rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

arszenik    1

witam panowie trochę nie na temat ale mam problem oprosiła mi się maciora i nie ma mleka nawet nie przygotowała wymienia tak jakby nie miała się prosić. wyprosiła się w terminie za 3 dni ma się prosić następna i też nie szykuje wymienia. dwa tygodnie wcześniej 3 maciory prosiły się bez problemu mleczność ok nigdy nie miałem przypadku aby maciora nie napełniała wymienia przed porodem wymię wygląda jak u lochy w początkowej ciąży czyli zasuszone podanie oksytocyny nic nie zmienia ani jednej kropli mleka żywienie loch takie jak zawsze. jedyna różnica jest taka że te co nie mają mleka są po inseminacji jakieś pomysły co jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Podobna sytuacja jak u mnie kiedyś się przytrafiła. Weterynarz powiedział mi że genetyką to idzie ze loszka po pierwszym wyproszeniu nie mają mleka. Dostałem mleko zastępcze dla prosiakow ale przeżyły tylko dwa. Jeśli jest możliwość to można dosadzic do innej maciory. Maciore sprzedałem bo tak mi doradził weterynarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudek998    98

masakra jakaś. Też miałem kiedyś taki prypadek i na sztucznym mleku jak nie pociągną siary to faktycznie 2 może 3 przeżyją a pierdologii i sraczki przy tym od h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Dziś sprzedane 5,63 netto,8 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To spadła cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

U nas cały czas 5,6-5,7 w zależności od wielkości odstaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tak się Chińczycy napinali, że znajdą sobie tańszą wieprzowinę, a tu w Niemczech wzrosty. ;) W wielkopolsce szykuje się sporo nowych tuczarni, jak dla mnie hodowla trzody chlewnej i drobiu w Polsce już umarła i będąc w sklepie w ogóle już na dział mięsny wcalę nie patrzę. Miejsce antybiotyków jest w aptece, a nie sklepach. Trzeba w gospodarstwie na własne potrzeby chować, żeby później nie latać po lekarzach albo w ogóle zrezygnować z mięsa...

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gadałem wczoraj z kolega mówi że cena trzody kosmos ojebał teraz ponad 2000 sztuk w klasie s po 8 zł na czysto z kabana zostało mu 250 zł /szt mówi że pierwszy raz tak za***iście wyszło  czyli jednak przysłowie kto chowa świnie od biedy sie wywinie  mówi że do końca roku może wychodzić na 0 jak taki rzut sie trafi . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Warchlak dunski ponad 400 netto . Kilogram ponad 6 zlotych policzyc koszty pasza leki prad woda amortyzacja zostanie pare groszy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ale filozofy od zarobku się trafiają ,sąsiad 2,5 roku świń nie miał ,teraz kupił 250 dunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2423

Ja się pytam gdzie jest ustawa, która miała opodatkować tucz kontraktowy? Minister już zapomniał? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak można zniszczyć projekt, który  ma za zadanie ostatecznie dobić małe gospodarstwa rodzinne? To jest plan doskonały, bo nie dość, że cel zostanie osiągnięty, to winą zostaną obarczeni przedsiębiorcy-rolnicy, którzy trudnią się tuczeniem duńskich warchlaków w kredytowanych chlewniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

za warchlaka płacił wtedy 260 zł zużycie paszy to 270kg na sztukę  mówi jak jest ma kredyty itp na chlewnie stawia teraz 2 mówi że były żuty że zostawało 100zł ale nigdy tyle za kabana dostał do reki 800zł koszty z ceną zakupu lekami paszą amortyzacją pracą dało mu zysk na poziomie 250 zł sztuka były czasy że zostawało mu z sztuki 15 zł 70 zł ale teraz wyszło mu super i mówi wprost że wystarczył by jeden taki rzut w takiej cenie na rok  i juz by było super 

Edytowano przez zkordalski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszBONQ    34

kiedyś odda z tych 250 część na stratę, jak drogiego warchlaka zastanie spadek cen tucznika

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, Kazik80 napisał:

Jak można zniszczyć projekt, który  ma za zadanie ostatecznie dobić małe gospodarstwa rodzinne? To jest plan doskonały, bo nie dość, że cel zostanie osiągnięty, to winą zostaną obarczeni przedsiębiorcy-rolnicy, którzy trudnią się tuczeniem duńskich warchlaków w kredytowanych chlewniach.

Zgadzam się tylko niezapomnij napisaćżePSL CHŁOPSKA PARTIA GO STWORZYŁA

12 godzin temu, zkordalski napisał:

za warchlaka płacił wtedy 260 zł zużycie paszy to 270kg na sztukę  mówi jak jest ma kredyty itp na chlewnie stawia teraz 2 mówi że były żuty że zostawało 100zł ale nigdy tyle za kabana dostał do reki 800zł koszty z ceną zakupu lekami paszą amortyzacją pracą dało mu zysk na poziomie 250 zł sztuka były czasy że zostawało mu z sztuki 15 zł 70 zł ale teraz wyszło mu super i mówi wprost że wystarczył by jeden taki rzut w takiej cenie na rok  i juz by było super 

aLE W PRZYSZŁOŚCI TO TAKI RZUT BĘDZIE RAZ NA 5 LAT A WTEDY NA KREDYT ZABRAKNIE I CHLEWNIA PRZESTANIE BYC JEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Chlewnia bedzie jego bo budynków nikt nie chce ale za to ziemia bedzie zabrana i inne dobra.Cieszmy sie terazniejszoscią.

 

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Zgadzam się tylko niezapomnij napisaćżePSL CHŁOPSKA PARTIA GO STWORZYŁA

aLE W PRZYSZŁOŚCI TO TAKI RZUT BĘDZIE RAZ NA 5 LAT A WTEDY NA KREDYT ZABRAKNIE I CHLEWNIA PRZESTANIE BYC JEGO

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale wy gadacie naprawde zobaczcie sobie na google maps żuromin i okolice tam sama chlewnia ja by,m już dawno był w waszej branży ale u nas jest natura 2000 i nie mogę nic . Gdzie ktoś zarobi taka kasę w tak krótkim czasie miał kiedyś 300 sztuk dziś ponad 2500  za kilka mc bedzie miał 5000  i w sumie ci co mogli już dawno zrezygnowali z krów opasów i są w tuczu bez roboty dobra kasa  . A co do tych co mówią że komornik go połknie  ma na dziś ponad 100 ha nowy kombajn Nh nowy traktor NH  t7 beka 18 000  siewnik pasywny  wiec raczej nie ściemia tylko na tym sa pieniądze  a najważniejsze nowa chata już jest w stanie surowym i to w 2 lata wszystko ogarnoł może jakiś ewenement i kupa szczęścia ale jemu się udało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 26.04.2019 o 10:05, kopin napisał:

no na pewno,kobita,śliwowica i karta bankomatowa-odpoczynek wykluczony ;-)))))

Wszelkie % w Chorwacji dobre .A kobita bogata ,bo nauczycielka i stawiała obiadki :P


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj