rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
15 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Moje kabany jutro jadą na wycieczkę odpoczną sobie od upałów .

A Puławiaki wyproszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Gmina Skierbieszów już jest strefa  ASF  padłe świnie , dziki stoją tabliczki strefa czerwona , a dzików jest do jasnej cholery i trocha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tabliczki dziki powstrzymają . Czyli możesz spać spokojnie .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

A Puławiaki wyproszone?

Ta już duże są .Mleko jest tłuste pogoda dopisuje -ciepło ,to rosną ,jak na drożdżach .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Macie tu dyskusje o ,,puławiakach" niedawno sąsiad się napalił,nawiązał kontakt z firmą,poczynił przygotowania ,w zeszłym tygodniu szanowni przedstawiciele przybyli podpisać  umowę wchodziło w grę 100 loszek i tuczenie od nich przychówku, już miała nastąpić finalizacja umowy , doszło do określenia ceny zbytu tuczników i w tym miejscu sąsiad dostał szoku proponowano mu całe 5% powyżej  ceny rynkowej normalnych tuczników + mgliste zapewnienia że w przyszłości może liczyć na kolejne 5 % , grzecznie im podziękował za taki interes , według mnie to jest szukanie naiwnych,przecież na obecną chwilę to jest nieoplacalny biznes,w jego przypadku robił by za 20 gr/kg więcej jak dostaje obecnie za normalne tuczniki

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dontcry    118
2 godziny temu, gomez181 napisał:

 

 

-2🇩🇪

 

Ciekawe czy nasi odrazu obniza bo tam spadek.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
56 minut temu, ws71 napisał:

Macie tu dyskusje o ,,puławiakach" niedawno sąsiad się napalił,nawiązał kontakt z firmą,poczynił przygotowania ,w zeszłym tygodniu szanowni przedstawiciele przybyli podpisać  umowę wchodziło w grę 100 loszek i tuczenie od nich przychówku, już miała nastąpić finalizacja umowy , doszło do określenia ceny zbytu tuczników i w tym miejscu sąsiad dostał szoku proponowano mu całe 5% powyżej  ceny rynkowej normalnych tuczników + mgliste zapewnienia że w przyszłości może liczyć na kolejne 5 % , grzecznie im podziękował za taki interes , według mnie to jest szukanie naiwnych,przecież na obecną chwilę to jest nieoplacalny biznes,w jego przypadku robił by za 20 gr/kg więcej jak dostaje obecnie za normalne tuczniki

Pisałem, to pic na wodę. Paru cwaniaków wyciągnie kilka milionów z unii na budowę albo modernizację zakładów a rolnika po rozliczeniu inwestycji kopnie się w doope.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
41 minut temu, Dontcry napisał:

Ciekawe czy nasi odrazu obniza bo tam spadek.. 

Gobarto od jutro -10, a w piątek zmniejszony ubój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
7 godzin temu, ws71 napisał:

Macie tu dyskusje o ,,puławiakach" niedawno sąsiad się napalił,nawiązał kontakt z firmą,poczynił przygotowania ,w zeszłym tygodniu szanowni przedstawiciele przybyli podpisać  umowę wchodziło w grę 100 loszek i tuczenie od nich przychówku, już miała nastąpić finalizacja umowy , doszło do określenia ceny zbytu tuczników i w tym miejscu sąsiad dostał szoku proponowano mu całe 5% powyżej  ceny rynkowej normalnych tuczników + mgliste zapewnienia że w przyszłości może liczyć na kolejne 5 % , grzecznie im podziękował za taki interes , według mnie to jest szukanie naiwnych,przecież na obecną chwilę to jest nieoplacalny biznes,w jego przypadku robił by za 20 gr/kg więcej jak dostaje obecnie za normalne tuczniki

Jestem w programie hodowlanym ,ochrony ras rodzimych ,lecz w życiu nie słyszałem o takich bzdurach !!!!!

Mimo ,że znam naprawdę sporą grupę hodowców puławiaków .

Rolnik kasuje dodatkowe dopłaty do maciory i ewentualną różnicę za kg sprzedawanego żywca .

Mogę tu wymienić kilka bardzo ,lub mniej znanych osób ,które regularnie występują w tv i zajmują się hodowlą puławiaka i każdy z nas ma hodowlę w cyklu zamkniętym .

Co to za cyrki z odchowem warchlaka puławiaka ?????


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823

Czyli hodowla trzody dla dopłat bo z ekonomicznego punktu to nie ma zadnych szans, przecież zimą na tym forum był temat wałkowany że firma zapewnia odbiór tucznika o 1zł/kg drożej od ras konwencjonalnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@ws71 wszystko co trzeba napisałem wyżej .Temat który poruszyłeś wyżej uważam za zamknięty odnośnie puławiaka .Dziwi mnie ,że ludzie takie farmazony rozsiewają ,jak nie mają zielonego pojęcia na ten temat .Kto chce coś wiedzieć to dzwońcie do Polsusu do kierownika Marka M.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podobno Polsus do końca roku przestanie istnieć .......tak Ardanowski spiera rodzimą hodowlę połowa Puławiaków to tylko dla dopłat trzymają bo nie ma komu kupować tuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 13.06.2019 o 20:10, staszek131415 napisał:

Podobno Polsus do końca roku przestanie istnieć .......tak Ardanowski spiera rodzimą hodowlę połowa Puławiaków to tylko dla dopłat trzymają bo nie ma komu kupować tuczników

Stachu pier..lisz ,jak byś octu się napił .

Polsus ma się bardzo dobrze i przybywa nowych hodowców .Puławiaki schodzą ,jak ciepłe bułki .

Najwięcej zawsze mają do powiedzenia eksperci ,co byli w du..e i wiedzą ... .

Oświecę wszystkich ekspertów ,co wiedzą lepiej .Puławiaki schodzą za granicę i rynek dynamicznie się rozwija 😉

Edytowano przez RafaKdziela
  • Like 2

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta a hodowcy loch nie kryją bo nie wiedzą co z prosiakami zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
7 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Stachu pier..lisz ,jak byś octu się napił .

Polsus ma się bardzo dobrze i przybywa nowych hodowców .Puławiaki schodzą ,jak ciepłe bułki .

Najwięcej zawsze mają do powiedzenia eksperci ,co byli w du..e i wiedzą ... .

Oświecę wszystkich ekspertów ,co wiedzą lepiej .Puławiaki schodzą za granicę i rynek dynamicznie się rozwija 😉

Mam znajomego w zarządzie tej organizacji i ostatnio podczas zebrania w Warszawie , dokładnie prawie cały zarząd zachwycał się jak to dobrze i świetlana przyszłość przed tą organizacją i na koniec zebrania wstaje gość[pierwszy raz na zarządzie sie pojawił]  i stwierdził że on nie widzi sensu istnienia tej organizacji w obecnej formule i należy przeprowadzić daleko idące zmiany w tej  organizacji, pan ten był o żółtej karnacji skóry i po jego wystąpieniu całe towarzystwo było mocno zdziwione ,także faktycznie może w Polsusie dojść do zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

@ws71 nie wypowiadam się na temat zebrań zarządu ,ponieważ tam mnie nie było .

Sprawa jest prosta .

Stachu gada od rzeczy i chyba jeszcze go suszy po weekendzie .

Szkoda czasu na przekonywanie niedowiarków .

Ja swoje zarobię i mi to pasi ☺️


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/handlarz-bydlem-prowadzi-glodowke-pod-upadla-ubojnia-by-wymoc-zaplate,86676.html

oczywiście farmer

To jest przykład że i handlarze  nie mają tak łatwo jak to z boku wygląda czasem-kupić samochód i już manna z nieba leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co mu to da? Padnie w tym upale i tyle zyska... 

Firmy już niema, właściciel ubojni w najlepszym wypadku też już groszem nie śmierdzi bo komornik łapę nad wszystkim trzyma.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
1 godzinę temu, kopin napisał:

https://www.agrofoto.pl/fakty/polska/handlarz-bydlem-prowadzi-glodowke-pod-upadla-ubojnia-by-wymoc-zaplate,86676.html

oczywiście farmer

To jest przykład że i handlarze  nie mają tak łatwo jak to z boku wygląda czasem-kupić samochód i już manna z nieba leci

Swego czasu na cenach bydła robił sobie dobrą reklamę, pod nickiem Parkur. Pamiętacie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj