rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

soltys48    19687
5 godzin temu, DRIPOL napisał:

Tucznik skup 5,70-5,80 + vat

Maciora 4,20+vat

Byk 7,50 + vat

jaki byk w tej kasie?

Waga magiczna?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/wiesci-rolnicze/pozostale-wiesci-rolnicze/16702-dzisiaj-aktywisci-organizacji-prozwierzecych-urzadza-czuwanie-pod-rzeznia-w-kutnie-przyniosa-ze-soba-banany 

Kurczę zupełny odlot ,już myślałem że to będzie obrona gazowanych świń w ogniskach ASF ale to widzę nikomu nie przeszkadza a to jest dopiero horror

 

 

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, adamn999 napisał:

Niemcy +3 czyli 1,88€

Adam no i co z tego??? dzisiejszy kurs euro 4,36zł, czyli klasa E w Niemczech kosztuje 8,14 zł  która ubojnia w Polsce tyle płaci???? 1 zł nasze złodzieje - ubojnie znowu  okradają rolnika, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Lepszy plus niż minus, wiem że różnica między DE a PL to około 80 groszy nic nie poradzimy, cena jak na razie jest ok chociaż zamiast tych podwyżek wolałbym długofalową stabilizację 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja bym wolał żeby dziki wybito , bo w przeciwnym razie i tak nie będzie się komu cieszyć z tych cen .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Też racja, a razem z nimi tych co dzisiaj w Kutnie siedzą z bananami😆😆😆, i mam jeszcze ochotę napisać do Pani Kingi R. aby stanęła w obronie Warszawskich szczórów bo tęczowy Rafał planuje masową deratyzację, a ona to prawdziwa przyjaciółka zwierząt więc powinna stanąć w ich obronie tak jak broniła dzików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

No właśnie, co nam z tych cen jak przy takim tempie to asf za 2-3 lata opanuje całą Polskę, a z resztą u mnie na wiosce można policzyć na palcach jednej ręki tych którzy trzymają jeszcze świnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to widze dwa wyjścia  likwidacji ASF. 

likwidacja dzików

Szybki postęp ASF na teren Niemiec. Myśle ze jak w Niemczech będą zachorowania  to choroba przestanie być groźna  i nawet mięsko z chorych świnek w biedronce się kupi )))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, adamn999 napisał:

Też racja, a razem z nimi tych co dzisiaj w Kutnie siedzą z bananami😆😆😆, i mam jeszcze ochotę napisać do Pani Kingi R. aby stanęła w obronie Warszawskich szczórów bo tęczowy Rafał planuje masową deratyzację, a ona to prawdziwa przyjaciółka zwierząt więc powinna stanąć w ich obronie tak jak broniła dzików.

A Moze tak byś napisał do  nie tęczowego prezesa to może  wkoncu nasz ukochany wódz zajął by się dzikami  😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Nie tęczowy prezes dobre określenie 😂😂. Nawiązując do polityki to czekam na Politykę według Vegi, szkoda tylko że zwiastun filmowy pokazał zapewne najciekawsze i najśmieszniejsze sceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687
1 godzinę temu, kanalia36 napisał:

Ja to widze dwa wyjścia  likwidacji ASF. 

likwidacja dzików

Szybki postęp ASF na teren Niemiec. Myśle ze jak w Niemczech będą zachorowania  to choroba przestanie być groźna  i nawet mięsko z chorych świnek w biedronce się kupi )))))))))

A co myślisz,ze w germanii tego niema??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, soltys48 napisał:

A co myślisz,ze w germanii tego niema??

sołtys pewnie ze nie ma))))) tam weterynarze mają wady zwroku -40 dioptrii Nie widzą ASF nie widzą lezaków , itd. a skoro czegość nie widać to tego niema. a u nas  weterynarze zdechła jaskółke widzą. 

A na poważnie sołtys jak ASF będzie w Słubicach to już nawet ślepi weterynarze i Niemieckie media nie będą mogli udawać ze choroby niema we Fankfurcie nad Odrą.  I wtedy będzie jak z BSE u bydła. Kiedyś wybijali całe stada a potem wystarczyło aby chore sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98

szwagier wczoraj jechał do GB i niemiecka celną zatrzymała to na kontrolę. Otworzył bagażnik a tam w lodówkach 30kg swojskiej kiełbasy kichy salcesonu. Usmiechneli się do siebie i powiedzieli jechać. Wyjebane mają. Jakby nasi zobaczyli ukrainca z takim ładunkiem to zaraz by TVN zawołali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ASF to taki sam wydumany problem jak lezaki u bydła  aby zbijać cenę i niszczyć rolników. 

Przecież nawet chore mięso jest jadalne dla człowieka, a ugotowane to już całkiem. Wystarczy wyciągnąc ze stada chore sztuki a reszcie dać kwarantane i pobrać na jakiś czas krew. Jak kolejne zachorwania wybić całe stada jak zachorowań brak zostawić resztę

A u nas jedna sztuka chora to z całej wsi wybijaja zwierzaki jak by to był wirus   Ebola. Ale płacić odszkodowania to ni huhu 

 

 

p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
11 godzin temu, adamn999 napisał:

U mnie do liczenia hodowców trzody wystarczy kciuk a gospodarstw z 20

a u mnie w chwili obecnej hodowców trzody chlewnej nie policzysz bo jest okrągłe 0. Dopiero od 20 sierpnia będę na wsi świnie bo dopiero wtedy będę miał prosięta a cofając się 8 lat wstecz na 24 gospodarstwa 19 trzymało świnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
12 godzin temu, kanalia36 napisał:

ASF to taki sam wydumany problem jak lezaki u bydła  aby zbijać cenę i niszczyć rolników. 

Przecież nawet chore mięso jest jadalne dla człowieka, a ugotowane to już całkiem. Wystarczy wyciągnąc ze stada chore sztuki a reszcie dać kwarantane i pobrać na jakiś czas krew. Jak kolejne zachorwania wybić całe stada jak zachorowań brak zostawić resztę

A u nas jedna sztuka chora to z całej wsi wybijaja zwierzaki jak by to był wirus   Ebola. Ale płacić odszkodowania to ni huhu 

 

 

p

Dosyć logicznie to opisałeś ale są pewne luki w Twoim rozumowaniu [do niedawna myślałem tak samo] co ze sztukami które nie zachorują a mają przeciwciała i w przyszłości mogą być siewcami wirusa,są opracowania że u części świń w ogóle nie ma przeciwciał w krwi a padły na asf i największy problem stado np przechoruje asf upadki w zależności od stopnia zjadliwości wirusa od 30-70 % raz można taki numer teoretycznie wytrzymać ale będzie dalej krążyć w stadzie i w przyszłości może jeszcze nie raz doprowadzić do upadków na poziomie 30% i żaden hodowca tego nie wytrzymie , co do cen zaczął weekend i nikt jak na razie nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami jak ceny trzody w przyszłym tyg.😉 , na moje 5,8netto dla małych dostawców powinno być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12343

Patrzę na te mapki asf i dziw mnie bierze,  jakim sposobem sokołów podlaski czy wlodawa  nie mają nawet żółtej strefy  a siedzą w środku asfowskiego  piekła. Wytlumaczcie mi to jak to możliwe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, ws71 napisał:

Dosyć logicznie to opisałeś ale są pewne luki w Twoim rozumowaniu [do niedawna myślałem tak samo] co ze sztukami które nie zachorują a mają przeciwciała i w przyszłości mogą być siewcami wirusa,są opracowania że u części świń w ogóle nie ma przeciwciał w krwi a padły na asf i największy problem stado np przechoruje asf upadki w zależności od stopnia zjadliwości wirusa od 30-70 % raz można taki numer teoretycznie wytrzymać ale będzie dalej krążyć w stadzie i w przyszłości może jeszcze nie raz doprowadzić do upadków na poziomie 30% i żaden hodowca tego nie wytrzymie , co do cen zaczął weekend i nikt jak na razie nie zawraca sobie głowy takimi pierdołami jak ceny trzody w przyszłym tyg.😉 , na moje 5,8netto dla małych dostawców powinno być

ws71 stałe monitorowanie stada przez pobieranie krwi. A niech hodowca sam decyduje czy chce ryzykować i mieć  w stadzie wirusa który może się uaktywnić w każdej chwili i zrobić straty ekonomiczne. czy też woli je sprzedać chlewnie odkazić i kupić nowe stado podstawowe.

Na teraz jedna sztuka chora a weterynaria wszystkie świnie ze wsi wybija, 2 lata zakazuje trzymania świń i nie daje za to ani grosza. Jeżeli tak robią OK ale należy zapłacić za zabite świnie rynkową cenę oraz przez te 2 lata niech płacą wartość utraconego dochodu( w prawie cywilnym to się nazywa tzw. szkoda kontraktowa) 

p.s. Do tej pory na Podlasiu jak wybito pare sztuk i za to nie zapłacono to ludzie skulili ogon pod siebie  i tyle bo weterynarz każe.

Jak wirus dojdzie ( a dojdzie) na zachód to ja jestem przekonany ze w takiej Wielkopolsce  będzie lawina pozwów Sądowych o odszkodowania i wyrównanie strat w dochodach od Państwa.

To będzie taka suma jak roszczenia z reprywatyzacji wiec wtedy sami zobaczycie zadnego wybijania stad nie będzie i przepisy sejm w ciągu jednej nocy zmieni. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj