rudinho11

Ceny trzody chlewnej 2019

Polecane posty

rudinho11    208

Ceny żywca wieprzowego w 2019 roku zaczynamy od 3.2-4.0 oby ten Nowy Rok przyniósł lepsze ceny. Jak sądzicie drodzy rolnicy jak się zmieni cena trzody chlewnej? Czy może być jeszcze niższa niż dziś? Czy już mamy świński dołek? Czy może być jeszcze gorzej? A może w tym roku dojdziemy do 6zł za kilogram żywca? A jak wygląda sprawa cen pobujojowych?

Kontynuacja tematu: 

 

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    467

rolnik34 napisał:

za polskie powini placic z 5 zl a za duny i reszte 2zl max

tych dunów w ogóle nie powinno w Polsce być....

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
póki ubojnie, masaż nie i sklepy nie są udziałem rolników to ceny będą zaniżone. W nowym roku życzę Wam lepszych cen. A przede wszystkim dosiego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Janusze biznesu sprowadzają a ubojnie i konsumenci kupują. Biznes się kręci ;)

Szczęśliwego Nowego Roku! :D

oby był lepszy niż ustępujący! :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

Jako ciekawostka , kwiecień 2000 roku.

 

IMG_20181231_173549.jpg

IMG_20181231_173721.thumb.jpg.2ee5f1acec0d439574da7c51cdbfbfe7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak to mówią oko za oko ząb za ząb, chłopy nie zainteresowane polskim sprzętem to i od polskiego chłopa nie chcą.

 

Edytowano przez Rolnik1973
Zwolnienie załącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Jeżeli konsumenci chcą zjadać mięso Niemieckie ,Duńskie ,czy inne proszę bardzo ,każdy ma wolną wolę .

A za chwilę płacz ,że zdrowie szwankuje i dziwią się po czym .

  • Like 1

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
jak kupuje w sklepie mięso to nie ma na nim napisane skąd pochodzi. Być może te pakowane mają coś napisane, ale najczęściej jak kupuje to nie jest pakowane. @RafaKdziela - skąd stwierdzenie, że jako konsument mam wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wybór już jest .Chociaż na opakowaniu najczęściej próżniowym przykład padł wcześniej ,piszą o mięsie podstawowe dane gdzie wyprodukowane i gdzie ubite .Nasze miejscowe firmy też takie oznaczenia już stosują coraz częściej .Nie będę nikogo reklamował .Jest taka firma na Kujawach znana ,która sprzedaje mięso non GMo oraz wyroby z niego .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwdx1906    28

Przecież większość polskich hodowców też stosuje GMO i nie ma to negatywnego wpływu na mięso. I raczej nie ma opcji, że duńskie warchalki tuczone przez polskich parobków będą sprzedawane pod duńską flagą u nas ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł98    11

te ceny to masakra jakaś Polski rząd ma Polskiego rolnika w d... i nic nie robi żeby było lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, paweł98 napisał:

te ceny to masakra jakaś Polski rząd ma Polskiego rolnika w d... i nic nie robi żeby było lepiej 

To nie wina rządu a rolników bo zamiast inwestować w pretwórstwo nakupowali zabawek a kredyty by sąsiadowi gól skoczył a teraz lament że na raty nie starcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Staszek ma rację. W dzisiaj czasach bycie producentem surowca prowadzi tylko w jedną stronę i na pewno nie jest to rozwój ;)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956

Wtym tez racji troche jest . To kazdy ma teraz przetwornie  stawiac???????     

Kazdy winy jest    rzad.  Posrednik. Rolnik.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, PRZMAS19821982 napisał:

Wtym tez racji troche jest . To kazdy ma teraz przetwornie  stawiac???????     

Kazdy winy jest    rzad.  Posrednik. Rolnik.  

Tera to już pozamiatane czas był jak wchodziliśmy do UE ale wtedy każdy marzył tylko o tym by się przesiąść ze starego URSUSA na Dżondyra i myślał żę świat zdobędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Jeszcze trochei cena skoczy spokojnie wyboru nie tak długo wiec zaczna sie starania a raczej mydlenie oczu

Mam nadzieję ze ten rok bedzie lepszy niz poprzedni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    956
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Tera to już pozamiatane czas był jak wchodziliśmy do UE ale wtedy każdy marzył tylko o tym by się przesiąść ze starego URSUSA na Dżondyra i myślał żę świat zdobędzie

moze i racja, ja szesdziesiatka pomykam dalej , wolny jak ptak.....

 

http://wiescirolnicze.pl/fundusz-promocji-miesa-wieprzowego-na-swinie-urodzone-w-polsce/

 

https://www.okiemrolnika.pl/prawo-i-finanse/item/4297-jakie-ustawy-wazne-dla-rolnikow-weszly-w-zycie-1-stycznia-2019-

 

http://www.farmer.pl/fakty/polska/rolnicy-z-wielkopolski-wyjda-na-drogi,83078.html

Edytowano przez PRZMAS19821982
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360
4 godziny temu, mlodyrolnik23 napisał:

3.3 zł plus vat powiat koniński 4 pośredników ma taka sama cenę także wszystkiego dobrego w Nowym ROKU

k**wa czemu u nas znów najtańsze ??. 

 

18 godzin temu, Aktis napisał:

jak kupuje w sklepie mięso to nie ma na nim napisane skąd pochodzi. Być może te pakowane mają coś napisane, ale najczęściej jak kupuje to nie jest pakowane. @RafaKdziela - skąd stwierdzenie, że jako konsument mam wybór?

A ja kupuję w GS i wiem że jest od Polskiego chłopa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj