rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

bizon1    242

Oj tam panika wielka w strefie da się żyć to tylko kilkadziesiąt groszy mniejsza cena i kilkadziesiąt złotych dziennie na vircon  najgorzej jak przypadek u trzody i blokada na 30, 40 dni - sam to przeżyłem prosiaki były przy maciorze ponad 2 miesiące bo nie było gdzie odsadzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wystarczą przecież maty i inne takie , które wszyscy od dawna mają . Reszta wymogów od dawna obowiązuje w całym kraju ? To co tu panikować ? Podobno płacą za zaprzestanie działalności , a nasz minister nad wszystkim panuje .

Jak pisałem już kilka lat temu , że należy wybić dziki , to przez wielu wyśmiany zostałem , bo przecież się nie da , a wielu twierdziło , że to przez handel prosiakami ASF się przenosi . U nas już niemal całkowicie zlikwidowano hodowlę , a ASF nadal ma się dobrze . Nie ma się z czego cieszyć , bo już za moment hodowla świń w Polsce będzie tylko historią .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledzy paradoksalnie ASF w całej polsce to dobra wiadomość. Teraz  są ceny mniejsze bo wożą tuczniki poza strefe i inne pierdoły. Masa wymogów jak badanie krwi, a jak cała polska strefą to tego nie będzie wszyscy bedą mieli takie same wymogi  wiec czy strefa biała czy zółta wsio ryba.  a ASF będzie lata. Mój weterynarz mówił ze cały czas wszchodnią granice przekraczają dziki z Białorusi i Ukrainy to nawet jak wybiją dziki za chwile i tak przyjdą nowe chore. Jedyne wyjście to dwa płoty na Bugu i Odrze i wybicie dzika ale jaki polityk odważy się teraz budować na wszchodzie płot?????.  

Więc ja proponuje  wziąść busa dziki na pakę wy***ać w Niemczech Francjii TVP info i nagłaśniać. Cała Europa z ASF-em brak problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

To że minister rolnictwa nie ma jaj to się zgodzę ,boj się ekoterrorystów i myśliwych ja bym już dawno wybił wszystkie dziki do Wisły w d..pie bym miał przepisy unijne a teraz rząd beknie za ASF w całym kraju i szybujące w górę ceny mięsa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a czym beknie?nic nie beknie,dobrze gadają  i to ludziom (ich ludziom) wystarcza

jak to Krzynówek mówił-cały czas się staramy,cały czas do przodu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Czyli położyli stadninę i wyprzedają konie ... przerwanie programu hodowlanego to właściwie koniec dla takiej instytucji zdobycie w przyszłości podobnych klaczy jest niemożliwe wiec żegnamy Janów .

To już ASF zrobił swoje Polska hodowla świnek legła i konie też tylko powstała brygada  .  Paraduje pierwsza kopytna brygada dzików ,czyż nie piękna .

Edytowano przez galan99
  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rząd beknie , beknie za ASF jak w Wielkopolsce zaczną masowo wybijać świnie to pójdą pozwy zbiorowe- " za nie wykonywanie swoich uprawnień władczych państwa"  i państwo będzie wypłacać miliardowe odszkodowania. ZA smog Shrek ( Jerzy Stuhr) dostał 20 tys. odszkodowania argumentował to ze dostał raka krtani przez brudne powietrze i wygrał.

Wygrają i rolnicy jak nie w Polsce to w sądach unijnych, bo ASF jest od 2014 roku nie pobudowali płotu, nie wybili dzików mimo ze przepisy UE nakazywało to zrobić. Mamy tu szkode art 415 KC z winy Państwa Polskiego - skrajne umyślne zaniedbanie.  Więc  jak zaczną bulić wielkopolskim rolnika miliony za świnie to suma wydawana z budżetu  na 500+ to będzie na jak na cukierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, kanalia36 napisał:

rząd beknie , beknie za ASF

Chyba śnisz . W każdym gospodarstwie da się znaleźć uchybienia bioasekuracji i to wystarczy żeby odszkodowaniom zrobić pa pa .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

poza tym tego rządu już za 4 lata nie będzie,a wcześniej żadne batalie sądowe sie nie skonczą ,wiec o żadnym beknięciu nie możecie marzyć chyba że od śledzia popitego Pepsi

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, kanalia36 napisał:

rząd beknie , beknie za ASF jak w Wielkopolsce zaczną masowo wybijać świnie to pójdą pozwy zbiorowe- " za nie wykonywanie swoich uprawnień władczych państwa"  i państwo będzie wypłacać miliardowe odszkodowania. ZA smog Shrek ( Jerzy Stuhr) dostał 20 tys. odszkodowania argumentował to ze dostał raka krtani przez brudne powietrze i wygrał.

Wygrają i rolnicy jak nie w Polsce to w sądach unijnych, bo ASF jest od 2014 roku nie pobudowali płotu, nie wybili dzików mimo ze przepisy UE nakazywało to zrobić. Mamy tu szkode art 415 KC z winy Państwa Polskiego - skrajne umyślne zaniedbanie.  Więc  jak zaczną bulić wielkopolskim rolnika miliony za świnie to suma wydawana z budżetu  na 500+ to będzie na jak na cukierki.

Całym szacunkiem do ciebie masz dobre ambicje ale to zamierzony cel by ASF był w Polsce nic tu nie dadzą sondy , bo zabezpieczenia przed ASF są nie wystarczające by dostać odszkodowanie . Wystarczy naprawdę popatrzeć co się dzieje Ursus sprzedany , Janów konie zniszczone , świnie , dalej co zostało .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Swoją drogą, to ciekawe od kiedy asf na ziemiach zachodnich jest, bo „rozprzestrzenia” się błyskawicznie? Albo jest tu od miesięcy, albo...no właśnie...muchy i komary go roznoszą? A może kierowcy ciężarówek ze wschodu tyle kanapek wyrzucają?


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370
12 minut temu, kanalia36 napisał:

rząd beknie , beknie za ASF jak w Wielkopolsce zaczną masowo wybijać świnie to pójdą pozwy zbiorowe- " za nie wykonywanie swoich uprawnień władczych państwa"  i państwo będzie wypłacać miliardowe odszkodowania. ZA smog Shrek ( Jerzy Stuhr) dostał 20 tys. odszkodowania argumentował to ze dostał raka krtani przez brudne powietrze i wygrał.

Wygrają i rolnicy jak nie w Polsce to w sądach unijnych, bo ASF jest od 2014 roku nie pobudowali płotu, nie wybili dzików mimo ze przepisy UE nakazywało to zrobić. Mamy tu szkode art 415 KC z winy Państwa Polskiego - skrajne umyślne zaniedbanie.  Więc  jak zaczną bulić wielkopolskim rolnika miliony za świnie to suma wydawana z budżetu  na 500+ to będzie na jak na cukierki.

Miałem Cię za poważnego gościa, ale tym wpisem pogrzebałeś wszystko, kurła za asf u świń rząd nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaa . Polski rząd tylko za sukcesy odpowiada . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

A jak, w końcu sam wódz mówił „zasłużyliśmy na więcej”


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Wódz już od cieżaru obietnic na nogach nie umie ustać,musieli mu tytanowe wzmocnienia wstawić,teraz dopiero usłyszycie obietnice

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Wystarczy teraz zeby asf pojawil sie w niemczech i cena 3 zl za swiniaka. Chiny wstrzymuja import i po swiniach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sądzę żeby Niemcy znaleźli chorego dzika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jakby się wzięli za robote z budową płotu i odstrzałem pierwszego dnia to teraz było by po kłopocie, najlepsze jest to że jest asf a dzików przybywa tak jak w mojej okolicy, wcale nie padają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

w interesie polski - bardziej polskiego rolnika jest żeby w niemczech asf nie znalezli .

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, sumek666 napisał:

 

14 godzin temu, kopin napisał:

U nas było tak sucho, że się wyprowadziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, zetorki12 napisał:

Nie sądzę żeby Niemcy znaleźli chorego dzika .

A jeśli nawet znajdą to po miesiącu przeczytamy info, że walka z wirusem zakończona, rząd wytłukł wszystkie dziki  na terenie Niemiec. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kurna , a u nas nie grodzili tylko tabliczki że ASF stawiali . Po paru tygodniach wszystkie wieter powywracał . :D

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj