rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

krilan06    2400

Na spotkaniu w Świeciu minister powiedział, że może od następnego rozdania będą dopłaty dla tych, którzy utrzymują świnie na ściółce. Jestem ciekawy czy tak będzie czy to tylko ściema 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

A wiecie jakie sa teraz procedury do uboju gospodarczego swin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

rzeźnik, siekiera, zamrażalka innej procedury nie polecam

zresztą innej nie zrobisz. 24 godziny wcześniej musisz podać zgłoszenie o uboju i podać kto zabija jaki rzeźnik ci się na takie coś zgodzi?????

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Ty opowiadasz ?

Telefon do weterynarii powiatowej co najmniej dobę przed planowanym ubojem . Badanie mięsa u lekarza wyznaczonego na danym terenie . Doszło teraz krótkie szkolenie u powiatowego .

Szkolenie bodaj 8 zł , a badanie mięsa to już w zależności od widzimisię lekarza , ale tak do 40zł . No i po wszystkim papierek od lekarza do powiatu , no i wyrejestrować sztukę . Chyba tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zetorki12 zapomniałeś jeszcze o kontroli jaka czeka każdego kto w ten sposób wyrejestruje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432
25 minut temu, krilan06 napisał:

Na spotkaniu w Świeciu minister powiedział, że może od następnego rozdania będą dopłaty dla tych, którzy utrzymują świnie na ściółce. Jestem ciekawy czy tak będzie czy to tylko ściema 

Możesz rozwinac temat ? Od kiedy to nowe rozdanie i czy doplata do sztuki i jakis zarys warunkow przyznawania pomocy bo nie slyszalem o tyma chetnie sie dowiem bo trzymam na ściółce ewentualnie jakis link jesli pisza o tym 

U mnie 3.6+vat posrednik a dunczyka kupuje po 4.1+vat jedyny plus u niego ze świnki do 145kg ida w 1 klasie bez obcinania na kasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, szczypka napisał:

@zetorki12 zapomniałeś jeszcze o kontroli jaka czeka każdego kto w ten sposób wyrejestruje 

Nic mi o tym nie wiadomo . Widzę że dużo (za dużo) jest w gestii powiatowych lekarzy . No i niektórym mocno na dekiel wali . Póki co u nas "normalnie" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

popierniczone czasy nastały  u mnie w okolicy jest kilka lokalnych ubojni jeden płaci teraz 4.3+vat i co troche ma wszelakie kontrole (podpierniczają go własciciele pozostałych lokalnych ubojni) a ci którzy bili jedną dwie w tygodniu zeszli do podziemia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
32 minuty temu, damianos95 napisał:

Możesz rozwinac temat ? Od kiedy to nowe rozdanie i czy doplata do sztuki i jakis zarys warunkow przyznawania pomocy bo nie slyszalem o tyma chetnie sie dowiem bo trzymam na ściółce ewentualnie jakis link jesli pisza o tym 

U mnie 3.6+vat posrednik a dunczyka kupuje po 4.1+vat jedyny plus u niego ze świnki do 145kg ida w 1 klasie bez obcinania na kasie

Byłem na spotkaniu i Ardanowski mówił ogólnie o tej dopłacie ale czy to wejdzie to wątpię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz160    10

Jak cana za E w Animex Ełk? Towar z czerwonej strefy 😞

Edytowano przez Tomasz160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3783

jak damy iim wygrać następne wybory 

do tego są zdolni-wszystko obiecać

2 minuty temu, krilan06 napisał:

Byłem na spotkaniu i Ardanowski mówił ogólnie o tej dopłacie ale czy to wejdzie to wątpię 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Myslalem ze cos wiecej wiadomo. Noo sam bym sie cieszyl jakby dali pare zloty do sztuki kazdy grosz sie liczy przy dzisiejszej cenie a juz dawno slyszalem ze wiecej pracy przy sciolce itd to może szansa jest 

Ja proponuje niech kade dadza a pozniej martwia sie wyborami bo juz w obietnice to nikt nie wierzy 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

No minister na tym spotkaniu też się chwalił, że planuje wprowadzić 23% VAT na tucz kontraktowy, ale o tym że minister finansów nie wie jak to wprowadzić w życie, to już nie wspomniał. Rządzą 3,5 roku i teraz wielkie plany przed końcem kadencji

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Krilan06 nie bądz naiwny. Dopłata do świń ściółkowych , ale przy nastepnych dopłatach czyli po wyborach)))))))))))), 23% podatek na kontraktowy moze wejsc jak kazdy nowy podatek od 1 stycznia czyli po wyborach)))))) Złote czasy i góry dla rolników będą ale wszystko po wyborach oczywiście jak pis je wygra, hehehhe. 

To wygląda jak w samorządach przed wyborami każdy wójt będzie wspierał szkolnictwo a półroku po wyborach ze 2 szkoły zamyka. 

Kampania się zaczeła wiec obietnice będą nieziemskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

DLA ROLNIKÓW  OTO PROGRAMY WYBORCZY KAŻDEJ PARTI POLITYCZNYCH NA KOGO ZAGŁOSZUJESZ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400
7 minut temu, tyran3 napisał:

Krilan06 nie bądz naiwny. Dopłata do świń ściółkowych , ale przy nastepnych dopłatach czyli po wyborach)))))))))))), 23% podatek na kontraktowy moze wejsc jak kazdy nowy podatek od 1 stycznia czyli po wyborach)))))) Złote czasy i góry dla rolników będą ale wszystko po wyborach oczywiście jak pis je wygra, hehehhe. 

To wygląda jak w samorządach przed wyborami każdy wójt będzie wspierał szkolnictwo a półroku po wyborach ze 2 szkoły zamyka. 

Kampania się zaczeła wiec obietnice będą nieziemskie. 

No kolego jak tak można krytykować, no przecież to są ludzie którzy dla polskiego rolnictwa poświęcili wiele lat życia i jak mawia minister Ardanowski dorobili się przez to siwych włosów a tu przychodzą jacyś młodzi i nic im się nie podoba 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956

Jak juz pan minister tak zaczyna obiecywac przed wyborami to doplata powina byc dla wszystkich chodujacych swinie, wiekszy elektorat bedzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Cytat

 

Wszelkie dopłaty to patologia nie widzicie tego ? Dają dopłaty nawoay w górę do maszyn zaraz w górę do ziemi zdrożała 10 krotnie a rolnik tylko zmaga się z kupą papierów

10 godzin temu, krilan06 napisał:

Na spotkaniu w Świeciu minister powiedział, że może od następnego rozdania będą dopłaty dla tych, którzy utrzymują świnie na ściółce. Jestem ciekawy czy tak będzie czy to tylko ściema 

Znając życie to nawet Ci comają na rusztach położyli by w rogu snopek słomy i brali dopłaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
10 godzin temu, gomez181 napisał:

wiadomo szału nie ma,ale każdy gorszy się liczy.

to zdiecie na twoim profilu ze jakby pracujesz gdzies to po co ci te swinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
nikolas29 napisał:

10 godzin temu, gomez181 napisał:

wiadomo szału nie ma,ale każdy gorszy się liczy.

to zdiecie na twoim profilu ze jakby pracujesz gdzies to po co ci te swinie

nigdzie nie pracuje,mam 40 ha i te super świnie..., zdjęcie jakieś tam z malowania w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj