rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie doceniasz tego narodu oni jeszcze pedałami i palikotami skarzeni nie są, a po drugie a jakie my mamy dowódstwo??? 100% sztabu co widziało wojne na misjach jest na emeryturze a teraz są dowódcy Macierewicza co wojny zaden nie widział. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
55 minut temu, kanalia36 napisał:

Nie doceniasz tego narodu

to nie jest naród. to zlepek bandy nieudaczników, którzy przez setki lat byli albo pod naszym albo pod ruskim butem

naród ma tożsamość i bohaterów a oni mają tylko jednego bohatera


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Temat o cenach świń a tu nasza generalicja szykuję się na III WŚ

  • Haha 3

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a tak dopytam od kiedy polska jest eksporterem miesa wiepszowego netto ?                             ukraina to specyficzny kraj i te swoje czarnoziemy też mogą wyjałowić jak bedą tylko ciągnąć a nic w zamian nie dawać .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Dorwą się do tego Duńczycy i Niemcy to nas zaleją żywnością.

Oni już tam dawno są niektóre firmy od lat 90 ,np Goodvalleyzaklady Sokołów,wedlug różnych danych  w Rosji i na Ukrainie poprzez spółki zoo  mają po kilkaset tyś hektarów, cena dzisiaj odstawionych 7szt 6zł/netto, kolego @jarecki w profilu glebowym w zach Ukrainie grubość warstwy czarnoziemu wynosi ok 6m do ok 11 m w ok morza czarnego , żeby go trwale zdegradować potrzeba kilkudziesięciu lat,dzisiaj już są technologie  aby temu zapobiec,ewentualnie spowolnić ten proces[najprostszy to orka na głębokość 1m co kilkanaście lat]

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
7 minut temu, jarecki napisał:

a tak dopytam od kiedy polska jest eksporterem miesa wiepszowego netto ?                             ukraina to specyficzny kraj i te swoje czarnoziemy też mogą wyjałowić jak bedą tylko ciągnąć a nic w zamian nie dawać .

Ukrainę rozbiorą na części kilka państw już o tą ziemię zadbają , aby to pokojowo się skończyło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak ładnie   idzie  na zachód .....      jak Ruskie  w 45-,      https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/asf-w-lubuskiem-wirus-40-km-od-granicy-z-niemcami,90254.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Bo to pewnie idzie z zachodu, Kiedy pomór na wschodzie Polski postępował tak szybko na zachód?

Edytowano przez 90210grzesiu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz przecież przykład podany. 

Dopisz se tam czyszczenie i dezynfekcja sprzętu do obsługi chlewni. Kilka dolewek virkonu i niech na bambus spierdalaja psychopaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, Y635 napisał:

a czego nie wiesz??? data - jakim środkiem robiłeś ile tego było i czym robiłeś.  

Ja na maty leje virkon oczywiście tak od oka, natomiast dezyfekuje na sucho dezosanem po wywalaniu obornika z komory, a wywalam po sprzedaży albo raz na miesiąc.

Edytowano przez kanalia36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

Możliwie jak najwyższy odstrzał dzików, zabezpieczenie przez służby porządkowe możliwości polowań i zapewnienie środków finansowych na bioasekurację i odszkodowania, to główne postulaty KRIR w związku z szerzącym się w naszym kraju afrykańskim pomorem świń

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/krir-apeluje-o-calkowita-depopulacje-dzikow,90278.html

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577
4 godziny temu, QuQurydza napisał:

Możliwie jak najwyższy odstrzał dzików, zabezpieczenie przez służby porządkowe możliwości polowań i zapewnienie środków finansowych na bioasekurację i odszkodowania, to główne postulaty KRIR w związku z szerzącym się w naszym kraju afrykańskim pomorem świń

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/krir-apeluje-o-calkowita-depopulacje-dzikow,90278.html

 Kiedy te odstrzały by niby miały być , w Grudniu raczej nie , styczeń ale czy  ekolodzy pozwolą na to to jest pytanie ?  .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Sąsiad był na szkoleniu dzisiaj, a w poniedziałek na spotkaniu z rolnikami z Podlasia. 60 macior na sprzedaż. Ktoś chętny?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak Go wystraszyli na tym szkoleniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Odszkodowanie to fikcja. Pod publiczkę dla tv i mieszczuchów.

Bioasekuracja bioasekuracją ale sprawiedliwość musi być po PIW stronie. 

Nie ma sensu się szarpać. Najprawdopodobniej od jutra bedziemy już w żółtej strefie. 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

po co się narabiać?500+ dostać i chodzić z mordą uśmiechniętą  bo ten  nierządek chociaż daje kase jak nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
2 minuty temu, kopin napisał:

po co się narabiać?500+ dostać i chodzić z mordą uśmiechniętą  bo ten  nierządek chociaż daje kase jak nikt

@Rolnik1973 zalogował się na Twoje konto?

  • Haha 3
  • Confused 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a co miałem uśmiech wkleić ,mój już stary byk to pinset nie dostane wiec musze zapier....ć  i w du...e mam ich obietnice i srebrniki,aby żeby mi nie przeszkadzali swoją głupotą i kretyńskimi pomysłami

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

I o to przeszkadzanie się rozchodzi. Przyjedzie strefa i jak masz małe prosiaka to w miarę ok. Jak masz takie większe do sprzedaży to Ci zablokują sprzedaz na 40 dni i w 39 ubiją bo nie masz dobrostanu


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My , ludzie wschodu już od dawna o tym pisaliśmy . Reszta teraz dopiero się budzi ? Wszyscy w d*pie mieli jak niszczono hodowlę świń na wschodzie . Co teraz ??

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj