rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, dudek998 napisał:

Wszystko kryje sztucznie. Mi właśnie DxP słabo rosły tzn tak nierówno i bywało że komorę na 3 razy musiałem sprzedawać.

No dokładnie  wolniejsze przyrosty większe zużycie paszy ja 130 kg sprzedaję po 150 dniach od urodzenia po Pitrenie tą wagę mają po 180 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Wraz ze wzrostem ceny mamy super zmianę przepisów w strefach.  Od dzisiaj krew od świń na sprzedaż ważna jest tylko 7 dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ludzie słyszeliście !!!!! paranoja!!!!. 100 zł do tucznika mają dostać Ci co dadzą świnia wolny wybieg!!!!!. Czyli Pis da 100 zł za wybieg a potem Inspekcja Weterynaryjna jebnie 500 zł mandatu bo bioasekuracji nie spełniasz. 

Pis daje pieniadzę po które nikt się nie złgosi, heheheheh

Zadzieram kiece i do urny na pis głosować lece:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
5 minut temu, tyran3 napisał:

Ludzie słyszeliście !!!!! paranoja!!!!. 100 zł do tucznika mają dostać Ci co dadzą świnia wolny wybieg!!!!!. Czyli Pis da 100 zł za wybieg a potem Inspekcja Weterynaryjna jebnie 500 zł mandatu bo bioasekuracji nie spełniasz. 

Pis daje pieniadzę po które nikt się nie złgosi, heheheheh

Zadzieram kiece i do urny na pis głosować lece:D

zródło proszę :D ja słyszałem W TvPis że do świniaka ( stan agencyjny tak jak doplata do bydła) 100 zł tych co otrzymują na ściółce. Czyli ruszta odpadają.

Ps: Teraz ktoś docenił prace rolnika i jego wywalanie obornika 🤣

  • Like 1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

10 minut temu w Agronedzy mówili ze  bydło wypasane na łakach w sezonie letnim a swinie z wolnym wybiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
49 minut temu, tyran3 napisał:

Ludzie słyszeliście !!!!! paranoja!!!!. 100 zł do tucznika mają dostać Ci co dadzą świnia wolny wybieg!!!!!. Czyli Pis da 100 zł za wybieg a potem Inspekcja Weterynaryjna jebnie 500 zł mandatu bo bioasekuracji nie spełniasz. 

Pis daje pieniadzę po które nikt się nie złgosi, heheheheh

Zadzieram kiece i do urny na pis głosować lece:D

I czego nie rozumiesz-daliśmy ale ludzie nie chcą bo nie chce im się żadnych zobowiązań brać na głowe,ALE DALIŚMY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tyran3 napisał:

Ludzie słyszeliście !!!!! paranoja!!!!. 100 zł do tucznika mają dostać Ci co dadzą świnia wolny wybieg!!!!!. Czyli Pis da 100 zł za wybieg a potem Inspekcja Weterynaryjna jebnie 500 zł mandatu bo bioasekuracji nie spełniasz. 

Pis daje pieniadzę po które nikt się nie złgosi, heheheheh

Zadzieram kiece i do urny na pis głosować lece:D

Zdziwiłbyś się bo na wolnym wybiegu mogą chodzić a w chlewni siatki w oknach i dzrwiach obowiązkowo  takie akcje tylko u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ciekawe czy to prawda z tym wolnym wybiegiem bo sasiad byl i mowil ze w agrobiznesie mowili ze wybieg i te sprawy przeciez takich gospodarstw nie ma praktycznie 

Jakby było ze na sciolce to tez malo ludzi sie lapie ale np ja i inni mniejsci mogliby skorzystac zawsze to jakis pieniad w tych czasach dodatkowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakby dali nq ściółce to w każdej chlewni by leżał smnopek słomy i wszyscy by brali a tak naprawdę to jesli dadzą to mało gospodarsw sięna to załapie no i dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzieś mi się obiło, że to tylko dla tych sprzedających do kilkudziesięciu  sztuk rocznie. PiS będzie próbował kupić głosy najbiedniejszych gospodarzy, którzy w większości mają wywalone na wybory. Staszek i ja może się załapiemy na te ekstra pieniądze, ale reszta raczej nie. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ja słyszałem że tą 100 to oprócz innych wymogów,to bedą dostawali tylko ci którzy za ostatni rok mieli cenę za tuczniki poniżej średniej krajowej-więc u Stacha to nie przejdzie ;-0

 

No a poza tym jeszcze obydwoje dziadkowie muszą podpisać  sie pod wnioskiem o płatność 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja tak słucham że na świnie 100 zł. a na krowę 500+, ale na każdy miesiąc czy rok, bo tak to nagłośnili że mieszczuchy myślą że co miesiąc jak na dziecko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2422
1 minutę temu, ppiotr napisał:

Ja tak słucham że na świnie 100 zł. a na krowę 500+, ale na każdy miesiąc czy rok, bo tak to nagłośnili że mieszczuchy myślą że co miesiąc jak na dziecko.

 

Tak to powiedzieli, że większość ludzi myśli o tym dodatku jako comiesięcznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

To bedą takie wymogi ze prawie nikt nie wezmię, w dodatku wykluczajace się z innymi przepisami. Bo jak nazwać fakt ze nawet kot do chlewni wejść nie może, wróbel oknem wlecieć przez siatki nie może, ale świnia na wolnym wybiegu ma być. Mam rozumieć ze na wolnym wybiegu zaden wróbel jej nie osra i ASF nie zarazi????

szkoda słów oni myślą ze rolnicy to debile i za obiecanki cacanki pujdą na nich głosować. Takiego wała jak polska cała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
6 godzin temu, tyran3 napisał:

To bedą takie wymogi ze prawie nikt nie wezmię, w dodatku wykluczajace się z innymi przepisami. Bo jak nazwać fakt ze nawet kot do chlewni wejść nie może, wróbel oknem wlecieć przez siatki nie może, ale świnia na wolnym wybiegu ma być. Mam rozumieć ze na wolnym wybiegu zaden wróbel jej nie osra i ASF nie zarazi????

szkoda słów oni myślą ze rolnicy to debile i za obiecanki cacanki pujdą na nich głosować. Takiego wała jak polska cała.

To głosuj na lgbt to będziesz dopiero składki płacił na tęczę.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ci od lgbt jak ich nazywasz przynajmniej oficjalnie nas ruch...a

a nie obiecują gruszki na wierzbie których dosięgnąć nikt nie umie;-)0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

To głosuj na lgbt to będziesz dopiero składki płacił na tęczę.

Czy w Polsce mamy tylko 2 opcje? Żydzi z PO albo Żydzi z PIS? 

  • Haha 2

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, ppiotr napisał:

Ja tak słucham że na świnie 100 zł. a na krowę 500+, ale na każdy miesiąc czy rok, bo tak to nagłośnili że mieszczuchy myślą że co miesiąc jak na dziecko.

 

Największy problem to jest takiże ludzie nie słyszą co kto mówi tylko to co chca usłyszeć na dziś dziei stały się zakładnikami w walce o pieniądze kto będzie następny?

11 godzin temu, tyran3 napisał:

To bedą takie wymogi ze prawie nikt nie wezmię, w dodatku wykluczajace się z innymi przepisami. Bo jak nazwać fakt ze nawet kot do chlewni wejść nie może, wróbel oknem wlecieć przez siatki nie może, ale świnia na wolnym wybiegu ma być. Mam rozumieć ze na wolnym wybiegu zaden wróbel jej nie osra i ASF nie zarazi????

szkoda słów oni myślą ze rolnicy to debile i za obiecanki cacanki pujdą na nich głosować. Takiego wała jak polska cała.

Pujdą pujdą lepszej opcji nie ma tyle co PiS ROLNIKOM POMÓGŁ TO ŻADNE UGRUPOWANIE PRZEZ 30 LAT jak nastał Balcerowicz i była susza czy powódz  to ludzie osttatnią krowę sprzedawali by pole obsiać  dziś takie klęki niby niskie ceny a wszystk uprawione nawet piach co dawno lasy powinny rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
40 minut temu, staszek131415 napisał:

Największy problem to jest takiże ludzie nie słyszą co kto mówi tylko to co chca usłyszeć na dziś dziei stały się zakładnikami w walce o pieniądze kto będzie następny?

Pujdą pujdą lepszej opcji nie ma tyle co PiS ROLNIKOM POMÓGŁ TO ŻADNE UGRUPOWANIE PRZEZ 30 LAT jak nastał Balcerowicz i była susza czy powódz  to ludzie osttatnią krowę sprzedawali by pole obsiać  dziś takie klęki niby niskie ceny a wszystk uprawione nawet piach co dawno lasy powinny rosnąć

stachu jaja sobie robisz chyba!!!!!

To najgorszy rząd dla rolników od lat 30. W każdym razie mojego głosu piepszone dziady nigdy już nie dostaną. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

5,4 na telefon w firmie. 

youtube

Musisz to wiedzieć(450) Wiedzieliście o istnieniu tej mapy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, tyran3 napisał:

stachu jaja sobie robisz chyba!!!!!

To najgorszy rząd dla rolników od lat 30. W każdym razie mojego głosu piepszone dziady nigdy już nie dostaną. 

 

Tyle kasy co ludzie dziś mają nigdy dotąd nie mieli an  czy Twój dostaną czy nie to już bez znaczenia wybory mają praktycznie w wygrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj