x-men

Nawozenie pszenicy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
donweter1989    2932

Z tego co pamiętam w pszenicy moddus ma maksymalną rejestrowaną dawkę 0.4 przy jednorazowym zastosowaniu.  Bał bym się tyle dawać tak palącego środka szczególnie w mieszaninach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Kurka wodna, w pszenżycie było tyle sorki za błąd i na żyto szło tyle co pszenica czyli 0.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x-men    0

Po przeanalizowaniu wybiore na pierwsze kolanko modusa 0.3 l i antywylegacz 675 1l i potem na flage modusa 0.3 l i bedzie fajnie. Pierwszą czy druga dawke azotu zwiekszyc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Na 1 dawkę 150 saletry na drugą 150 mocznika może trochę więcej (mówię o pszenżycie bo od początku myślałem że mowa o pszenżycie) i na 3kl dało 7t a 5kl 4tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Właśnie każdy mówił że małe plony mają a my nie narzekamy bo w tym roku było naprawdę dobrze tam gdzie te 7ton to tam może 2-3kl jest ale to pomieszane takie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x-men    0

Na ten rok to kosmos jakie woj ? U nas owsa duzo osob nie kosilo bo nie bylo co. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

W tym roku zaczynamy zasiana arkadia i naradzie lepiej wygląda na słabszej ziemi zobaczymy czy na gline dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15

Wiosną saletrosanu 150 kg na drugą 150 mocznika na drugim kolanku i na Kłos dolistnie mocznik i pod korzeń polifoski 6 130kg jak dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x-men    0

Jeszcze zostala mi sie do ustalenia ochrona fungicydowa i dokarmianie mikroelementami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Razem zaczynamy widzę. Mikro napewno w fazie krzewienia bo wtedy mają intensywny wzrost a dalej to kombinuje jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
No ja dopiero jestem młody 😂tyle że ja z bratem się uczymy, wdrażamy nowsze rozwiązania bo kto się nie rozwija ten się cofa jak to mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Za mało azotu a za mocne skracanie w stosunku do tej dawki.Albo wyrzuć te 0,3 na flage albo zmniejsz do 0,15 albo dorzuć azotu.zamiast saletrzaku saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

300kg Saletrosan

250-300kg Saletra 

JAk chcesz 3 dawkę to ze 100kg Saletry i wtedy można mocno skrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pxe
      Witam Wszystkich. W tym roku miałem problemy z orką zimową pod jesienne  zasiewy z powodu suszy i  nie udało mi się dobrze zlikwidować jęczmienia ozimego  z poprzedniego roku, który wzeszedł po uprawie ścierniska. Na tym miejscu zasiałem pszenicę ozimą i niestety rosną już samosiewy jęczmienia. I tutaj mam pytanie czy są jakieś środki chemiczne, które pomogą mi w usunięciu tych samosiewów jeszcze jesienią. Doczytałem, że radzi sobie z nimi Apyros 75WG, ale jest do użycia dopiero na wiosnę,a chcę zlikwidować konkurencję już jesienią. Co byście poradzili?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez KamilMaj
      Witam jeśli jest temat to przekierować ale szukam i nie mogę się doszukać a dokładniej zawaliło nam całe pole tym dzikim rzepakiem (rzepik czy jakoś tak)gdzie nie gdzie nawet ścieżek nie widać i teraz pytanie co z tym zrobić pryskać na samosiewy rzepaku czy jak? Pierwszy raz taka sytacja u nas. Z tego co patrzyłem to właśnie to zaoraliśmy i pewnie puściło nasiona
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj