elux

Kukurydza- suszenie nagrzewnicami elektrycznymi

Polecane posty

Gość   
Gość

I jak tam, masz te specyfikację od producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elux    8

wciąż czekam, jak tylko dostanę to od razu się podzielę informacjami z Wami :)

 

w międzyczasie potwierdziłem max moc instacji PV- tak jak pisaliście- 50Kw, czyli przy max inwestycji mamy +/- 47-48tys kWh do wykorzystania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

przepraszam że wtrącam się w temat ale nikt z was chyba nie ususzył ani kg kukurydzy wiec przybliżę temat  suszarnia około 12 t ma zainstalowany palnik około 800 kw oczywiście nie pracuje na pełnej mocy wiec 700 do tego około 50 kw zapotrzebowanie mechaniczne (przenośniki wentylatory) pomnożyć przez 4 ha pracy tj 3000kw/h razy 0,45 gr mamy 1300 zł do tego kabel średnicy  około  120mm2  amperaż około 1500A o czym rozmawiamy ? 6t połowa parametrów przecież to zapotrzebowanie dużej wioski małego miasteczka można zapomnieć  liczyłem w głowie więc nie ma dokładności ale niewielki błąd  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MartineZ
      Witam,
       
      czy ktoś z Was suszył bądź zna kogoś kto próbował suszyć kukurydzę w silosach typu BIN? Konkretnie chodzi o silos typu BIN60. Znam gościa, któremu udało dosuszyć się rzepak stąd taki pomysł. Zdaje sobie sprawę, że to inny kaliber wilgotności ale na razie jestem na etapie zbierania opinii na ten temat. Jeśli chodzi o wyposażenie silosu, to oczywiście w grę wchodzi wentylator 7,5 kW, nagrzewnica, wielopunktowa sonda temperatur, czytnik temp na odpowiednich poziomach i sterownik, który będzie włączał nagrzewnice i wyłączał w zależności od temperatury. 
       
      Wiem, że kukurydzę suszy się wysokotemperaturowo i sposobem opisanym wyżej nie uzyskam tych 100-110 stopni ale może da się niskotemperaturowo...?
       
      Pozdrawiam i chodź do Świąt jeszcze daleko to Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia życzę już dziś 
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,
       
      Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?
       
      Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
       
      Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Szybkiplantator
      Witam nie jestem rolnikiem ale myślę że kategoria jest prawidłowa.Mam pytanie odnośnie suszenia tytoniu zima nie prowadzę działalności a moje liście są tylko na moje potrzeby więc nie będę kupował suszarni za 20 tysięcy jest jakiś nawet najbardziej amatorski sposób żeby go suszyć i nie tracił swoich właściwości?
      Pozdrawiam
    • Przez kamis1122
      Witam. Szukam przystawki do kukurydzy na 3 ryski. Śliski temat ktoś coś gdzieś jakieś zdjęcia? Jaka cena? Do sampo 500 kiedyś widziałem takiego w akcji zgrabnie mu to szło. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj