rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Dontcry    118
14 minut temu, sumek666 napisał:

Wiem wiem. Sąsiad sąsiada by zastrzelił za pół m2 ziemi 😛

Tak jak u ruskich sie rodziny wytlukly za hektary giwerami. Jakis miesiac temu😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, staszek131415 napisał:

Kto ma świnie ten nie zginie 😛🍾

U mnie trochę inaczej się powiada "kto ma świnie tego bieda nie ominie" . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7577

Myślisz, że to jakiś kolejny oficer polityczny Wehrmachtu, a to tylko pierwszy przewodniczący Komisji Europejskiej Walter Hallstein, zwerbowany po wojnie przez Amerykanów i przez dwie kadencje sterujący integracją europejską.

Walter Hallstein ojciec założyciel Euro-Unii, pierwszy prezydent UE, który podpisał prawo do superpaństwa europejskiego w Rzymie(1957). Wcześniej członek niemieckiego narodowo-socjslistycznego związku prawników (Bund Nationalsozialistischer Deutscher Juristen).

UNIA pomoże Polsce raczej nie trzeba tłumaczyć do czego wszystko zmierza , co nie wyszło wcześniej to teraz się udaje doskonale .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

przecież wiadomo że będą ,to nie murzyn w Koziej Wólce żeby się tylko jeden trafił

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe czy do Niemiec trafi jakiś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

A niech idą w piz...u całymi stadami,Ardziu będzie mordą świecił za to chwalenie się że zatrzymał na Wiśle wszystko dzięki sprawnemu działaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8979

U Niemców przy granicy snajpery pilnują tego dziadostwa🧐🐗 jak się trafi to piźdzec i go nie ma🚀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie może być . Ekologi by nie dali . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Niemcy to już nie te znane nam Niemcy,Adolf jak tam z grobu patrzy to sam sie saperką coraz głębiej zakopuje

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

360 km między jenym ogniskiem a drugim, dziki nie fruwają tylko stadami idą wiec teraz bedzie chory dzik za dzikiem znajdowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

wczoraj jadąc wieczorem do poznania przed komornikami maszerowała cała gromadka poboczem w kierunku centrum, swój do swego ciągnie szukają ekologów by ich ratowali 😆😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ale macie problemy. "Wiadomości" codziennie materiał o protestach przeciwko "sylwestrowi marzeń" a Wy o jakimś ASF 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Niemcy ostatnie 2 lata tłukli dzików ok 300 tyś rocznie z czego ok 70% w pasie Odry a u nas poza dyskusją kto co ma zrobić i że bioasekuracja na najwyższym poziomie wszystko rozwiąże nie zrobiono kompletnie nic w celu znaczącej redukcji stada dzików,praktycznie na poziomie lokalnego koła łowieckiego limit niby zwiększono,plan odstrzału jest wykonywany na poziomie 120% a dzików ciągle tyle samo,w piątek zauważyłem lochę z prosiakami[jeszcze były w paski 6 szt] ,czyli oprosiła się drug raz, praktycznie limity odstrzału powinny byc zwiększone o 100 % ,ale Lasy Państwowe są przeciw bo zaburzyło by to gospodarkę leśną

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
53 minuty temu, kanalia36 napisał:

360 km między jenym ogniskiem a drugim, dziki nie fruwają tylko stadami idą wiec teraz bedzie chory dzik za dzikiem znajdowany

jest jeszcze czynnik ludzki, ktoś prawdopodobnie nie świadomie przewiózł wirusa na kilkaset kilometrów. Podobne przypadki już były, chociażby Belgia i Czechy w zeszłym roku. Jeżeli padłe dziki znaleziono jedynie w niedalekiej okolicy, to rejon jest jeszcze do uratowania, no ale zobaczymy czy będą chętni do odstrzału ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ardanowski jakby miał trochę honoru to już dawno podałby się do dymisji. Jak to jest możliwe, że minister tłumaczy się, że nie może nakłonić/zmusić nikogo w państwie do redukcji populacji dzika? To jest kpina. A nas to można w ciągu kilku dni zmusić do wszystkiego - świadectwa, kolczyki, bioasekuracja, papierologia itp, itd. Jak tak dalej pójdzie to cała branża trzody pójdzie się...., a to pociągnie za sobą kolejne branże a niektórzy youtuberzy dalej będą zachwalać działania ministra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28
1 minutę temu, krilan06 napisał:

Ardanowski jakby miał trochę honoru to już dawno podałby się do dymisji. Jak to jest możliwe, że minister tłumaczy się, że nie może nakłonić/zmusić nikogo w państwie do redukcji populacji dzika? To jest kpina. A nas to można w ciągu kilku dni zmusić do wszystkiego - świadectwa, kolczyki, bioasekuracja, papierologia itp, itd. Jak tak dalej pójdzie to cała branża trzody pójdzie się...., a to pociągnie za sobą kolejne branże a niektórzy youtuberzy dalej będą zachwalać działania ministra

Masz zastępce który to ogarnie? Proszę zauważyć, że sam Naczelnik i spora część jego bliskich współpracowników sympatyzuje z obrońcami zwierząt.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423
20 minut temu, dwdx1906 napisał:

Masz zastępce który to ogarnie? Proszę zauważyć, że sam Naczelnik i spora część jego bliskich współpracowników sympatyzuje z obrońcami zwierząt.

To że oni nie mają w swoich szeregach kogoś kto by ten cały burdel związany z asf ogarnął to moja wina? 4 lata temu jak szli rządzić to mówili że rolnik nie może być pozostawiony sam sobie, tak więc w obliczu działań naszego państwa w zwalczaniu tej choroby widać ile to hasło znaczy. Ja nie mówię że w opozycji są jakieś kompetentne osoby w sprawach rolnictwa bo nie ma ich tam, no ale od kogo jak nie od rządzących mam prawo wymagać?

Edytowano przez krilan06
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, krilan06 napisał:

Ardanowski jakby miał trochę honoru to już dawno podałby się do dymisji. Jak to jest możliwe, że minister tłumaczy się, że nie może nakłonić/zmusić nikogo w państwie do redukcji populacji dzika? To jest kpina. A nas to można w ciągu kilku dni zmusić do wszystkiego - świadectwa, kolczyki, bioasekuracja, papierologia itp, itd. Jak tak dalej pójdzie to cała branża trzody pójdzie się...., a to pociągnie za sobą kolejne branże a niektórzy youtuberzy dalej będą zachwalać działania ministra

ja też tego nie rozumiem prosta ustawa . Koło łowieckie ma okreslny limit tuszy przywieź do utylizacji w przeciągu jakiegoś czasu, Nie wykonane na nastepny dzień koło łowieckie rozwiązane jej członków  pozbawić statusu myśliwego na  następne 10 lat oraz dzielnicowy  o 8 rano po konfiskate broni mysliwskiej. Gwarantuje Ci urlopy by brali zeby limit wykonać. Myslistwo to stan umysłu jak wedkarz  i zagrożenie takimi sankcjami zaraz by ich ruszyło, a teraz myśliwy nie chce w zimnie biegać za dzikiem to dzwoni do TVN anonimowo i mówi ze mu sumienie nie pozwala mordować dzików........ 

Myśliwi są potrzebni do regulacji populacji dziki zwierząt dobro państwa  wymaga likwidacje dzików do nogi, i myśliwy ma to zrobić albo przestać być mysliwym , a PIS sie cacka z lewusami i ekologami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Rozmawiałem z człowiekiem z sztabu zarządzania kryzysowego Wielkopolski. Mówię mu wystrzelac wszystkie dziki w wlkp, a on powiedział jest wykonalne ale rząd się boi ekologów i taka rozmowa. Straci wyborców itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246
1 godzinę temu, Matixd napisał:

Rozmawiałem z człowiekiem z sztabu zarządzania kryzysowego Wielkopolski. Mówię mu wystrzelac wszystkie dziki w wlkp, a on powiedział jest wykonalne ale rząd się boi ekologów i taka rozmowa. Straci wyborców itp.

Cymbały, przecież to jest ostatni dzwonek teraz na radykalne działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Rząd niestety nie zrobi nic więcej niż do tej pory. ASF w Polsce jest na rękę korporacją. Niedawno było głoścno o nielegalnym uboju na własne potrzeby, idzie to bez vatu. Skokołowy i Animeksy nie mają z tego kasy. Kolczyki rejestracja itp. pierwsze decyzje rządu w walce z ASF.  Świnia zakolczykowana ma  takie same szanse się zarazić jak nie zakolczykowana, ale nie ubijesz jej sobie po cichu i jej nie zjesz, musisz wyrejestrować. Wielu rolników na wschodzie trzymali jedną lochę  coś sprzedali coś sobie zjedli, ASF ich wykończył. Rząd gdyby chciał coś zrobić to by zrobili, w Czechach umieli sobie poradzić u nas tylko konferencje prasowe umieją zwołać i powołać sztab kryzysowy, który nie zrobi nic. W Polsce ma być zlikwidowana mała chodowla, a korporacje wpadły na pomysł że zrobią to przez ASF, wykona to polska weterynaria z policją wlepiając mandaty. Konsument kupi wieprzowinkę w markecie i wszyscy będą zadowoleni. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
10 godzin temu, kanalia36 napisał:

ja też tego nie rozumiem prosta ustawa . Koło łowieckie ma okreslny limit tuszy przywieź do utylizacji w przeciągu jakiegoś czasu, Nie wykonane na nastepny dzień koło łowieckie rozwiązane jej członków  pozbawić statusu myśliwego na  następne 10 lat oraz dzielnicowy  o 8 rano po konfiskate broni mysliwskiej. Gwarantuje Ci urlopy by brali zeby limit wykonać. Myslistwo to stan umysłu jak wedkarz  i zagrożenie takimi sankcjami zaraz by ich ruszyło, a teraz myśliwy nie chce w zimnie biegać za dzikiem to dzwoni do TVN anonimowo i mówi ze mu sumienie nie pozwala mordować dzików........ 

Myśliwi są potrzebni do regulacji populacji dziki zwierząt dobro państwa  wymaga likwidacje dzików do nogi, i myśliwy ma to zrobić albo przestać być mysliwym , a PIS sie cacka z lewusami i ekologami

Obecnie limity odstrzału ustalają Lasy Państwowe,kto jest właścicielem Lasów? tu panuje jakaś totalna dezinformacja, w myśl obecnego prawa obwód jeżeli nie wykonuje planu odstrzału można pozbawić dzierżawy obwodu[może na obecną chwilę bez problemu zrobić to państwo] i  jakoś nie słyszałem aby skorzystało z tej możliwości za to zwala się całą winę na myśliwych,tak jak szerzenie się ASF-u jest winą braku bioasekuracji,mam wrażenie że celowo napuszcza się rolników na myśliwych aby państwo mogło w sumie pozorować działania i mówić że ono chce ale to inni przeszkadzają

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj