rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

PRIMO    8046

Już prawie dwa tygodnie o tym ASF-ie w wielkopolsce trąbią w mediach a wy dopiero teraz ten temat drapiecie. 😏

Edytowano przez PRIMO
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, zetorki12 napisał:

Cyba śnisz . 

Kurla zakichany spec od literówek 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziękuję . Już poprawiłem . :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, zetorki12 napisał:

 . Pop paru 

😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też . :D

Cieszę się że tak uważnie czytasz moje posty . 9_9

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548
7 minut temu, QuQurydza napisał:

Pierwsze mieszalnie w DE nie przyjmują zboża z PL.

Co to będzie oznaczać dla Polski .

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, QuQurydza napisał:

Pierwsze mieszalnie w DE nie przyjmują zboża z PL.

Ale jak to, przecież @damianzbr pisał, że ASF i ogólny brak produkcji zwierzęcej nie będzie dla polskich rolników żadnym problemem. Że się wyeksportuje itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348
7 minut temu, Piegus napisał:

Ale jak to, przecież @damianzbr pisał, że ASF i ogólny brak produkcji zwierzęcej nie będzie dla polskich rolników żadnym problemem. Że się wyeksportuje itd. :)

Dobrze żem nawozu nie kupił jeszcze, no a teraz to już się lejkiem posieje by oszczędzić na paliwie, nie trzeba raz przy razie jezdzić😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7548

Skoro ASF  nie hamuje , nie to że sieję panikę ale u nas na wschodzie może być nie ciekawie jutro uciekam z pszenicą nie mam jej dużo do 60 ton ale kto wie co będzie w styczniu . Boć tu mądry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Dobrze żem nawozu nie kupił jeszcze, no a teraz to już się lejkiem posieje by oszczędzić na paliwie, nie trzeba raz przy razie jezdzić😁

Upraw normalnie, ewentualnie delikatnie przytnij dawki nawozu. Na Twoich piachach siew rzutowy to beznadziejny pomysł, ale zrobisz jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1260
50 minut temu, QuQurydza napisał:

Pierwsze mieszalnie w DE nie przyjmują zboża z PL.

Skąd takie info? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

widze ze wasza wiedza prawna jest znikoma.

Piszecie że rządu za 4 lata nie bedzie OK . ale w Polsce obowiązuje ciągłość prawna nie zapłaci rząd PIS, zapłaci nastepny rząd jako kontynuator prawny - przykład pozwy o smog smog jest od 4 lat czy od 25 ????

Kolejna sprawa  co ma do tego uchybienia w bioasekuracji???? odszkodowania  od PIW to prawo administracyjne a pozew w trybie kodeksu cywilnego to inna bajka. Ludzie nie dostają odszkodowań bo np. za późno złosili przemieszczenie, co to ma do rozprzestrzenia wirusa??? nic w trybie cywilnym liczy się bezpośrednia przyczyna  szkody, w Trybie cywilnym to PIW musi ci udowodnić ze twoje świnie zachorowały bo np. sam wniosłes wirusa bo kupiłes prosiaki z niewiadomego źródła a nie ze kwitek miałes nie taki .

kolejna sprawa rząd jest odpowiedzialny za zwalczanie ASF wystarczy udowodnić w Sądzie ze rząd to zaniedbał- tak trudno to zrobić.

ps, PIW płaci odszkodowania za świnie jakie masz na stanie np. 100 sztuk a ja mówie o odszkodowaniu za świnie jakie masz i utraconym zarobku przez nastepne  lata to są kosmiczne pieniadze i rząd spółką rolnym w Wielkopolsce, Kujawskim i Zachodnio- Pomorskim  w zębach przyniesie. 

Ja się dziwie Agrouni i rolniką ze wschodu ze jeszcze tego nie zrobili.

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Jeśli to prawda to wspaniale. To jest dobitny przykład jak się chroni  własne interesy. Oni  potrafią my ,, nie możemy,, . Pod takim pretekstem już 4 lata temu można było zakazać imnportu zboża ze wschodu cena odrazu poszłaby u nas do góry i nie byłoby problemu ze zbytem. chory kraj. nikt nad niczym nie panuje i nikt za nic nie odpowiada piszecie że pis beknie za to że doprowadził do takiej sytuacji, a jaki rząd w historii od 89 r lub jaki minister odpowiedział kiedykolwiek za co kolwiek? za te afery ? za te reprywatyzacje prywatyzacje grabieże naszego majątku narodowego ? nikt. Panowie obowiązuje zasada wy nie ruszacie naszych my nie ruszamy waszych. Nie liczcie na cuda w tym kraju rządzą judasze od 30 lat za garść srebrników nas sprzedadzą byle się obłowić.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Już prawie dwa tygodnie o tym ASF-ie w wielkopolsce trąbią w mediach a wy dopiero teraz ten temat drapiecie. 😏

W lubuskim może i dwa tygodnie, ale w wlkp to chyba od dzisiaj. 

38 minut temu, Rolnik1973 napisał:

Dobrze żem nawozu nie kupił jeszcze, no a teraz to już się lejkiem posieje by oszczędzić na paliwie, nie trzeba raz przy razie jezdzić😁

Ty jak czasami coś pierdolniesz to się morda pół godziny cieszy 😂😂😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale ja nie pisałem ze beknie karnie , po prostu Państwo Polskie obojętnie kto będzie rządził zacznie bulić finansowo, z całym szacunkiem do ludzi ze wschodu, ale jak w wielkopolsce wybiją świnie np. z fermy z 5000 tuczników to do PIW nie pojedzie rolnik z pokłonami tylko kancelaria prawna z pozwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411
22 minuty temu, kanalia36 napisał:

widze ze wasza wiedza prawna jest znikoma.

Piszecie że rządu za 4 lata nie bedzie OK . ale w Polsce obowiązuje ciągłość prawna nie zapłaci rząd PIS, zapłaci nastepny rząd jako kontynuator prawny - przykład pozwy o smog smog jest od 4 lat czy od 25 ????

Kolejna sprawa  co ma do tego uchybienia w bioasekuracji???? odszkodowania  od PIW to prawo administracyjne a pozew w trybie kodeksu cywilnego to inna bajka. Ludzie nie dostają odszkodowań bo np. za późno złosili przemieszczenie, co to ma do rozprzestrzenia wirusa??? nic w trybie cywilnym liczy się bezpośrednia przyczyna  szkody, w Trybie cywilnym to PIW musi ci udowodnić ze twoje świnie zachorowały bo np. sam wniosłes wirusa bo kupiłes prosiaki z niewiadomego źródła a nie ze kwitek miałes nie taki .

kolejna sprawa rząd jest odpowiedzialny za zwalczanie ASF wystarczy udowodnić w Sądzie ze rząd to zaniedbał- tak trudno to zrobić.

ps, PIW płaci odszkodowania za świnie jakie masz na stanie np. 100 sztuk a ja mówie o odszkodowaniu za świnie jakie masz i utraconym zarobku przez nastepne  lata to są kosmiczne pieniadze i rząd spółką rolnym w Wielkopolsce, Kujawskim i Zachodnio- Pomorskim  w zębach przyniesie. 

Ja się dziwie Agrouni i rolniką ze wschodu ze jeszcze tego nie zrobili.

Przy ostatniej kontroli pani inspektor powiedziała mi, że kilka razy przy sprzedaży świń zgłoszenie było zbyt późno zgłoszone do ARiMR i to idzie na moje konto. Zrobiłem dochodzenie i okazało się, że zakład do którego oddaję świnie zawsze terminowo oddawał te moje kwitki do agencji, tak więc to ktoś w agencji kilka razy zbyt późno wbił te przemieszczenia do systemu. Tak więc już jest podstawa dla nich do niewypłacenia odszkodowania z "mojej winy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, krilan06 napisał:

Przy ostatniej kontroli pani inspektor powiedziała mi, że kilka razy przy sprzedaży świń zgłoszenie było zbyt późno zgłoszone do ARiMR i to idzie na moje konto. Zrobiłem dochodzenie i okazało się, że zakład do którego oddaję świnie zawsze terminowo oddawał te moje kwitki do agencji, tak więc to ktoś w agencji kilka razy zbyt późno wbił te przemieszczenia do systemu. Tak więc już jest podstawa dla nich do niewypłacenia odszkodowania z "mojej winy".

Kirian ale nie w trybie cywilnym, w trybie cywilnym nie ty zawlekłeś wirusa a niezgłoszenie w terminie to uchybienie formalne niemajace wpływu na wystapienie choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8956
33 minuty temu, kanalia36 napisał:

ale ja nie pisałem ze beknie karnie , po prostu Państwo Polskie obojętnie kto będzie rządził zacznie bulić finansowo, z całym szacunkiem do ludzi ze wschodu, ale jak w wielkopolsce wybiją świnie np. z fermy z 5000 tuczników to do PIW nie pojedzie rolnik z pokłonami tylko kancelaria prawna z 

Może i masz racje, nawet wiem kiedy to się stanie😮

,,jak wroble będą miały po 2kg"

Z czego wypłacą kase jak dlugi rosną i syf wszędzie co  raz wiekszy, po nowym roku jak wszystko zacznie drożeć wtedy będzie dopiero sajgon, wystarczy poczytać gazety ile śmieci,podatki,woda,wedliny idą w górę.

Co do cen swinek w Niemczech jak dojdzie tam ASF to na poczatku ceny spadną, potem zacznie się szukanie zdrowych ocalałych swinek i ceny będą zadowalajace🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, GRZES1545 napisał:

Może i masz racje, nawet wiem kiedy to się stanie😮

,,jak wroble będą miały po 2kg"

Z czego wypłacą kase jak dlugi rosną i syf wszędzie co  raz wiekszy, po nowym roku jak wszystko zacznie drożeć wtedy będzie dopiero sajgon, wystarczy poczytać gazety ile śmieci,podatki,woda,wedliny idą w górę.

Co do cen swinek w Niemczech jak dojdzie tam ASF to na poczatku ceny spadną, potem zacznie się szukanie zdrowych ocalałych swinek i ceny będą zadowalajace🙂

Jak z czego to nie Waleński- Pięta bez majatku  wyrok sadu i konto skarbu Państwa zablokowane. Skarp Państwa to najlepszy dłuznik pod słońcem, konta bankowe, budynki, udziały w orlenach pzu, itd.

wypłata z odszkodowaniami jest taki kłopot ze PIW wypłaca odszkodowania ze swojej puli jaką dostał na dany rok od Ministra rolnictwa  działa tak  jak koła łowieckie. szłyszałeś aby jakieś koło wypłaciło pełne odszkodowanie samo z siebie???? tylko jak wyrok sądu mają to sie kasa znajduje i zaraz grodzą za darmoche twoje pole. To samo PIW jak wypłaci za dużo odszkodowań to bedzie musiał pozwalniać ludzi z urzędu  dlatego nie wypłacają niczego.

Niestety jak wpadnie ASF to tylko droga sadowa najpierw administracyjna potem cywilna. Na wschodzie ile ludzi się sądzi z PIW ???? prawie nikt dostali decyzje PIW o odmowie odszkodowania i położyli uszy po sobie i pisza" h*je nic nie dali" ciekawy jestem ilu odwołało sie chociażby do Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego- 100 zł sprawa. Podejrzewam ze nie liczni.

Dlatego rządzący mieli w d*pie rolników ze wschodu z ASF i nie zwalczali wirusa. A teraz w jak wirus jest na zachodzie to szraczki dostają, bo wiedzą ze tu 95% decyzji o odmowie odszkodowania zostanie zaskarzonych do Sadów Administracyjnych a jak to nie pomoże to cywilnych  i predzej czy pózniej zaczną bulić i program 500 plus do kasacji i koniec rządów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

Rząd miał 4 lata na wybicie dzików ,bali się ekoterrorystów  myśliwych i unii teraz przyjdzie słono za to zapłacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@kanalia36, chłopie ty już odstaw tę marychę zza stodoły, bo ci nalot zrobią i odwołanie do żadnego sądu nie pomoże. Zanim przedsiębiorstwa hodujące świnie powygrywają sprawy, to PiS dawno nie będzie rządził.

@tomek1974, chłopie weź nie majacz. Tyle spraw po nocach załatwili, trybunał i sądy obsadzili swoimi, a boją się grupki ekologów? ;)  Gdyby chcieli, to już by dawno populacja dzika była przetrzebiona.

Edytowano przez Piegus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj