rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

ws71    1825

Są wstanie tylko wirus ktory występuje w Europie Wschodniej jest taki sam + Belgia,z biegiem lat traci swą zjadliwość, różni się genotypem od wirusa występującego w Hiszpanii

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jak tam zgrodzeniem chlewni u Was bo nabór się kończy a jedni już ogrodzenia mają gotowe teraz nawet faktur nie trzeba tylko jest stawka na metr ogrodzenia zryczałtowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

staszku to nie tak najpierw masz kontrole przed inwestycją a potem kontrole po inwestycji, wiec nic nie zamataczysz. A ryczałt jest dlatego ze kiedyś na głupi płot musiałes przedstawić kosztorys inwerstorski sporządzony przez uprawnionego kostorysanta, To chore było  ludzie chcieli z płyt betonowych budowac a musieli mieć wyszczególnione roboto godziny.

A potem miałeś weryfikacje tego przez kolejne miesiące. Od złożenia wniosku do decyzji procedura trwała ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chodzi mi o mataczenia tylko uproszczenia bo ryczałt i spokój a nie papierologia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Wy z Wielkopolski to w ubiegłym tygodniu powinniście już palić opony w Warszawie inaczej podzielicie nasz los -ściany wschodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

A jak tam zgrodzeniem chlewni u Was bo nabór się kończy a jedni już ogrodzenia mają gotowe teraz nawet faktur nie trzeba tylko jest stawka na metr ogrodzenia zryczałtowana

To z działania na przeciwdziałanie klęskom żywiołowym ? Można oprócz ogrodzenia starać się maty i urządzenia do dezynfekcji (myjki) ?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Na ogrodzenie trzeba mieć pozwolenie i inne papierki na nieckę też myjki można oraz utrzymanie produkcji 5lat od otrzymania pomocy 

Mnie zostało jeszcze kilka miesięcy zobowiązań z modernizacji i kończę ten biznes teraz podnieśli wetom stawkę godzinową za kontrole to się dopiero będzie działo 

 

 

Edytowano przez bizon1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kiedy na ogrodzenie pozwolenie potrzebne?Na myjki można na maty nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Słyszeliście coś że w lubuskim znaleźli dzika z asf?  Tak u nas gadają ale to może tylko plotki. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242
7 minut temu, rudinho11 napisał:

18 dzików w lubuskim z ASF. Na stronie Top agrar jest info.

To wygląda na to że u was jest gorzej niż na wscodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Teraz w Lubuskim mają przeszukać aż 300 kilometrów to trocha znajdą .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Chociaż   te  dzikie  kur....two     wyzdycha    i nie  będzie   kukurydzy  niszczyć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Ale nie zastanawia was jedna sprawa?

jak to jest że na tak małym obszarze znaleziono tyle zdechłych i chorych dzików,a przecież już cały czas trwają nagonki i polowania bo jest sezon.I jakoś żaden myśliwy nie trafił na zdechlaka?.Jak dbają o swoje obwody?.Zakazać im polowań ,pozwolić rolnikom zarąbać wszystko co wlazło na ich pole i może szybciej sie to skończy.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem jak u was w kołach to wygląda u mnie w kole łowieckim są lekarze architekci prawnicy i geodeci  są tam tylko po to aby w wolnym czasie się ze sobą spotkac i wódki napić a nie łazić po lesie  jak jednemu powiedziałem żeby podjechał i odstrzelił sarny śpiące u mnie w ogródku to stwierdził że w te polne to cieżko trafić i nie przyjedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Dlatego panowie tej zimy sprawę dzików i saren w swojej okolicy trzeba rozwiązać własnoręcznie poprzez dokarmianie odpowiednio "przyprawioną"💀💀💀💀💀💀💀💀💀 karmą .

Edytowano przez rollo29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975
4 minuty temu, rollo29 napisał:

Dlatego panowie tej zimy sprawę dzików i saren w swojej okolicy trzeba rozwiązać własnoręcznie poprzez dokarmianie odpowiednio doprawionom karmą .

To by był nie głupi pomysł, tyle że zieloni by nas pogrążyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy ja mam info o statusie plotka. 

Ceny swiń są za duże i firma Gobbarto  pragnie aby wszystkie ich zakłady były w czerwonych strefach ( 1 zł mniej za kg)  i pare ich firmowych samochodów  wiozło przez Polskę dziki . I te dziki w lubuskim to ich sprawka dlatego tak dużo chorych dzików na tak małym obszarze. 

Podobno cała polska ma być czerwoną strefom.  

Zaznaczam to plotka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Ja uważam że jeśli strefa obejmie cały kraj, ceny będą jednakowe, czyli wysokie. Przynajmniej jeszcze rok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Jak już nie będzie świń w kraju to Ardziu wprowadzi Kaczorowe 500+ do maciory i 100+ do tucznika,i powiedzą że dali ale nikt nie chce brać

czyli obietnica za głosy spełniona

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj