rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

Gość   
Gość
22 godziny temu, Tomekzetor napisał:

4.4 zł/kg  na poniedziałek  40szt   i  koniec  z tuczem  trzody  na zawsze   :D  :D  

Co teraz będziesz chodował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

nie wypaliła chodowla  świń to może zacznie hodować świnie  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hodować to na pewno nie do tego trzeba miec głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekzetor    19
19 godzin temu, staszek131415 napisał:

Co teraz będziesz chodował?

hoduje  Opasy  w cyklu  otwartym .  A w miejsce   tuczników     przyjadą  mamki  :)   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tyran3 , w Agrobiznesie wieszczyli wzrost cen tuczników ze względu na rosnące zapotrzebowanie Chińczyków na wieprzowinę. :D Jak myślisz, Duńczykom warchlaki znowu nie schodzą? B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

Chińczycy liczą się że w związku z ASF mogą wytłuc nawet do 40mln szt , ale niestety pierwsze w kolejce są Stany i jak tylko klepną porozumienie dotyczące handlu to Europa może zostać wyrolowana jak na razie Niemcy po trochu tam upychają,ciekawe czy Pini dostałoby papier na export,bo nasz rząd ma ogromną ochotę na wojenkę handlową z Chinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Wiesz a Agrobiznesie dużo mówią dużo wieszczą  a i tak nic z tego . Chinczycy wytłukli świnie więc mięsa potrzebują ale nie licz ze będą podwyżki ceny  w Polsce. Tu jest zmowa cenowa  i chinczyki mogą płacić i 10 zł za kg a nasze zakłady i tak zapłacą rolnikowi 3,5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Chiny kupują z europy, Hiszpania i niemcy więcej wysyłają do chin. Trzeba iść w swoje maciory bo co  z tego że tucznik do góry jak wszystko warchlak zjada. A tu naród leniwy bo robić przy maciorach nie chce i biedny bo nie ma minimum 1 mln na porodówke. tak koło się zamyka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1824

U mnie w okolicy było paru co mieli ok 120 loch i byli nastawieni na prosięta , niestety po ostatnich zawirowaniach , już jest bydło opasowe, mam znajomego miał papiery na budowe na 1200szt z opcją zwiekszenia do 2400 szt loch,zapewnione finansowanie,wiedza na światowym poziomie[liczne staże w USA], niestety stopień ryzyka że to może nie wypalić na obecną chwilę jest zbyt duży,jeśli mówimy o niezależnym od nikogo producencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

ale to nie o ryzyko cenowe chodzi. U mnie opłacalność 3,9 wiec puki co oddałem parę transportów za darmo ale jeszcze nie dołożyłem  do interesu, ale boje się zainwestować, wezme kredyt wybuduje a za tydzień znajdą padłego dzika  i wytłuką wszystko a ja zostanę z kredytem i pustym budynkiem. a nie oszukujmy się prędzej czy później ASF obejmie cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Wszyscy przechodza na opasy a tam co? Takie kokosy? 1000 zl za byka przez dwa lata to taki super wynik? Cena spadnie to dopiero oczy otworza.. Smiac sie chce. Wiekszy zysk jest z jednej lochy w cyklu zamknietym. No chyba ze ktos sprzedaje po 3,5 tucznika to zysku nie ma. Ale u mnie jak narazie nie spadlo ponizek 4zl. Aktualnie 4,35 zywa wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

to się ciesz że masz takie ceny, uwierz że w większości kraju jest 3.5-3.8 . na twoim miejscu budował bym oborę jak taka fajna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Cena powinna byc 5zl zywa wtedy mozna myslec o inwestycjach.. aktualnie to drobne remonty tego co jest ewentualnie. Nikt nie wie w ktora strone pojdzie rynek.. Moze okazac sie ze za 5 lat zostanie tylko tucz kontraktowy lub bogaci beda ci co maja cykl zamkniety.. ale tego nikt nie przewidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, ws71 napisał:

U mnie w okolicy było paru co mieli ok 120 loch i byli nastawieni na prosięta , niestety po ostatnich zawirowaniach , już jest bydło opasowe, mam znajomego miał papiery na budowe na 1200szt z opcją zwiekszenia do 2400 szt loch,zapewnione finansowanie,wiedza na światowym poziomie[liczne staże w USA], niestety stopień ryzyka że to może nie wypalić na obecną chwilę jest zbyt duży,jeśli mówimy o niezależnym od nikogo producencie

Dziś by się nastawić na prosięta musiszbyć na kontrakcie inaczej jesteś skazany na bankrucctwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj