rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

kopin    3791

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/wydatki-na-rolnictwo-w-2019-r-beda-realnie-nizsze-o-4-91-proc-niz-w-2018-r,83633.html

zamiast agrofoto wpisać farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy dziś rano mnie oświeciło dlaczego są niskie ceny świń!!!!!!!!!!!!!!!!!! To przemyslana i skuteczna metoda z walki z ASF!!!!!!!!!!! jeszcze troche i i nasze chlewnie będą wolne od choroby. Chlewnia pusta brak choroby wielki sukces rządu!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147
44 minuty temu, arszenik napisał:

witam jak to jest ze znakowaniem świń kolczyk to wiem a jak nie to tatuaż ale gdzie na uchu?

ogólnie nie ma reguły, gdzie trafisz tam będzie, byleby nie na środku kręgosłupa bo przy podziale na półtusze nie będzie numeru widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Śliski temat,tatuaż w uchu musi być przede wszystkim czytelny [a z tym jest duży problem], i jak będzie ktoś z inspekcji upierdliwy to może być problem,były u nas mandaty za nieczytelne oznakowania , był też przypadek jak rolnik miał dużo do powiedzenia,to czyścił kolczyki,były brudne i nieczytelne

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

ogólnie to jest posrane ,bo nr powinien być w momencie jak świnia za płot  ma wyjechać  a nie kolczyki itd na których i tak gówno widać na tuczarni

Przed chwilą, sumek666 napisał:

A tatuażu nie robi się w pachwinie?

sumek nie kompromituj się ,widac że świn nie masz ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sumek , nie pytam gdzie , tylko po co ?

Chodzi że po kupnie prosiąt ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

zetorki ja ci odpowiem -po ch..j no i po to żeby przy kontroli d*py ci nie przeorali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rzeczowo .

U nas drugi kolczyk i gitara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

a jak nie kolczyk tylko tatuaż to gdzie z tą gitarą?

 

a jak u ciebie urodzonym chcesz tatuaż to maleńka ta gitarka musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jebnij taką prosiaka ,to zaraz możesz dzwonić na Bakutil

 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Koledzy ja zakładm kolczyk zawsze przy kastrowaniu i nie mam problemu, a potem jak sprzedaje kierowca i tak chce tatułownicze  trzepnie 2 razy swinie to zaraz wchodzi lepiej na samochód i jest dodatkowo tatułaż na wypadek zgubienia kolczyka

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać za silny jesteś ... :ph34r:

Nawet jak na dziadka . :P

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie mam świń. Prawda. 

W takim razie ciekawostka: 

Psy tatuuje w uchu a mniejsze rasy w pachwinie właśnie. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, tyran3 napisał:

Koledzy ja zakładm kolczyk zawsze przy kastrowaniu i nie mam problemu, a potem jak sprzedaje kierowca i tak chce tatułownicze  trzepnie 2 razy swinie to zaraz wchodzi lepiej na samochód i jest dodatkowo tatułaż na wypadek zgubienia kolczyka

wiem bo sam tak robię ,ale teraz kolczyk nie potrzebny,może być tatuaż

dlatego o tym piszę że powinno być na wyjeżdzie, wtedy uderzeniówka   dobrze sie sprawdza

1 minutę temu, sumek666 napisał:

Nie mam świń. Prawda. 

W takim razie ciekawostka: 

Psy tatuuje w uchu a mniejsze rasy w pachwinie właśnie. 

ale to pewno inna tatuownica,pewno działa jak do ludzkiego tatuowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

kopin wiem ale te przepisy sie tak szybko zmieniają ze ja i tak zakładam kolczyk zwłaszcza ze to grosze są jak zamawiam kolczyki odrazu na cały rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

niby tak,ale jak tracisz 100 na świni to po co jeszcze tracić dodatkową złotówkę 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 minut temu, sumek666 napisał:

Nie mam świń. Prawda. 

W takim razie ciekawostka: 

Psy tatuuje w uchu a mniejsze rasy w pachwinie właśnie. 

króliki też na uchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj