rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

misio3p    2127
38 minut temu, mikcom20 napisał:

Do doliny dlaczego nie sprzedajesz? Lepsza cenę mają

A w sumie to  ile płacą?

Kiedyś tam odstawiłem, trzeba było samemu zawieść świnie, płatność dwa tygodnie a jeszcze gościu u którego świnie zapisywałem po sprzedaży marudził, że są słabe, mają za małą mięsność itepe. Tutaj przyjeżdżają po każdą ilość na podwórko, wszystko biorą, płatność za 2 dni ;) 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Następne gospodarstwa a właściwie fermy z ASF ,teraz już idzie w tysiącach sztuk,dzików nasz pożal się Boże minister nie umie wybić bo przecież zieloni i jak tu lochy prośne itd.

Teraz ferma z 3 tyś loch -w tym prośne,oproszone z młodymi,i to wszystko zostanie zabite i do utylizacji trafi.My jako kraj nic dobrze zrobić nie umiemy,za to łatwo zwalamy winę na rolników,ja watpię żeby takie fermy miały kiepską bioasekurację ,Jeśli tak dalej będzie wszystko robione to za kilka miesiecy w całym kraju będzie wirus i nic nas już nie uratuje,a Państwo na pewno nie zapłaci odszkodowań bo np mucha była w chlewni .Nie wiem jak można być takimi ignorantami jeśli chodzi o utrzymanie i życie dla tysięcy rolników i ich rodzin!!!!

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy ASF "żyje" 90 dni w słomie. dzik się wytarza a potem rolnik przywozi świeżą słomę do komory  i po zawodach. żadna bioasekuracja nie pomoże. Zobaczycie  ile po żniwach będzie ognisk ASF.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Oj kolega nie na bieżąco,u nas inspekcja wpadła na pomysł o dezynfekcji słomy[wczorajsze spotkanie],w razie wystąpienia ASF państwo zapewnia w gratisie zabranie trzody,dezynfekcja pomieszczeń,utylizacja obornika na koszt hodowcy a w razie stwierdzenia braków w bioasekuracji utylizacja trzody na koszt rolnika takie ,,mądrości " padły wczoraj na spotkaniu i były głoszone przez pana z wojewódzkiej IW w kujawsko-pomorskim,Niemcy na małej giełdzie nieśmiałe +1 eurocent,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

taa,a rusztowce gdzie słomę widziały? chyba w TV,muszą być inne czynniki-muchy itd,

4 godziny temu, kanalia36 napisał:

Koledzy ASF "żyje" 90 dni w słomie. dzik się wytarza a potem rolnik przywozi świeżą słomę do komory  i po zawodach. żadna bioasekuracja nie pomoże. Zobaczycie  ile po żniwach będzie ognisk ASF.

 

Z takimi pomysłami na walkę z ASF to będzie jak w Wietnamie,do dziury albo do rzeki i niech płyną( jak będzie woda)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Z dostępnych informacji wynika że padłe dziki znajdowano już kilkadziesiąt , kilkaset metrów za płotem fermy ,przy takiej odległości nie pomoże żadna  bioasekuracja kwestia czasu kiedy przeniknie,chyba że chlewnia gazoszczelna i nadciśnienie we wnętrzu w sasiedztwie znajduje się taka i pozostaje zawsze kwestia czystości pod względem wirusa dostarczanych pasz  ,są regiony że można budować tylko ściółkowe chlewnie[mój powiat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe ile by dali za przepis na zwalczenie ASF ? A zresztą mogę i za darmo .    TĘPIĆ DZIKI I TO BARDZO DOKŁADNIE !!!

Przepis niby prosty , ale co z tego jak ważniejsze ekologi i inne lgbt ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Dnia 26.07.2019 o 08:21, kopin napisał:

Następne gospodarstwa a właściwie fermy z ASF ,teraz już idzie w tysiącach sztuk,dzików nasz pożal się Boże minister nie umie wybić bo przecież zieloni i jak tu lochy prośne itd.

Teraz ferma z 3 tyś loch -w tym prośne,oproszone z młodymi,i to wszystko zostanie zabite i do utylizacji trafi.My jako kraj nic dobrze zrobić nie umiemy,za to łatwo zwalamy winę na rolników,ja watpię żeby takie fermy miały kiepską bioasekurację ,Jeśli tak dalej będzie wszystko robione to za kilka miesiecy w całym kraju będzie wirus i nic nas już nie uratuje,a Państwo na pewno nie zapłaci odszkodowań bo np mucha była w chlewni .Nie wiem jak można być takimi ignorantami jeśli chodzi o utrzymanie i życie dla tysięcy rolników i ich rodzin!!!!

Co do tej fermy to nie martwilbym sie o nich bo to AGRI PLUS wiec jest to firma ktora ma spory wklad w katastrofalnie niskie ceny z ktorymi  mielismy do czynienia w poprzednim okresie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Z tyłu mi lata ta firma,nie rozumiesz o czym piszę .Chodzi o to że te całe bioasekuracje    i obostrzenia są tylko pozornie skuteczne i służą temu żeby doszukać sie dziury w całym i nie wypłacić odszkodowania.Bo dopóki wirus będzie na rzut beretem to czy  mucha,czy komar ,a może jeszcze za jakiś czas sie okaże ze i przez wiatr sie przenosi na bliskie odległości,nie będziemy bezpieczni z hodowlami.A ministrant pierdzieli że wszystko pod kontrolą !!!

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Cel jest jeden, swinki maja zniknąć z naszego kraju. MY MAMY KUPOWAC a nie chodowac.Moje okolice w ostatnim tygodniu 3 ognoska ASF. Zwierzyna napierdziela po uprawach aż milo, nikt sie nie interesuje. Tylko pedaly i wybory na topie teraz.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

bo Polska ma być importerem żywności, nie eksporterem. Tak nas te gnoje załatwiły bez mydła. najpierw zniszczyli przemysł, skazali nas na import wszystkiego maszyn aut technologii chemii itd z zachodu oprócz żywności, to im bardzo nie pasuje bo chcą nas całkowicie uzaleznić od siebie. A i to wszystko się stało i dzieje rękami naszych polityków (sługusów zachodu).

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak się teraz czują te wszystkie "kredytowce" jak za chwilę, zapukaja im do drzwi, że wszystkie świnki trzeba wybić? 

Ja to im współczuję, ale wiedzieli co się dzieje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, zycietoniejebajka1 napisał:

I jak się teraz czują te wszystkie "kredytowce" jak za chwilę, zapukaja im do drzwi, że wszystkie świnki trzeba wybić? 

Ja to im współczuję, ale wiedzieli co się dzieje... 

Co wiedzieli ? Ty sam nie wiesz jak z tym pukaniem do drzwi . We łby powinni się popukać rządzący . Albo niech jasno zabronią hodowli świń w Polsce , albo niech z dzikami się rozprawią . Za przenoszenie wirusa są odpowiedzialne wyłącznie dziki ! Kto jest właścicielem chorych i zdrowych jeszcze dzików ? Dlaczego karze się tylko rolników ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem że mają się pukać Ci co hoduja? To my jesteśmy ofiarami a nie te dziki zawszone. 

Rozprawia się z dzikami? A słyszałeś żeby w Twojej okolicy strzelali do dzikow? Prędzej rozprawia się z hodowla trzody w Polsce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Z tym asf em to polityka.teraz asf szaleje i cena jest a jak nie było to mówili że przez asf ceny nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
misio3p napisał:

38 minut temu, mikcom20 napisał: Do doliny dlaczego nie sprzedajesz? Lepsza cenę mają A w sumie to  ile płacą?

przez czerwiec 5.7 , teraz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

5.30 netto 3szt,za Odrą +5 eurocentów

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
Dnia 29.07.2019 o 22:26, FarmerAdi napisał:

5.6 netto bez strączki za 300szt 

Pow. Piotrkowski

Skup 5,60 + vat świń totalny brak !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj