x-men

Nawozenie pszenicy

Polecane posty

hardkor113    635

Mówię jak bedzie sucho to co by nie było to upali w normalnym roku dał bym saletry.Zawsze tak robie i jeszcze nigdy nie spaliłem pszenicy

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
t1 capallo albo tanszy zabieg tilt turbo+prochloraz t2 adexar plus,priaxor albo cos taniego mirage+tazer Jest tego od groma wystarczy na forum poszukac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Moja uprawa pszenicy.

Jesień. Pod korzeń 200kg/h polifoska 6.( w zależności od ilości chwastu to zabieg na nie).

Wiosna. Kizeryt 100kg/h. I dawka to Saletra 250kg/h. II dawka 170 kg/h mocznik. Jak już ładnie to wygląda    ( drugą połową kwietnia) zabieg mikro i połowa dawki skracania         ( CCC + medax). Kolejnie zabieg grzybowy ( duet mondatak Capello). później kolejny zabieg mikro + medax. Po wykłoszeniu grzybowy zabieg  Osiris ( który jest dość drogi ale trzyma mi pszenicę do końca i T3 nie stosuje) a także 15 kg/h mocznika na polepszenie parametrów. 

Tak to wygląda co z grupsza oczywiście terminy i wszystko zależy od pogody. Plon między 6.5-8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Dopiero się uczę rolnictwa i stad moje może głupie pytanie.  Otóż piszecie o odżywianiu pszenicy dolistnie. Czy to wygląda tak ze wsypujemy do opryskiwacza np15 kilogramy mocznika i jedziecie pryskac czy dodajecie coś jeszcze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Dodawać możesz różne "rzeczy"  - mocznik, siarczan, odżywki w formie nawozu, odżywki w płynie, regulatory wzrostu, fungicydy. 

I to nie 

7 godzin temu, Grzegorz197 napisał:

wygląda tak ze wsypujemy do opryskiwacza np15 kilogramy mocznika i jedziecie pryskac

Tylko trzeba ten nawóz rozpuścić.  Nalewasz cześć wody do opryskiwacza, potem środki dajesz w rozwadniacz żeby je rozpuścić. Ciecz robocza musi być dobrze wymieszana. Kolejność dodawania środków też jakieś znaczenie ma. Za dużej mieszanki też nie ma co robić, żeby nie wywoływać niepotrzebnie "stresu" u roślin. Z mocznikiem też trzeba ostrożnie, bo odżywki czy skracanie to niekoniecznie czeka się do wieczora, a sam mocznik obniża temperaturę cieczy, a pojechanie opryskiem z zimna woda na rozgrzane rośliny może biedy narobić. 

W ogóle nie ma tematu o dokarmianiu dolistnym? 

https://www.google.pl/m?q=dokarmianie+dolistne+agrofoto&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

Fajnie wyżej napisane. z mieszaniem trzeba trochę uważać by nie przedobrzyć ale też trochę oszczędza się na przejazdach. ważne by nie mieszać z herbicydami choć znam i takich którzy tak robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Nawet na forum sporo osób miesza. 

Dwa lata temu pojechałem w pszenżyto mocznik + siarczan + plonvit + foliq + ccc + fungicydy to pszenżyto dwa tygodnie plackiem leżało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolny77    2

No przy mieszaniu z wieloskładnikowymi to już większe ryzyko na niezbyt oczekiwany efekt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Dlatego własnie rozdzielam:

1 zabieg (Fungicyd +micro)- azot i siarczan magnezu pogłównie,

2 zabieg (regulacja+azot+siarczan magnezu)

tylko ja mam czas bo to bardziej hobby(pszenica 5 ha)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Ja też dużo nie mam, ale praca ogranicza czas. A to był pierwszy raz gdy skracalem i dawałem grzybowke. Pszenżyto potem ruszyło, także nauczkę bez większych konsekwencji(chyba bo oczywiście nie wiem czy negatywnie mocno na płonie się to nie odbilo) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x-men    0

Co powiecie na temat pakietu fusario xpro delaro plus variano od bayera? Wart ceny?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pxe
      Witam Wszystkich. W tym roku miałem problemy z orką zimową pod jesienne  zasiewy z powodu suszy i  nie udało mi się dobrze zlikwidować jęczmienia ozimego  z poprzedniego roku, który wzeszedł po uprawie ścierniska. Na tym miejscu zasiałem pszenicę ozimą i niestety rosną już samosiewy jęczmienia. I tutaj mam pytanie czy są jakieś środki chemiczne, które pomogą mi w usunięciu tych samosiewów jeszcze jesienią. Doczytałem, że radzi sobie z nimi Apyros 75WG, ale jest do użycia dopiero na wiosnę,a chcę zlikwidować konkurencję już jesienią. Co byście poradzili?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez KamilMaj
      Witam jeśli jest temat to przekierować ale szukam i nie mogę się doszukać a dokładniej zawaliło nam całe pole tym dzikim rzepakiem (rzepik czy jakoś tak)gdzie nie gdzie nawet ścieżek nie widać i teraz pytanie co z tym zrobić pryskać na samosiewy rzepaku czy jak? Pierwszy raz taka sytacja u nas. Z tego co patrzyłem to właśnie to zaoraliśmy i pewnie puściło nasiona
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj