rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kazik80 napisał:

Dokładnie, dziś najwięksi hodowcy mają tak duże hodowle jak niegdyś cała  wieś, w której mieszkają. Mali się zwijają, duzi powiększają. ;) 

No tak ale oni w Big Bag zboża nie kupują i na pewno nie po 1200 więc komu sprzedacie swój poślad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W święta też szukasz guza? Zboże w workach miałem jak kupiłem kwalifikat z centrali do siewu, jeszcze jakieś pytania? Jak będę miał zmiotki z magazynów to zadzwonię po ciebie, wiem że weźmiesz.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za żywa waga

12 godzin temu, Kazik80 napisał:

W święta też szukasz guza? Zboże w workach miałem jak kupiłem kwalifikat z centrali do siewu, jeszcze jakieś pytania? Jak będę miał zmiotki z magazynów to zadzwonię po ciebie, wiem że weźmiesz.

A myślałem że kwalifikat taki obszarnikw Big Bagach kupuje no ale poznaniaka na dwa razy byś niezasypał 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
12 godzin temu, Kazik80 napisał:

Jak będę miał zmiotki z magazynów to zadzwonię po ciebie, wiem że weźmiesz.

Staśkowi zboże już powoli nie będzie tak potrzebne jak zimą.  Zaczynają się pokrzywy, mróz puścił to w pobliskim lasku żołędzi i kasztanów do oporu... Passat rano już odpala to do miasta po zlewki i obierki popędzi.... Co do bigbagów - jak miałem tylko 2ha pszenżyta i 2 mieszanki a reszta QQ i pszenica to co miałem na tira to sypać? W bagi i do stodoły a wiosną w kilka minut zważone,  załadowane i sprzedane, bez roboty. Ale staszek nie wie co to jest skoro sam kupuje w workach 50kg przy niedzieli na targu a naśmiewa się z tych co sprzedają w bagach po kilka ton na raz. Może o takie mu chodzi xD 

https://www.google.pl/search?q=doniczki+big+bag&rlz=1C1SAVI_plPL819PL819&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF_pKwmePhAhVM_SoKHXpABsIQ_AUIDigB&biw=1242&bih=577

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie naśmiewamy się tylko krew zalewa jak ma się za bambra, drwi z każdego w każdym temacie że ktoś sprzedał 10ton zboża czy 30 świń a za 5 minut pisze - dziś kupione 3 tony jęczmienia... No i te jego stabilizacje cen zbóż....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, pawel885 napisał:

Staśkowi zboże już powoli nie będzie tak potrzebne jak zimą.  Zaczynają się pokrzywy, mróz puścił to w pobliskim lasku żołędzi i kasztanów do oporu... Passat rano już odpala to do miasta po zlewki i obierki popędzi.... Co do bigbagów - jak miałem tylko 2ha pszenżyta i 2 mieszanki a reszta QQ i pszenica to co miałem na tira to sypać? W bagi i do stodoły a wiosną w kilka minut zważone,  załadowane i sprzedane, bez roboty. Ale staszek nie wie co to jest skoro sam kupuje w workach 50kg przy niedzieli na targu a naśmiewa się z tych co sprzedają w bagach po kilka ton na raz. Może o takie mu chodzi xD 

https://www.google.pl/search?q=doniczki+big+bag&rlz=1C1SAVI_plPL819PL819&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiF_pKwmePhAhVM_SoKHXpABsIQ_AUIDigB&biw=1242&bih=577

To już wiem skąd te wzrosty cen po żniwach były jak się wstrzymałeś ze sprzedażą to się duże braki na loklnym rynku porobiły anie każdy gołębiarz ma Passata by odebrać towar a rowerem to jedynie mniejsze ilości stąd te wysokie ceny  Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

Za żywa waga

A myślałem że kwalifikat taki obszarnikw Big Bagach kupuje no ale poznaniaka na dwa razy byś niezasypał 🤣

Co jeszcze chciałbyś ode mnie korzystnie kupić prócz Poznaniaka i zmiotek? Niby drwisz, ale jednak się żywo interesujesz tym co trzymam w magazynach i garażach... Poznaniaka od prawie dekady nie używam dla twojej informacji, próbuj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
6 godzin temu, staszek131415 napisał:

Za żywa waga

A myślałem że kwalifikat taki obszarnikw Big Bagach kupuje no ale poznaniaka na dwa razy byś niezasypał 🤣

ja wiem że za żywą wagę, ale żeby dostać 6.1 netto to chyba musi być jakaś minimalna mięsnośc nikt za P klase tyle nie zapłaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, sylwekbarca2 napisał:

ja wiem że za żywą wagę, ale żeby dostać 6.1 netto to chyba musi być jakaś minimalna mięsnośc nikt za P klase tyle nie zapłaci...

A gdzie dziś znajdziesz świnię w Pklasie chyba że ktoś oszuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

A jak inaczej nazwać ceny zbóż, które od września zeszłego roku wahają się o 50 zł w górę i 50 zł w dół, no STABILIZACJĄ inne słowo nie przychodzi mi na myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Y635    37

Jutro 25 sztuk 5.50+vat Kuj-Pom

Sprzedane średnia waga 110kg cena 5,60+vat dołożył 10gr do tego co wczoraj mówił

Edytowano przez Y635

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj