rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

ws71    1823
2 godziny temu, qba333 napisał:

Chyba 6.1ludzie nie dajcie sie rabac bo 5.7netto miale propozycje nawet przy 20szt 

Panowie zaczynacie jak jesienią w cenach pszenicy licytacja jeden przez drugiego 800;900;1200 a ja prosiłbym o konkretne namiary,kto przy 20szt daje 5,7 netto, bo cena @staszek131415 5,30 była chyba maksymalną jaka dało radę wyciągnąć przy małych ilościach tak do 50szt, wczoraj przy 20 szt 5,10 netto na terenie pół-zach kuj-pom

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, qba333 napisał:

Chyba 6.1ludzie nie dajcie sie rabac bo 5.7netto miale propozycje nawet przy 20szt 

To że Ty miałeś nie znaczy że inni mieli ja też sprzedawałem po 4,40 gdy większość dostawała poniżej 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś zawiozłem do lokalnej ubojni tucznika dla siebie i w biurze byli lekko zdziwieni że teraz bije dla siebie jak są tak drogie  (dziś płacił 4.7+vat) i co mnie bardzo zdziwiło pierwszy raz dostałem paragon  za usługę  "ubój tucznika"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

No teraz się wszyscy w tych zakładach obudzili, że świń nie ma w Polsce, gdzie oni byli przez ostatnie 1,5 roku, ciągle tylko słyszałem - nie ma zbytu, za dużo towaru itp, itd, czy też wypowiedzi ministra: przerzućcie się na bydło, za taki nieprzetworzony surowiec (czytaj tucznik) nigdy nie dostaniecie godziwych pieniędzy 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A bydło tanieje

Najlepiej rolnik niech się co roku  przebranżawiania i po problemie. Urzędasy nie siedzą w tym a gadają bzdury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
45 minut temu, adamn999 napisał:

Dokładnie centralna Wlkp początek mijającego tygodnia cenniki od 5 do 5,3

nie wiem gdzie. 4,6-4,7 netto na żywą


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

dontex i Ath główni dostawcy pini od poniedziałku płacili po 5. ja w piątek sprzedałem do Sokołowa 6,3 E średnia mięsność 57,8 wybicie 78,2 w przeliczeniu na żywą 4,82 netto.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, krilan06 napisał:

No teraz się wszyscy w tych zakładach obudzili, że świń nie ma w Polsce, gdzie oni byli przez ostatnie 1,5 roku, ciągle tylko słyszałem - nie ma zbytu, za dużo towaru itp, itd, czy też wypowiedzi ministra: przerzućcie się na bydło, za taki nieprzetworzony surowiec (czytaj tucznik) nigdy nie dostaniecie godziwych pieniędzy 

Świnie jest tyle co było tylko import wstrzymany bo znalezli lepszych odbiorców nie bój sie niskie ceny wrócą szybciej niż się spodziweamy i to ze zdwojonąsiłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

Stachu ,jak Ty z takim pesymistycznym nastawieniem umiesz gospodarstwo prowadzić,przecież u Ciebie to już przy siewach depresja powinna być ,-pewno za mokro będzie,albo za sucho,a jak będzie ok to pewno siewnik się spier.... no albo traktor,a jak juą by się czasem udało zasiać to nie wzejdzie ,a jak wzejdzie to mszyce wpierd....,a nawet jak całego nie zeżrą to zarażą karłowatością nawet jak bym to opryskał to .........

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Akurat tu się zgodzę ze Staszkiem. Wrócą zaraz po świętach ceny na poziomie 3,5 i będzie skupu bo się teraz zatowarują na weekend majowy. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18
12 godzin temu, szczypka napisał:

dziś zawiozłem do lokalnej ubojni tucznika dla siebie i w biurze byli lekko zdziwieni że teraz bije dla siebie jak są tak drogie  (dziś płacił 4.7+vat) i co mnie bardzo zdziwiło pierwszy raz dostałem paragon  za usługę  "ubój tucznika"

Ile teraz ubój tucznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

sumek,,to robimy zakład jalk do majówki nie spadną poniżej 4,5 to przez rok nie napiszesz na AF żadnego posta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady, takie ceny wrócą jak ASF wybuchnie w Niemczech albo Chińczycy sami się wcześniej wypną na europejską wieprzowinę. Może nie będzie non stop 5 zł netto, ale te 4,5 zł netto jest w stanie się utrzymać. Nie ma skąd sprowadzić, stąd panika w pseudo rodzinnych rzeźniach. Oby tylko sieci handlowe nie podniosły im stawek, niech dopłacają do każdej dostarczonej partii. To będzie kara za zniszczenie rynku wieprzowiny w Polsce. Przypominam także o wiele mniejszej produkcji wieprzowiny w Polsce w stosunku do krajowego spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

4,5? Najpierw muszą tyle przekroczyć. Lokalni złodzieje tyle płacą ale już ceny w sklepach w górę zapowiadają

Założyć to się możesz do wozu ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lokalni nie podnoszą, bo się chcą obłowić. Tucznika mniej, bo małych wykończyli, a chcieliby zarabiać tyle co dotychczas. Ale nie dla psa kiełbasa (chodzi o kiełbasę prawdziwą, nie produkt kiełbasopodobny z marketu)... Niedługo miejsce małych zajmie tucz nakładczy i handlarze sprzedadzą swoje samochodziki, i zapiszą się do pośredniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

O handlarzach to mi nic nie mów. 

ALE niektóre "zakaldy" tak się wycwaniły, że jak nie masz na odstawe całego auta to nie chcą rozmawiać


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kazik80 napisał:

Lokalni nie podnoszą, bo się chcą obłowić. Tucznika mniej, bo małych wykończyli, a chcieliby zarabiać tyle co dotychczas. Ale nie dla psa kiełbasa (chodzi o kiełbasę prawdziwą, nie produkt kiełbasopodobny z marketu)... Niedługo miejsce małych zajmie tucz nakładczy i handlarze sprzedadzą swoje samochodziki, i zapiszą się do pośredniaka.

Dokładnie w ślad za nimi pójdą zbożowcy

1 godzinę temu, kopin napisał:

Stachu ,jak Ty z takim pesymistycznym nastawieniem umiesz gospodarstwo prowadzić,przecież u Ciebie to już przy siewach depresja powinna być ,-pewno za mokro będzie,albo za sucho,a jak będzie ok to pewno siewnik się spier.... no albo traktor,a jak juą by się czasem udało zasiać to nie wzejdzie ,a jak wzejdzie to mszyce wpierd....,a nawet jak całego nie zeżrą to zarażą karłowatością nawet jak bym to opryskał to .........

U mniezawsze spokój aśmieszą mnie posty typu że ktoś miał 100 macior 30% zlikwidował a teraz loszki wstawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1823
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Dokładnie w ślad za nimi pójdą zbożowcy

U mniezawsze spokój aśmieszą mnie posty typu że ktoś miał 100 macior 30% zlikwidował a teraz loszki wstawia

Można wiedzieć  dlaczego śmieszą,przy cenach jakie były nie dało się ciągnąć pełnej obsady,skoro każda sprzedana sztuka generowała straty,mniej sztuk=mniejsze straty, z drugiej strony spróbuj kupić obecnie loszki o jako takim statusie zdrowotnym ,krasnoludki kupują i robią sztuczny tłok😉, obecną hossę mogą zakłócić tylko i wyłącznie USA a i oni trzęsą portkami przed ASF no i oczywiście ASF za Odrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przesadzaj że produkcja przy 100 lochach straty generowała ludzie maj,a mniejsze stada 30 loch i są w stanie inwestować idąć Twoim tokiem myślenia im większa skala tym większe straty/ Ekonomiści mówią co innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj