mccormickc90max

Nowy kombajn do 400 tyś na 80-100ha

Polecane posty

Witam Kolegów,

Jaki sensowny kombajn do 400 tysięcy zł mógłbym wybrać? Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii. Kombajn miałby też kosić w sezonie około 20ha koniczyny na ziarno. Nie kosiłbym nim kukurydzy. Coś możecie podpowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
to na 100ha opłaca Ci się kombajn kupować za 400tys? nie myślałeś o używce o większej wydajności i prawie za połowe tej kwoty?
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Proponuję najpierw nalać wody i wymoczyć... Liczyłeś kiedy się Ci zwróci?, ale to twoja zabawka...

edit jak słabo serwisujesz to się nie dziwę ze  starego nie chcesz na taki areał...

Edytowano przez mszk8

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytam was o zdanie nowy czy używany tylko co kupię w takiej cenie żeby miało ręce i nogi :) Jezeli bym uważał że mi sie nie zwróci albo gdyby nie było mnie na niego stać to nawet bym nie myślał nad zakupem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17
Jak chce nowy to niech sobie kupi nowy, a to czy mu się zwróci czy nie to już jego sprawa. Kiedyś czytałem o Claasie Avero, podobno bardzo dobry sprzęt dla małych i średnich gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip3512    35
Z używanym to zawsze coś trzeba wymieniać, a nowy to bezproblemowo nawet jak jakiś problem to jest serwis. Do 400 tyś kupisz Deutz fahr c5000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327
1 godzinę temu, mccormickc90max napisał:

Witam Kolegów,
 Myślałem nad JD W330 ale nie znalazłem na jego temat zbyt wielu opinii.

Na filmiku rolnika z hollywodu , sąsiad ma ten kombajn i chyba wszystko o nim powiedział

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
Polecam New Holland TC. Mam 5050 od 8 sezonów i poza tym że w przekropnych latach przydała by się większą wydajność i większy zbiornik ziarna to maszyna bardzo udana. Nie zawiódł ani razu, dosłownie kilka pierdółek wyskoczyło. Spalanie 15-20l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

tc 5.70, dołożysz 40tys wg tc 4.90 i 2ha/godz wykosisz, ja kupiłem i w tym sezonie 1 usterka, zepsuł się czujnik paliwa jak qq kosiłem, Poza tym jak masz kasę to się nawet nie zastanawiaj i bierz nowego, ślubu z nim niebierzesz, a popyt jest duży na kilkuletnie tcty i cenią się, więc wg mnie nawet na 40ha jak kogoś stać i lubi to warto!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
no to niezłe spalanie, tak jak kolega pisał jak źle serwisujesz to tak jest kupując używke wsadź w niego trochę kasy i będziesz miał porządny duży kombajn, np kupując lexa za 250tys te 100ha oblecisz z palcem wiadomo w czym i psuć na takim areale się napewno nie będzie, po drugie musisz się liczyć z tym że nowe też się psują wszystko zależy od tego kto jak użytkuje a małym kombajnem to mth będziesz sporo bił, po trzecie ubezpieczenie w nówce ja bym nie ryzykował bez ubezpieczenia bo a to sąsiad zazdrosny albo niech coś się stanie w czasie drogi na pole i będziesz strzelał sobie w kolano że nie ubezpieczyłeś? jak chcesz ale do takiej kwoty nic sensownego juz raczej nie kupisz bo ceny poszły ostro w góre raczej napewno będziesz musiał dołożyć do tej kwoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

jacek472 napisał:

tc 5.70, dołożysz 40tys wg tc 4.90 i 2ha/godz wykosisz, ja kupiłem i w tym sezonie 1 usterka, zepsuł się czujnik paliwa jak qq kosiłem, Poza tym jak masz kasę to się nawet nie zastanawiaj i bierz nowego, ślubu z nim niebierzesz, a popyt jest duży na kilkuletnie tcty i cenią się, więc wg mnie nawet na 40ha jak kogoś stać i lubi to warto!

te 2ha to też zależy w jakim zbożu bo w tęgim dużym plonie to nawet 6klawiszowe kombajny mają problem 2ha wykosic w godzinę

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
bierz coś na 5 klawiszach bo te 4 klawiszowe to takie popierdółki... mój sąsiad ma 50 ha i nowego tc5050 to nic szybciej niż ja bizonem nie wykosi.... (podobny areał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie racje z  tymi używanymi że owszem włożysz trochę i mozna zrobić fajną maszyne. Ale ja miałem wyjątkowego pecha i w mój aktualny kombajn wkładam i wkłdam kase i coraz to nowe kwiatki wychodzą, w te żniwa więcej po części jeździłem i w nim grzebałem jak jeździłem a w koniczynie myślałem ze go podpale z nerwów co 100m stawał i 3 godziny kręcenia. Wiecie jaka jest teraz popieprzona pogoda jak czasami cięzko jest wymłócić zboża a ja na dodatek mieszkam w górach to tutaj naprawdę pogoda bardzo szybko się zmienia. Mam hodowlę więc to też zabiera sporo czasu a we dwie osoby to przy tylu awariach może szlag człowieka trafić. Naprawdę wolę wydać więcej pieniędzy i kupić sobie spokój. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Ja się z Tobą w 100% zgadzam ale te 400tys będzie. ciężko coś wydajnego nowego kupić żeby pogoda w żniwa nie przeszkadzała naprawdę, a orientowałes się ile ten johndeere kosztuje i jaką wydajność ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, znalazłem kilka osob któe go mają i idzie go kupić za mniej niż 400. Wydajność zależnie od łanu 1-2ha. Dla mnie wystarczająco. Dodatkowo kilka różnych osób napisało mi że kombajn bardzo czysto kosi co jest dla mnie bardzo ważne i bardzo mało gubi i w dodatku bardzo prosty w budowie. I ma 5 wytrząsaczy plus PTC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Rostselmash vector 420, do tych pieniędzy jedyny sensowny kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
piszesz o tym mdw ze ci ciągłe nawalał? z własnego doświadczenia wiem ze nowe to nowe, bo sam juz kupiłem drugi nowy kombajn, lecz teraz patrząc z perspektywy czasu wolał bym kupić wiekszy 3-5letni uzywany z małym przebiegiem max do tyś motogodzin przez pół ceny i dokosić jeszcze 2tyś i sprzedać dalej za pół ceny. zwłaszcza ze teraz znając nr vin maszyny idziesz do przedstawiciela (serwisu) danej marki i prosisz go aby sprawdził ci historie serwisową. tak naprawde za 4stówki nie ma pola manewru dodam ze za ok 350tyś masz 5letniego new hollanda cx5080 sam takiego miałem od nowości i sprzedałem go po 5latach jak miał 2600mtgh i tylko kosę w hederze wymieniłem (dróga była w pakiecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
przy plonie 7t to maks wyczyści jakieś 1,5ha/h i licz się z konkretnym spalaniem, jd 200konny ma około 40l/h spalanie. Wytrzymałości raczej bać się nie trzeba w jd tym bardziej nowym. jakoś nie chce mi się wierzyć że 400tys netto uda się go wziąść bo 3letnie używki chodzą po 350netto, ale może w jakiejś podstawowej wersji może tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz320
      Witam mam zamiar kupić ciągnik który będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie mlecznym, we wniosku mam złożonego Farmtraca 690 Dtn jest tam nowy silnik perkinsa 3.4 l a nie 4.4l jak we wcześniejszych modelach skrzynia 24 na 24  co myślicie? Czy brać zetora proxime CL 90 tylko nigdy nie lubiałem zetorów za tą metaliczny pracę silnika, wie ktoś jaka waga tego zetora? 😛 czy jakiś inny ciągnik?
    • Przez magdziarz
      Witam serdecznie. Koledzy chciałabym kupić kombajn. Doradzcie co będzie lepsze. Mam na oku jd 1450wts i cws oraz megę 204 i mediona 340. Jestem skłonny ku jd. Tylko różne opinie się o nim słyszy. Co myślicie, pozdrawiam. 
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez Kolossiwy
      Tak jak w temacie a moje pytanie jak to się sprawdza i konkretnie czy pod koła prowadzące nie dostają się kamienie a jak tak to czy zatrzymuje się taśma bo w hakowy to był problem
    • Przez aress
      Witam
      posiadam kombajny Claas dominator 85 i chcę zakupić do niego heder i mam do was takie pytanie czy wiecie może czy pasuje do 85 heder  z 105 lub z 80?  są to te same hedery?
      Wiecie może jaka jest waga hedera 4.5m tak orientacyjnie przyda mi się to gdy będę organizował transport
      Z góry dziękuję za pomoc pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj