rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość

Jak mogli obciążyć ? Suma niewielka , ale rolnikowi zabierają za darmo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
4 godziny temu, kopin napisał:

tyran sprzedajesz do nich cały czas to powiedz po ile teraz by ci na żywą wychodziła,tylko nie podawaj STASZKOWEJ ceny tylko taką chłopską 😉

kopin ja nie jestem fanatykiem Sokołowa  bo mają dużo za uszami. Ale w pow. Jarocińskim i Średzkim to najnizsze ceny praktycznie w Polsce ( stref ASF nie licze) i w porównaniu z lokalnymi ubojniami i pośrednikami to dla mnie najlepsza opcja.

A co do ceny to ja mam prosty przelicznik  klasa E netto-1 zł = cena zywca brutto.

obecnie cena w sokołowie za E od 7,20 do 7,50 netto wiec na zywą wychodzi mi 6,2-6,5 brutto. Ja wiem ze niektórzy dostają wiecej ale jakbym sprzedał lokalnym złodzieją to na dziś  50 -80 gr mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

spoko tylko pytam ,każde miejsce ma swoje uwarunkowania i trzeba rozpatrywać ceny do bliższego  bądż dalszego ale lokalnego rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
6 godzin temu, kopin napisał:

A jak wam się przy  poubojowej często zdarzają jakies problemy typu,padniecie w transporcie ,z 2 tuczników np. po 30 kg odtrąceń  na utylizacje.I inne tego typu sprawy których za diabła nie macie jak sprawdzić?

 Z moich 20-tnich doświadczeń : zawsze była zasada ze padnięta sztuka na samochodzie była liczona jak pozostałe sztuki i normalnie wypłacona kasa,jazda była w przypadku wykrycia różycy,wszystko na bakutil zadnych kosztów utylizacji,przy częściowej konfiskacie[ropnie,przepukliny] potrącenie z półtuszy,żadnych kosztów utylizacji,na ok 200 szt rocznie to zdarza się 1szt do częściowej konfiskacie,szwagier przy 800szt rocznie 2-4 szt ulegają częściowej konfiskacie, osobiście nie miałem jak na razie całkowitej konfiskaty półtusz poza jednym przypadkiem gdzie zauważono różycę dopiero po oparzeniu świni ,zakład próbował obciążyć kierowcę,kierowca lekarza wet ,który był na skupie,wet się uparł że były wszystkie zdrowe i zapłacono mi za całą półtusze{w końcu stwierdzili tzw różycę transportową}obecnie kierowca mówił że po ,,aferze leżakowej" każda swinia która sama nie zejdzie z samochodu ma trafić na utylizację 😖

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To słabo sprzedałeś

Nie ma sensu iść w lochy przy tak niskich cenach prosiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

To przecież pisze ze sprzedał za bezcen po 155 zł sztuka, gdzie powinien wziąść teraz 250 za jednego w tej wadze. No ale nie masz masy to nie poszalejesz z ceną, tak samo genetyka pewnie jeszcze daleko w tyle w takich małych gospodarstwach, podejrzewam że małe jak prosiaki po tej cenie poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

Maly chodowczyk kupowal ,staly muj klijent kupuje do 10szt, sprzedałem.mu za taka cene. Wiem ze tanio poszły....

Wazyłem prosiaki najwiekszy wazył. 18kg a najmniejszy 15kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, nikolas29 napisał:

a gdzie ty widzisz niskie ceny prosiaka..dun a polak nie wielka roznica,,dun już z 350netto

Ja bym taniej nie sprzedał polskiego jak Dunczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

saszek ale przemas wiecej z tą iloscia by nie dostał za 15 kg sztuki tzw koty. Zanim przeszłem na tuczniki to jako nastolatek sprzedawał wszytko na prosiaki  na rynku w Jarocinie  i zasada była taka ze kazdy chciał kupować 25-30 kg prosiaki ale płacić jak za te  15 kg, hehehe. I handel wygladał tak ze 10 samochdów sprzedało  koty siersciuchy nieraz widać było na nich wszy, a ja prawie warchlaki przywoziłem do domu bo chciałem  50 zł wiecej. Ale jak przywiozłem 40 sztuk( wtedy to duża ilość) to sprzedałem odrazu za wysoką cene.

Dlatego ci co kupują za 300 zł za sztukę to chcą partię 200 sztuk od razu a na pare prosiaków od tego pare od tamtego ich nie interesuje. A jedno ogonowcy co kupują pare sztuk na dalszy chów za cholere 300 zł nie dadzą za prosiaka nawet 30 kg. własnie chcą koty za 150 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ano chyba że tak czyli w sumie miały średnio po 16,5 kg, no to nawet w miare dobrze Jeszce wyszedles na nich

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Dnia 12.04.2019 o 06:49, staszek131415 napisał:

Nie pij tyle nic nie obiecałem to Twoje zwidy po%

Chłopku roztropku jestem znany z tego ,że nie piję alkoholu ...oooo% .

Cena u mnie jest wyższa niż ta Twoja 😉


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiejsza sprzedaż 6,10 netto 10 sztuk lokalna ubojnia

10 godzin temu, RafaKdziela napisał:

Chłopku roztropku jestem znany z tego ,że nie piję alkoholu ...oooo% .

Cena u mnie jest wyższa niż ta Twoja 😉

Chwalisz się czy żalisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

Ceny rosną ale co po tym jak ASF  dalej szaleje .

Główny Lekarz Weterynarii poinformował o 69. nowych przypadkach ASF u dzików w okresie od 1 do 7 kwietnia br. na terenie Polski.

Na terenie województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego oraz podlaskiego odnotowano 69 nowych przypadków AFS u dzików.

Pełna lista przypadków:
- województwo mazowieckie: 36 przypadków stanowiących 76 dzików, z czego 69 padłych, 7 odstrzelonych;
- województwo warmińsko-mazurskie: 13 przypadków stanowiących 20 dzików, z czego 18 padłych, 2 odstrzelone;
- województwo podlaskie: 3 przypadki stanowiące 5 padłych dzików;
- województwo lubelskie: 17 przypadków stanowiących 33 dziki, z czego 31 padłych, 2 odstrzelone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962

W takim tempie likwidacji dzikow ,ktorego praktycznie nie ma.(czekaja asz same padna) ten ASF bedzie u nas baaaardzo dlugo trwał....

Widocznie komuś na tym zalerzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7578

To widać  co się dzieje  Estonia nie wpuściła żaglowca i Polska nie Ukraina dziękuje a Niemy wpuścili w d*pie maja cała Ukrainę i tak naszą gospodarkę zajadą Niemcy , Francja i Rosja i Ukraina .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
12 godzin temu, staszek131415 napisał:

Dzisiejsza sprzedaż 6,10 netto 10 sztuk lokalna ubojnia

Chwalisz się czy żalisz?

Coś tanio sprzedajesz. Dobrze, że choć ceny zboża stabilne, to przy 10 sztukach po tej cenie solidnie podreperujesz domowy budzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, 90210grzesiu napisał:

Po ciężkich negocjacjach 6.2 netto na jutro 100 sztuk.

Słabo negocjujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj