rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

bezbarwny    1265

@ws71 a co ma wspólnego łożysko z ubojem gospodarczym, czy zapach knura w spreju w pomieszczeniu dla loch @kopin ? Łożysko najwidoczniej locha zżarła, bo do porodu jarzmo rozchylam, a obowiązku stania na straży by go nie zżarła nie ma, a sprej tak na oknie stać powinien, jak knur w pomieszczeniu z lochami...ot taka widać świadomość „hodowcy” wspomnianego przez kolegę kopin. 
co do teorii i praktyki. Znam i z jednej,  i drugiej strony, bo szkolenie odbyłem, ale i rzeźników-masarzy znam wielu, i technika, a także higiena przez nich prezentowana w wykonywanym fachu, niejednokrotnie wiele do życzenia pozostawia. Z jednej strony szali, leży ludzkie zdrowie, czy nawet życie, a z drugiej, spełnienie podstawowych zasad higieny i świadomość ewentualnych konsekwencji wynikających z tego, co się robi. Jeśli kto świadomy, to i problemu nie widzi i miał nie będzie. 
już pisałem kiedyś na tym forum, jakie larum było podniesione, jak płytki, czy w ogóle ściany zmywalne, w pomieszczeniach do przechowywania mleka przy oborach nakazem wprowadzano. Wieszczono upadek polskiego rolnictwa opartego na chowie bydła mlecznego, a tymczasem, okazało się, że jedyny skutek „uboczny” to taki, że wyeliminowało to z produkcji brudasów, a ci którzy te płytki na ściany pokleili, nie wyobrażają sobie dzisiaj, że mogłoby tych płytek nie być. 
Ten przykład o tym świadczy, że nieświadomym trzeba nakazać, by świadomymi zostać mogli, a jeßli nakaz nie pomaga, to trzyletnie wczasy zaliczyli...no bo jakoś z głupotą walczyć trzeba.  
o tym jak wygląda „ogłuszanie” świni toporkiem, by naturalną śmiercią od obucha mogła paść, nawet wspominał nie będę. 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temu co zakapował tego rolnika w nocy na wsi worek na łeb porządny wpierol złamać 2 żebra i gwarantuje   bedzie grzeczny)))) U nas pare lat temu jeden policjant z gminy robił w drogówce i sk***iel jeździł  tylko na teren swojego zamieszkania i wiedział kto lubi chlapnąć kto ma niesprawny sprzęt, jakimi scieżkami jedzie, i tylko łapał normalnie nagrody dostawał za najlepszego policjanta w komendzie. Chłopaki się wkurwili bo obcy to obcy ale swój z którym do szkoły chodzili   i w nocy wyszedł przed swój własny dom właśnie worek na łeb mu zarzucili i do bagażnika za wsią dostał taki wp***dol ze 2 miesiące na zwolnieniu lekarskim był. Dostał na koniec ze albo zmienia komendę albo następnym razem skończy w Warcie. Dziś dzielnie pracuje w Poznaniu)))

a co do tych co sprzedają ,mieso obcym to podstawowa higiena musi być ale jak zabijam sam do siebie to moge zabijać na kupie gnoju nikomu nic do tego jak lubie brud to moja sprawa, i takie pierdoły co wymyslają  to aby  olewać ciepłym moczem. Oczywiscie staram się podstawowej higiene zachować, zresztą u mnie rzeźnik jakby było brudno to by nie robił nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
1 godzinę temu, bezbarwny napisał:

@ws71 a co ma wspólnego łożysko z ubojem gospodarczym, czy zapach knura w spreju w pomieszczeniu dla loch @kopin ? Łożysko najwidoczniej locha zżarła, bo do porodu jarzmo rozchylam, a obowiązku stania na straży by go nie zżarła nie ma, a sprej tak na oknie stać powinien, jak knur w pomieszczeniu z lochami...ot taka widać świadomość „hodowcy” wspomnianego przez kolegę kopin. 
co do teorii i praktyki. Znam i z jednej,  i drugiej strony, bo szkolenie odbyłem, ale i rzeźników-masarzy znam wielu, i technika, a także higiena przez nich prezentowana w wykonywanym fachu, niejednokrotnie wiele do życzenia pozostawia. Z jednej strony szali, leży ludzkie zdrowie, czy nawet życie, a z drugiej, spełnienie podstawowych zasad higieny i świadomość ewentualnych konsekwencji wynikających z tego, co się robi. Jeśli kto świadomy, to i problemu nie widzi i miał nie będzie. 
już pisałem kiedyś na tym forum, jakie larum było podniesione, jak płytki, czy w ogóle ściany zmywalne, w pomieszczeniach do przechowywania mleka przy oborach nakazem wprowadzano. Wieszczono upadek polskiego rolnictwa opartego na chowie bydła mlecznego, a tymczasem, okazało się, że jedyny skutek „uboczny” to taki, że wyeliminowało to z produkcji brudasów, a ci którzy te płytki na ściany pokleili, nie wyobrażają sobie dzisiaj, że mogłoby tych płytek nie być. 
Ten przykład o tym świadczy, że nieświadomym trzeba nakazać, by świadomymi zostać mogli, a jeßli nakaz nie pomaga, to trzyletnie wczasy zaliczyli...no bo jakoś z głupotą walczyć trzeba.  
o tym jak wygląda „ogłuszanie” świni toporkiem, by naturalną śmiercią od obucha mogła paść, nawet wspominał nie będę. 

Przez 40 lat miałeś poprzedni system , były masowe zatrucia mięsem z uboju gospodarczego?,tak jak napisał kolega @kanalia36 jeżeli bijesz dla siebie i nie wprowadzasz na rynek to nikogo z zewnątrz nie powinno to obchodzić ,jeżeli rzeźnik jest flejtuch i ja go zatrudniam mi to odpowiada to raczej zadnego urzędnika nie powinno obchodzić a spisywanie danych rzeźnika na zgłoszeniu do piw to już chyba kuriozum, to szkolenie uprawnia tylko bicia swojej trzody , na usługi rzeźnik z papierami taka interpretacja przepisów jest w moim powiecie piw, wyjeżdżasz kolego z mlekiem ale to jest wprowadzone na rynek i tam zawsze obowiązywały normy,przy produkcji na własny użytek też nikt się nie czepia do warunków i wszystko zależy od twego osobistego podejścia do higieny

Edytowano przez ws71
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

kolega bezbarwny dobrze mówi ,ze wszystkim tak powinno byc -matka albo żona kompoty,soki ,dżemy robi to powinna mieć szkolenie ,zaświadczenie i na 2 dni przed zgłosić do urzędu że zamierza wekować ,bo przecież zrobi to z robakami albo nie umyje dobrze i będzie osrane przez ptaki i jak to jeść ?

jak będzie na wszystko kurs,papier i zgłoszenie to nic złego się nikomu nie stanie;-)

aaa no i szkolenie z BHP np na sokowirówkę w domu żeby paluchów nie wsadzic itd...

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

@ws71, to dla Ciebie co nie „masowe” problemem nie jest? 
Robiąc na własny użytek, rodzinę tym karmisz, a nie siebie tylko i w tym to różne od handlu, że pieniędzy nie bierzesz, a i handel, masowy być nie musi. 
@kopin, na sokowirówkę to uprawnienia czy szkolenie bhp zbędne raczej, ale na maszynkę do mięsa, to już niekoniecznie, bo niejeden palec czy opuszek w kiełbasę czy kaszankę wkręcony został. Poza tym, ptasia kupa, czy śliwkowy robaczek, to inne zgoła zagrożenie, niźli włosień. 
Panowie, jak dla mnie, to wzorem kolegi kanalia, swoje świnie na kupie gnoju bić możecie i wyroby z tychże, w podobnych warunkach kręcić, nic mi do tego. Wszelkie zastrzeżenia odnośnie ustawodawstwa, kierujcie do odpowiednich organów nie do mnie. Może ich przekonacie tym, że przez 40 lat komuny, masowych zgonów nie było? 
Niemniej, jakby Was za niezgłoszony ubój zamknąć mieli, to na paczkę ode mnie liczyć możecie, a będzie w niej kiełbaska(przebadana) z uboju własnego, zgłoszonego i nie na kupie gnoju przeprowadzonego...ale to tylko jednorazowo, bo przez trzy lata(czy półtora) karmić Was nie będę.

 

  • Like 1

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
Dnia 7.11.2019 o 19:52, sylwekbarca2 napisał:

jaki pośrednik jest w stanie zaoferować tę parę groszy więcej. Myśle, że piszesz to w oparciu o własne doświadczenie

wielu

11 godzin temu, ws71 napisał:

U nas padało pytanie co robi Pan z resztkami i co im powiesz, ostatnio wnikali u szwagra co się dzieje z łożyskiem po wyproszeniu macior bo powinno iść na utylizację,a nie ma tego w papierach że poszło[dlatego napisałem że wszystko zależy od powiatu ,a z tego co mi wiadomo to powiat tucholski i złotowski tam zawsze było wszystko łagodniej traktowane i byli normalni ludzie w inspekcji] a danych rzeźnika łącznie z peselem nie żądaja?

 

Przerabiałem na własnej skórze i ubój nawet 6 szt w tygodniu powiatowemu nie przeszkadzało.

W zgłoszeniu wymagane jest kto i kiedy a także gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98

wczoraj sprzedałem 2 maciory po 5.10 netto. Chyba sobie tą fakturę w ramkę i na ścianę dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
45 minut temu, dudek998 napisał:

wczoraj sprzedałem 2 maciory po 5.10 netto. Chyba sobie tą fakturę w ramkę i na ścianę dam.

to opraw bedziesz sobie humor poprawiał jak tucznik po 3,5 będzie)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Ciekawe jak jutro duża giełda w Niemczech, bo mała w górę i wszystko sprzedane 

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Panowie jaka cena u was, bo mi proponuje 5,40zł+vat za ponad 30sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sokołów Gądki klasa  E 7,20- 7,50 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
13 godzin temu, Y635 napisał:

Panowie jaka cena u was, bo mi proponuje 5,40zł+vat za ponad 30sztuk

Byly prognozowane podwyzki obserwujac rynek niemiecki ale czy jednorazowe czy na dluzsza mete to nie wiadomo. Ciekawe tylko czy na naszym rynku tez to sie zmieni bo w Niemczech nic sie nie dzialo a u nas obnizyli stawki srednio o 15 gr. Zeby bylo z czego podniesc w razie czego. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Lokalna ubojnia 5,30+vat  świń nie ma.... kiedyś było... Teraz to tylko gotowe elementy ze zachodu i taka ta nasza Lokalna ubojnia...

Dnia 9.11.2019 o 10:11, dudek998 napisał:

wczoraj sprzedałem 2 maciory po 5.10 netto. Chyba sobie tą fakturę w ramkę i na ścianę dam.

do kogo?


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Słyszeli nowiny że za rok w Chinach ma już odbudować się pogłowie świń tak media  głoszą coś zapewne jest na rzeczy ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Nierealne zeby tam odbudowac poglowie w ciagu roku i dotego asf musialby zniknac jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki 

Czytalem pare dni artykul z przwidywan na rynku i bylo zupelnie co innego a mianowicie ze ceny beda juz teraz delikatnie rosnac co jakis czas a wysokie ceny utrzymaja sie caly 2020 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
59 minut temu, galan99 napisał:

Słyszeli nowiny że za rok w Chinach ma już odbudować się pogłowie świń tak media  głoszą coś zapewne jest na rzeczy ? .

Artykul na pewno sponsorowany aby ferment siac... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj