Polecane posty

rybko309    0

ja też obrabiam ok 2 ha mam samoróbkę silnik ma zaledwie 18km ale przełożenia robią swoje jeżeli się posiada troczę umiejętności to można samemu sklecić taki traktorek maszyny tak samo można samemu zrobić ale także można kupić taki traktorek za ok 4-3 tysiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bigger    0

ludzie czemu wy się dziwicie i piszecie ,że na 2 ha to się nie opłaca kupować ciągnika może i macie racje ale ja również mam 2ha i nie mam komu oddać w dzierżawę i nawet nie chcę bo od małego lubiłem rolnictwo i ciągniki a nigdy tego sprzętu nie miałem dlatego teraz intensywnie szukam ciągnika i zdecydowałem się na nowy ten chyba produkowany w Pakistanie 3512 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam a co polecili byście mi na 1ha+prace koło domu koszenie trawy i odśnieżanie? Czy opłaca się kupować taką starą 330 za około 6 tysięcy bo takie w internecie można znaleźć?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Jeśli ma to być hobby to powinno sprawiać przyjemność, opryski lub rozsiewanie nawozu 330-ką bez szczelnej kabiny to wątpliwa przyjemność, na hobby nie liczy się kasy, filatelista za unikalny znaczek jest w stanie dać dużą kasę, a jest to tylko kawałek papieru. Kup ciągnik, którym praca będzie sprawiała ci przyjemność. Hobby nie ma nic wspólnego z ekonomią. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki1997t25    0

Ja na taki areał polecam polecam T25 . Tani w zakupie , tani w utrzymaniu , mało pali i trochę posłuży lat. Sam posiadam taki i też na takim areale i jestem zadowolony.

Edytowano przez kuki1997t25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simsones    106

na tyle pola to t 25 c 330 lub jakis sam ja mam sama z silnikiem s15 i na 1.5 ha to on sie za bardzo nie narobi w ciagu roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek29    0

Siema mam takie pytanie od kolegi który chciał się dowiedzieć jaki traktor kupić na gospodarstwo 2.30 ha . Rozważa inwestycje w ciągnik c-330 lub c-360 .Jakiego radzicie . Proszę o szybkie odpowiedzi.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To dlaczego kolega sam nie pyta ? Na 2 ha to według mnie nie ma sensu kupować traktora ani zakładać nowego tematu bo jest już o tym sporo np http://www.agrofoto....tor +na +ha���� .

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/27296-ciagnik-na-2-ha/page__view__findpost__p__851988__hl__%2Bt25a

Żaden z tych traktorów się nie zmęczy na tej powierzchni

Jeśli ktoś oczekuje poważnej rzeczowej porady to podaje trochę danych o gospodarstwie co ten traktor miałby tam robić .

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym proponował jeszcze opryskiwacz i siewnik nawozowy

opryskiwacz tak ale siewnik nie bo se obsieje ręką taki ogrydeczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

2ha to nie tylko ogrodek do zasiania i zaorania. Traktor przydaje sie do lasu do jakiegos transportu itp itd.

 

Ale zeby jakis traktor w normalnym stanie kupic to trzeba wydac okolo 10tys zl.

 

I czasem ludzie wola wydac kase i miec swoj niz na pozyczkach chodzic i czekac czy sasiad zrobi i zasieje czy jeszcze nie.

 

A najlepiej jest w zniwa kazdy najpierw u siebie chce wykonac wszystkie operacje ze zniwami potem po sasiedzku.

 

Sasiad na 0.5ha kupil c 360 tylko ze ona w polu nie jezdzi tylko w lesie pracuje.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Siema mam takie pytanie od kolegi który chciał się dowiedzieć jaki traktor kupić na gospodarstwo 2.30 ha . Rozważa inwestycje w ciągnik c-330 lub c-360 .Jakiego radzicie . Proszę o szybkie odpowiedzi.

 

Połączony

 

C-360? Gruba przesada. Na takim areale to nawet C-325 więcej się nastoi podczas okresów agrotechnicznych niż moja 30tka w zimie. Na tyle pola to tylko C-330 albo T-25 bo to dosłownie pare godzin pracy w roku. Kupi się duży ciągnik to krócej robi, dłużej stoi a rdza i inne cholerstwa robią swoje z częściami i tylko potem zaskoczenie z wydatkami jak chce się nim coś robić po dłuższym postoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Co do naprawy, to zalezy jak sie utrzymuje traktor i czy sie o niego dba. My mamy 360-3P i cos 7500mth zrobil przez 23lata i nadal chodzi bez grubszego remontu.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Kup se konia na tyle ;) maszyny znajdziesz fajne i za grosze,paliwa nie będziesz kupował,podatków płacił nie będziesz idealne rozwiązanie,dokupisz ziemi jeszcze z 10 h to wtedy kupisz ciągnik Powaga:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a-za-ZO-9    0

Najlepszym rozwiązaniem było by zająć się uprawą warzyw i kupić ursusa C-330 z ładowaczem czołowym.Wtedy można by zacząć liczyć na jaki kolwiek zysk,bo uprawa zboza nie wchodzi w gre na takim areale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki1997t25    0
Napisano (edytowany)

Do warzyw to o wiele lepszy WŁADIMIREC T25 bo mniej spali i tańszy w zakupie i możesz zmieniać ustawienie i rozstaw kół.

Edytowano przez kuki1997t25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2ha i Sama S-15. Do roli jest wystarczający mam do niego podstawowe maszyny czyli pług 2 skibowy, kultywator. brony, radła, kopaczkę i kosiarke konną.

Pracuję też troche w lesie i przydał by mi się T-25, jest on do tego idealny na moje potrzeby ale c-330 lub c-328 też bym nie pogardził. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

troche odkope temat

 

na 2.5h chce kupic MF 255 - dobry wybór ? Do wydania mam jakies 23 tys.

 

Ciagnik głownie by pracowal przy czosnku, na rędzinie / glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pomijając kwestię opłacalności, to kolega wyraźnie pisze kwotę jaką na ciągnik chce przeznaczyć. Wybór dobry, ciągniki są wytrzymałe i fajnie się nimi pracuje . Jak w tej kasie znajdziesz coś zadbanego i jakby jeszcze z kabina komfort się trafił, to masz lux ciągniczek. Po za tym poszukaj sobie opinii o nich na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Ja mam ursusa 3512 i ok 1 ha rędzin reszte gliny i daje rade a to to samo co MF 255 ( chodź było i tak że przy orce to jedną skibą trzeba było jeździć )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s4lim3    7

nie wiem czemu, ale o 330m kogo bym nie pytal to odradzaja - podobno jakiś problem ze skrzynią. Nie chce spekulowac, tak tylko słyszałem

 

ta kwota to tylko ciagnik, na reszte gratów jest inna kasa. Tak wiem że to mało oplacalne na taki areal kupować że lepiej w dierżawe ew. podnajmować, podnajmowalem do tej pory i mnie az sciska jak się nie idzie doprosić kogo kolwiek mimo że płaci się jak za przysłowiowe zboze, a że trafiła się możliwość kupienia za pieniądze nie z własnej kieszeni to chce skorzystać

 

Przemek2203 - a tak z ciekawości, jak szeroki kultywator jest w stanie ciagnąc ? Bo mam do kupienia 2.2m z 2 rzedami wałków w dobrej cenie, tylko czy da rade ?

Edytowano przez s4lim3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

ja miałem przerobiony konny na 13 łap i go ciagał ale od dwóch lat mam grudziądzki 2,1m też z 2 wałakmi tylko że ciągam go c360 3p ale ferdek też powinien a co do 330m mój wujek ma i miał problem ze skrzynią że mu biegi wyskakiwały ale jak przedłużył drążek o ok 1cm jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez RolnikWM
      Co myślicie o nowych ursusach i nowych zetorach ? czemu je ludzie kupują zamiast (moim zdaniem lepszych) zachodnich ciągników. Może chodzi też o niską cene.Dla mnie nie wiem jak dla was do jednak mimo wszystko ursusy są lepiej wykonane.Piszcie swoje opinie na ten temat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj