się przedostaje . Znajdowano już go w małych obórkach jak i w ogromnych chlewniach .

Co dadzą maty ,siatki w oknach, książki wejść/wjazdu,jeżeli czymś trzeba żywić trzodę. Dziki sobie ryją po polach a potem się to zwozi do domu.

Chyba dzik podpisze książkę wjazdu na pole. Byłem ,jeszcze wrócę.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
Sadek napisał:

2 godziny temu, dirk41 napisał:

niebieska strefa na północnym mazowszu?

Tak jest widoczna na mapie ASF koło Ciechanowa.

to ja też z tej strefy, nie zdążyliśmy przyzwyczaić się do czerwonej a od razu była niebieska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj